Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak spořit peníze


21. 02. 2021

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Je to zajímavé, protože ve své podstatě šetření není zase tak těžké, jak by se mohlo zdát. Jen musíte vědět jak na to. Zde je několik tipů, které vám v tom pomohou.

  1. Pokud nemáte zkušenosti s vedením domácnosti a nevíte, jaké jsou vaše životní náklady, můžete se snadno přepočítat. Je proto dobré si vést hospodaření. Můžete k tomu použít klasickou papírovou formu, můžete si to psát do tabulek, ale už jsou i šikovné aplikace do mobilu, které vám v tom pomohou. Díky takové evidenci velmi rychle zjistíte, jaké máte příjmy, očekávané náklady a kolik toho (a za co) utratíte. Budete mít přehled o tom, kam vám peníze tečou. Budete si moci nastavit limit. Budete si moci seškrtat zbytečnosti a můžete si začít odkládat plánovaně něco bokem. Ono v reálu nemusí jít ani o velkou částku. Však to znáte, korunka ke korunce.

  2. Šetřit můžete do prasátka, ale ještě lépe, když budete mít speciální spořící účet na který hned po výplatě, budete zasílat stabilní částku. Můžete si na svém účtu vytvořit trvalý příkaz.

  3. Začněte u nákupů více uvažovat. Nakupování s kartou i prostřednictvím internetu, je dost nebezpečné. Ponouká to k většímu utrácení a lidé ztrácí přehled o útratě i o tom, co má na účtu. Při nakupování přes e-shop si dejte na čas. Klidně počkejte do druhého dne.

  4. A tímto se dostáváme k tomu, že byste místo platebních karet měli používat především reálné peníze. Ty se utrácejí více bolestněji. Se spořením vám může pomoci i tzv. obálková metoda, u níž si peníze rozparcelujete (na jídlo, na drogérii, na zábavu). Velmi rychle se s nimi naučíte pracovat. Možná vám to nejprve nevyjde, ale po čase vám budou nějaké peníze přebývat a ty můžete odložit do úspor.

 

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Kromě toho, že od ledna za elektřinu více zaplatíme, zároveň se také snížil i příspěvek na elektřinu vyrobenou v obnovitelných zdrojích. Už několik let přitom na tyto elektrárny přispívají i běžné české domácnosti.

Datum: 14. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Doba dovolených se blíží, a proto velká většina lidí si právě prohlíží katalogy a hledá tu nejlepší dovolenou. Aby se však dovolená snů neproměnila v noční můru, je dobré při jejím plánování myslet i na cestovní pojištění, bez něhož se žádná dovolená v zahraničí neobejde. Samozřejmě, risknout to můžete, ale nemusí se vám to vůbec vyplatit. Víte však, jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění?  

Datum: 22. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Změny v exekucích

Změny v exekucích

V lednu svět exekucí zaznal jistých změn. Dovolte nám, abychom vás s nimi seznámili.

Datum: 17. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek