Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Ceny za plyn od roku 2019 stoupnou, jak si zajistit levnější?


13. 01. 2022

Ceny za plyn od roku 2019 stoupnou, jak si zajistit levnější?

Dost dlouhou dobu ceny za plyn klesaly, nyní však nastala změna a od nového roku nás čeká zdražování, velké zdražování. Bohužel s tím nejde dělat, nebo přece jen jde?

Zdražování se nevyhneme

Zdražování však u některých firem započalo již od listopadu. Důvodem zdražování je dlouhodobě rostoucí cena na burzách. Změna ceny se prý netýká pouze těch odběratelů, kteří mají uzavřené smlouvy s fixní cenou na několik let.  Týká se to tedy především klientů se smlouvou na dobu neurčitou.

E.O.N. zdražil jako první

Jako první v Česku zdražil E. O.N., který patří k těm nejvýznamnějším dodavatelům plynu v Česku. Podle jejich propočtů, ti, kdo používají plyn pouze na vaření, zaplatí ročně jen o 70 korun více. Jinak tomu bude v případě, kde plyn užívají pro ohřev vody, topení a nemají ceny plynu zafixovány. Tam si připlatí 150 korun měsíčně. Všeobecně dodavatelé budou domácnostem plyn dodávat o 5-7% dráž.

Jak ušetřit?

Pokud chcete ušetřit, začněte topit dřevem, protože právě to momentálně zlevňuje. Může za to kůrovcová kalamita. Pozor však, tvrdé zdravé dřevo naopak podražilo.

Pakliže jste však vlastníkem nového domu s nízkoenergetickým vytápěním, tak vás i přes zdražování elektřiny, nejlevněji vyjde stále elektrické vytápění.

Paradoxně velmi dobře uděláte i tehdy, když rozvážete smlouvu a podepíšete novou, byť s vyšší cenou, ale takovou, která garantuje dlouhodobě fixní cenu.

Dobrým rozhodnutím je stále i změna dodavatele podle aktuálně nabízených služeb. Stále jsou mezi nimi rozdíly a stále je možné tímto způsobem ušetřit i více než 4000 korun ročně.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Zelená k úsporám pokračuje!

Zelená k úsporám pokračuje!

Zelená úsporám představuje program, jenž je určen majitelům domů, kteří tak získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Datum: 02. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za topení

Jak ušetřit za topení

Chcete bydlet v teple a bez zbytečných výdajů? Máme tu pro vás nějaké rady, s nimiž můžete dokázat ušetřit za topení.

Datum: 18. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Kdy se vyplatí podlahové topení

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Datum: 24. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek