Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak si správně vybrat nebankovní úvěr


17. 11. 2023

Reklamy na výhodné půjčky jsou na nás chrleny ze všech stran. Všechny se snaží vypadat důvěryhodně a vemlouvají nám, že právě ony nabízí to nejlepší. Bohužel přitom řada z nich ve skutečnosti jen zneužívá zoufalosti lidí a jejich nedostatečných znalostí v oblasti financí a úvěrů.

Jak si ale v dnešní době vybrat ten správný nebankovní úvěr, který bude skutečně výhodný, bezpečný a nezatíží náš finanční rozpočet přespříliš vysokými splátkami? Jak poznat neseriózního věřitele a vyhnout se mu? Poradíme vám.

Na co hledět při výběru smlouvy

Pokud se nechcete u půjčky spálit, vždy si předem zjistěte hodnotu RPSN, která vám prozradí, kolik ročně za úvěr zaplatíte. Úroková sazba, byť je nízká, může být pěkně záludná, jelikož bývá spojena s vysokými poplatky. Při výběru půjčky se proto neřiďte ani tak úrokovou sazbou, ale především výší RPSN. Obecně totiž platí, že čím je menší RPSN, tím je půjčka výhodnější.

Na co si dávat pozor u smlouvy

Smlouvu si vždy prostudujte a neváhejte se zeptat v případě, že byste měli nějaké nejasnosti. Seriózní společnost vám ráda poskytne vzor smlouvy předem k prostudování. Splatit úvěr kdykoliv předem je možné. Tuto možnost by vám měl poskytovatel dle zákona i sám nabídnout, protože to ukládá zákon o spotřebitelském úvěru. Vyberte si proto pouze takovou půjčku, kterou můžete zaplatit předčasně a bez sankcí.

Na co si ještě při výběru nebankovního úvěru dát pozor?

Při výběru úvěru si dávejte pozor na na úvěry, které po vás chtějí poplatky předem. Vždy to zavání nekalým jednáním. Solidní firmy nikdy nepožadují platbu předem. Nemusíte se být, že byste si nevybrali, protože na českém trhu funguje řada osvědčených společností, které poplatky předem nevyžadují.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak mít osobní finance pod kontrolou

Jak mít osobní finance pod kontrolou

Spadnout do dluhů, je snadné. Vykládat by o tom mohli všichni ti, co se potýkají s osobním bankrotem anebo je nahánějí exekutoři a že jich u nás není málo. O tom, jak se budete mít, nerozhoduje pouze váš příjem a výška půjčky, ale hlavně vy samotní. Mít hodně peněz totiž ještě nemusí vždy představovat být také bohatý.

Datum: 01. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit na tuhém palivu

Jak ušetřit na tuhém palivu

Již brzy bude ukončena topná sezóna a nastane doba bilancování. Kdy si domácnosti spočítají, kolik se letos protopilo a zda to nemohlo být úspornější. Pokud topíte tuhými palivy, nastává vhodná doba na to, abyste pouvažovali o jejich nákupu. Nechávat to na poslední chvíli se to totiž nevyplácí.

Datum: 09. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Levnější mobilní data

Levnější mobilní data

Levnější mobilní data představují momentálně problém, jehož vyřešení bude možná oceněno Nobelovkou. Tak trochu se to podobá zarputilému tvrzení, že my Češi chceme jíst nekvalitní a drahé potraviny.

Datum: 15. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek