Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Až 1/3 českých studentů má půjčku


21. 03. 2020

Nebankovní společnost Fair Credit provedla marketingový průzkum zaměřený na studen ve věku 21 až 26 let. Průzkum probíhal v červenci a zúčastnilo se jej na 2000 studentů z České i Slovenské republiky. Zájmem společnosti bylo, jak na tom tito mladí lidé jsou s půjčkami.

Průzkum ukázal, že si na své živobytí dokáže bez problémů vydělat 66% studentů, zbylých 34% svou tísnivou situaci řeší půjčkami. Rodiče přitom o půjčkách svých dětí nemají ani tušení.

Každý 3 student vysoké školy má alespoň 1 půjčku

Ano, je tomu vskutku tak, průměrná výše studentské půjčky je cca 13 500 korun a doba splácení je 1 rok. Půjčky si studenti berou z důvodů, neschopnosti při studiu pracovat, nenalezení brigády anebo se jim půjčka zdála jako jednodušší řešení. Řada z nich však půjčku nesplácí bez obtíží. Až 80% studentů uvedlo, že své půjčky splácí z nahodilých brigád, jednorázových prací a dokonce i z kapesného. 15% z nich pak dodalo, že půjčku nejsou schopni splácet v řádném termínu. Studenti si nejčastěji půjčují na elektrotechniku (čili notebooky, mobilní telefony, tablety a podobně), školné anebo na nájem. Studenti přitom využívají skutečnosti, že jim úvěr poskytne velký počet bankovních i nebankovních společností. Některé z nich dokonce dávají studentům možnost, odložit splácení půjčky až na konec svého studia.

Nejvíce zákeřné jsou tzv. rychlé půjčky

Velmi oblíbené jsou u studentů i tzv. rychlé půjčky před výplatou, které studenti využívají k úhradě nájmu anebo jednoduše k tomu, když jim chybí peníze. Velmi rychle se však chytají do dluhové pasti. Vůbec nejhůře na tom studenti jsou v létě, kdy se místo práce věnují spíše zábavě a cestování. V tomto období se studenti místo splácení se často ještě více zadluží. V tom lepším případě svou splátku zaplatí až po prázdninách.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit peníze

Jak ušetřit peníze

Máte pocit, že vám každý měsíc mizí peníze rychlosti blesku? Rádi byste alespoň trochu ušetřili? Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak to učinit.

Datum: 13. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak mít osobní finance pod kontrolou

Jak mít osobní finance pod kontrolou

Spadnout do dluhů, je snadné. Vykládat by o tom mohli všichni ti, co se potýkají s osobním bankrotem anebo je nahánějí exekutoři a že jich u nás není málo. O tom, jak se budete mít, nerozhoduje pouze váš příjem a výška půjčky, ale hlavně vy samotní. Mít hodně peněz totiž ještě nemusí vždy představovat být také bohatý.

Datum: 03. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za vytápění?

Jak ušetřit za vytápění?

Náklady na bydlení se neustále zvyšují. Zvyšují se i nároky na ekologické smýšlení. Uspořit však ještě více, se zdá takřka nemožné. A přitom právě úspora ve vytápění patří k těm nejvýznamnějším. Jak po ekologické stránce, tak i po finanční stránce.

Datum: 09. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek