Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak si správně vybrat nebankovní úvěr


04. 04. 2021

Reklamy na výhodné půjčky jsou na nás chrleny ze všech stran. Všechny se snaží vypadat důvěryhodně a vemlouvají nám, že právě ony nabízí to nejlepší. Bohužel přitom řada z nich ve skutečnosti jen zneužívá zoufalosti lidí a jejich nedostatečných znalostí v oblasti financí a úvěrů.

Jak si ale v dnešní době vybrat ten správný nebankovní úvěr, který bude skutečně výhodný, bezpečný a nezatíží náš finanční rozpočet přespříliš vysokými splátkami? Jak poznat neseriózního věřitele a vyhnout se mu? Poradíme vám.

Na co hledět při výběru smlouvy

Pokud se nechcete u půjčky spálit, vždy si předem zjistěte hodnotu RPSN, která vám prozradí, kolik ročně za úvěr zaplatíte. Úroková sazba, byť je nízká, může být pěkně záludná, jelikož bývá spojena s vysokými poplatky. Při výběru půjčky se proto neřiďte ani tak úrokovou sazbou, ale především výší RPSN. Obecně totiž platí, že čím je menší RPSN, tím je půjčka výhodnější.

Na co si dávat pozor u smlouvy

Smlouvu si vždy prostudujte a neváhejte se zeptat v případě, že byste měli nějaké nejasnosti. Seriózní společnost vám ráda poskytne vzor smlouvy předem k prostudování. Splatit úvěr kdykoliv předem je možné. Tuto možnost by vám měl poskytovatel dle zákona i sám nabídnout, protože to ukládá zákon o spotřebitelském úvěru. Vyberte si proto pouze takovou půjčku, kterou můžete zaplatit předčasně a bez sankcí.

Na co si ještě při výběru nebankovního úvěru dát pozor?

Při výběru úvěru si dávejte pozor na na úvěry, které po vás chtějí poplatky předem. Vždy to zavání nekalým jednáním. Solidní firmy nikdy nepožadují platbu předem. Nemusíte se být, že byste si nevybrali, protože na českém trhu funguje řada osvědčených společností, které poplatky předem nevyžadují.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 24. 03. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak spořit peníze

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Datum: 31. 03. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Kromě toho, že od ledna za elektřinu více zaplatíme, zároveň se také snížil i příspěvek na elektřinu vyrobenou v obnovitelných zdrojích. Už několik let přitom na tyto elektrárny přispívají i běžné české domácnosti.

Datum: 24. 03. 2021
Kategotrie:
Celý článek