Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Až 1/3 českých studentů má půjčku


04. 01. 2020

Nebankovní společnost Fair Credit provedla marketingový průzkum zaměřený na studen ve věku 21 až 26 let. Průzkum probíhal v červenci a zúčastnilo se jej na 2000 studentů z České i Slovenské republiky. Zájmem společnosti bylo, jak na tom tito mladí lidé jsou s půjčkami.

Průzkum ukázal, že si na své živobytí dokáže bez problémů vydělat 66% studentů, zbylých 34% svou tísnivou situaci řeší půjčkami. Rodiče přitom o půjčkách svých dětí nemají ani tušení.

Každý 3 student vysoké školy má alespoň 1 půjčku

Ano, je tomu vskutku tak, průměrná výše studentské půjčky je cca 13 500 korun a doba splácení je 1 rok. Půjčky si studenti berou z důvodů, neschopnosti při studiu pracovat, nenalezení brigády anebo se jim půjčka zdála jako jednodušší řešení. Řada z nich však půjčku nesplácí bez obtíží. Až 80% studentů uvedlo, že své půjčky splácí z nahodilých brigád, jednorázových prací a dokonce i z kapesného. 15% z nich pak dodalo, že půjčku nejsou schopni splácet v řádném termínu. Studenti si nejčastěji půjčují na elektrotechniku (čili notebooky, mobilní telefony, tablety a podobně), školné anebo na nájem. Studenti přitom využívají skutečnosti, že jim úvěr poskytne velký počet bankovních i nebankovních společností. Některé z nich dokonce dávají studentům možnost, odložit splácení půjčky až na konec svého studia.

Nejvíce zákeřné jsou tzv. rychlé půjčky

Velmi oblíbené jsou u studentů i tzv. rychlé půjčky před výplatou, které studenti využívají k úhradě nájmu anebo jednoduše k tomu, když jim chybí peníze. Velmi rychle se však chytají do dluhové pasti. Vůbec nejhůře na tom studenti jsou v létě, kdy se místo práce věnují spíše zábavě a cestování. V tomto období se studenti místo splácení se často ještě více zadluží. V tom lepším případě svou splátku zaplatí až po prázdninách.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 21. 12. 2019
Celý článek
Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 23. 12. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Wifi ve vlacích nebude

Wifi ve vlacích nebude

Ještě na podzim České dráhy slibovali wifi ve všech dálkových spojích, dnes je tomu úplně naopak. České dráhy zvažují limity ve svých vlacích a je možné, že místo směrem do Evropy, kde jsou volná data zcela běžná, se vracíme do středověku. Co za to může?

Datum: 26. 12. 2019
Kategotrie:
Celý článek