Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Internet v zahraničí


Internet v zahraničí

Internet v zahraničí je velmi drahý. Je spojen nejen s velkou spotřebou dat, ale i s vysokými cenami. Na rozdíl od cizinců, tak Čecha v za hranicemi poznáte podle toho, že zuřivě nesurfuje, ale nosí mobil v kapse a v ruce třímá stále ještě papírové průvodce.

Jak využívat internet v mobilu v zahraničí

Není se však čemu divit, roamingové ceny i ceny za internet jsou přemrštěné. Pokud se tomu chcete vyhnout, nejste zcela bez šance, i vy máte hned několik možností. Jednou z nich je onen papírový průvodce, který však uspokojuje čím dál menší procento lidí. Další možností je proto zakoupení si na dobu pobytu v zahraničí data pro země EU. Na výběr máte zónu 1, 2 nebo 3. První zóna se týká zemí Evropské unie, druhá zóna zbylých zemí Evropy, které v unii nejsou a třetí zóna je nejdražší, protože platí pro zbytek světa. A jelikož Evropská komise přikázala zrušit roaming v členských zemích EU, neměl by nově pobyt Čechů v zahraničí nikterak zruinovat. Operátorům se to samozřejmě nelíbí.

Za připojení k WI-FI nic neplatíte

Za připojení k WI-FI nic neplatíte. Veřejná síť je obvykle dostupná na letišti, v ubytovacích zařízeních a v kavárnách, ale v některých městech je k dispozici veřejná síť i v letoviscích a městech samotných.

Zaplaťte jen to, co spotřebujete

Doposud mobilní společnosti také nabízí i speciální jednorázové balíčky dat pro Evropu a svět, které vám umožní bezstarostně surfovat na internetu v zahraničí. Nutno však říct, že daná cena nepatří zrovna k nejnižším. Pokud se vám tato nabídka nelíbí, je zde varianta, kdy zaplatíte přesně za to, co spotřebujete. Tato nabídka je výhodná pro ty, kteří se budou pohybovat v rámci EU, protože v mimo tyto země můžete zaplatit až o 300 korun více.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak přejít k jinému operátorovi a nechat si staré číslo?

Jak přejít k jinému operátorovi a nechat si staré číslo?

Díky změněnému zákonu v roce 2014 odchod k jinému operátorovi nebylo nic snadného. Pokud jste se rozhodli změnit operátora, hrozili vám velké sankce. Nová novela zákona o elektronických komunikacích opět umožní svobodný odchod bez sankcí a ještě k tomu rychleji.

Kategotrie:
Celý článek
Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí

Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí

Kritika českých telefonních operátorů v posledních letech gradovala. Vše vyvrcholilo konečným rozhodnutím Evropské komise, která jim nařídila zlevnit své roamingové služby. A tak se tomu i stalo. Od dubna roku 2016 museli mobilní operátoři chtě, nechtě, svým klientům představit nové (mnohem levnější) mobilní a datové služby.

Kategotrie:
Celý článek
Mobilní tarify 2017

Mobilní tarify 2017

I přes značnou kritiku místních, Evropské unie a dokonce i přes nařízení Evropské komise, jsou mobilní tarify stále vysoké. Očekávaly se velké změny. Když však byly konečně zveřejněny nové mobilní tarify, mobilní operátoři se tvářili, že přichází s velkými výhodami a se super nízkými cenami, avšak i když se zde objevil velký datový limit, stále jde o nabídku pohybující se nad průměrem EU.

Kategotrie:
Celý článek