Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Cestovní pojištění pro sportovce


03. 03. 2023

Cestovní pojištění pro sportovce

Aktivní lidé, zejména sportovci, by při balení se na dovolenou měli myslet i na důležité cestovní pojištění, které dostatečně pokryje i zranění způsobené při sportu. To totiž mnoho klasických, základních cestovních pojištění nemá.

 

Sportovci, zpozorněte

Cestovní pojištění je pro osoby, které jedou za aktivním odpočinem celkem bezpředmětné. Ne, že by bylo zcela k ničemu, ale u těchto lidí se předpokládá, že je spíše zaskočí zranění při sportu, definované jako rizikovém sportu a na to se běžné cestovní pojištění vztahovat nemusí. Může, ale nemusí, je potřeba zjistit, co všechno je v základním pojištění a pro případ si jistě zvolit i doplňkové připojištění.

Exotika a trvalé následky

Obzvláště při cestování do exotických zemí je sebevíc důležité, aby se cestovnímu pojištění a připojištění věnovala důležitá pozornost. Pokud jste nadšenci turistiky, zvláště vysokohorské turistiky, běhu na nerovném povrchu, jízdě na kole v terénu, nebo upřednostňujete adrenalinové vodní sporty, či cokoli jiného, určitě se na tuto oblast zaměřte pro výběr správného pojištění. Zvláště v exotických zemích může být léčba finančně náročná, je tedy zapotřebí mít správné pojištění. Dobré je myslet i na krytí trvalých následků.

Srovnat nezávazně

Výhodou dnešní doby je i to, že nemusíte jít k jedné pojišťovně a tam provést analýzu, ale nezávazně si můžete nechat vypočítat cenu svého pojištění i pojistné podmínky v teple domova, v klidu a bez nutného spěchu. To umožňují internetové kalkulačky, jež srovnávají ceny pojistného.

Asistenční služby

Rizikové sporty jsou většinou mimo klasické pojistné plnění, a jestliže se chcete nechat pojistit i pro případ, že se vám stane při aktivitách netradičních, je zapotřebí o připojištění rizikových sportů zažádat. Dále je vhodné informovat se o možnostech asistenční služby, a to především na to, co všechno se na pojistné plnění vztahuje a co už ne. Důležité je, aby služba fungovala non-stop.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak postupovat při nehodě na dovolené

Jak postupovat při nehodě na dovolené

Chystáte se na dovolenou? Jistě nemáte v plánu nikde havarovat, bohužel cesta do zahraničí je vždy spojena se zvýšeným rizikem nehod. Víte, jak se zachovat v případě, že by se vám na cestě do zahraničí autonehoda stala? 

Datum: 05. 03. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Jak správně zazimovat auto

Jak správně zazimovat auto

Ne každý jezdí v zimě a je tomu z celé řady důvodů. Nejde pouze o sváteční řidiče, kteří se bojí počasí a nejsou si svými dovednostmi jisti, ale ne každý v zimě auto nutně potřebuje. Nebo používá během zimy jiné. Každé auto, které však v zimě nejezdí, potřebuje nejprve zazimovat. Jen tak dokáže nepřízeň počasí přečkat bez úhony.

 

Datum: 02. 03. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 12. 02. 2023
Celý článek