Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak spořit peníze


30. 08. 2021

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Je to zajímavé, protože ve své podstatě šetření není zase tak těžké, jak by se mohlo zdát. Jen musíte vědět jak na to. Zde je několik tipů, které vám v tom pomohou.

  1. Pokud nemáte zkušenosti s vedením domácnosti a nevíte, jaké jsou vaše životní náklady, můžete se snadno přepočítat. Je proto dobré si vést hospodaření. Můžete k tomu použít klasickou papírovou formu, můžete si to psát do tabulek, ale už jsou i šikovné aplikace do mobilu, které vám v tom pomohou. Díky takové evidenci velmi rychle zjistíte, jaké máte příjmy, očekávané náklady a kolik toho (a za co) utratíte. Budete mít přehled o tom, kam vám peníze tečou. Budete si moci nastavit limit. Budete si moci seškrtat zbytečnosti a můžete si začít odkládat plánovaně něco bokem. Ono v reálu nemusí jít ani o velkou částku. Však to znáte, korunka ke korunce.

  2. Šetřit můžete do prasátka, ale ještě lépe, když budete mít speciální spořící účet na který hned po výplatě, budete zasílat stabilní částku. Můžete si na svém účtu vytvořit trvalý příkaz.

  3. Začněte u nákupů více uvažovat. Nakupování s kartou i prostřednictvím internetu, je dost nebezpečné. Ponouká to k většímu utrácení a lidé ztrácí přehled o útratě i o tom, co má na účtu. Při nakupování přes e-shop si dejte na čas. Klidně počkejte do druhého dne.

  4. A tímto se dostáváme k tomu, že byste místo platebních karet měli používat především reálné peníze. Ty se utrácejí více bolestněji. Se spořením vám může pomoci i tzv. obálková metoda, u níž si peníze rozparcelujete (na jídlo, na drogérii, na zábavu). Velmi rychle se s nimi naučíte pracovat. Možná vám to nejprve nevyjde, ale po čase vám budou nějaké peníze přebývat a ty můžete odložit do úspor.

 

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit za energie v domácnosti

Jak ušetřit za energie v domácnosti

Zdá se vám, že děláte vše, abyste co nejvíce ušetřili, ale ony neustále zvyšující ceny jsou tak trochu proti vám. Je vůbec možné ještě nějakým způsobem ušetřit? Máme pro vás pár tipů, které by mohly být ve vaší snaze efektivní.

Datum: 20. 08. 2021
Kategotrie:
Celý článek

Co byste měli vědět, dříve než si půjčíte peníze

Půjčka může mnohdy představovat velmi dobrý způsob financování různých projektů, jako kupříkladu bydlení, podnikání nebo třeba studium. Není tomu tak však vždy. A proto dříve než si půjčíte, pečlivě vše zvažte. Půjčky jsou totiž veskrze drahé a za jejich získání nakonec zaplatíte mnohem víc, než získáte.

Datum: 02. 09. 2021
Kategotrie:
Celý článek

Pozor, na triky bank, ať se vám běžný účet zdarma neprodraží!

V dnešní době již téměř každá banka nabízí vedení běžného účtu zdarma. Je to chvályhodné, ale také i jedno velké ALE. Banky totiž vedení běžného účtu ZDARMA nějakým způsobem omezují, takže když se to tak vezme, nakonec nějaké peníze s provozem svého bankovního účtu zaplatíte skoro pokaždé. Dávejte si proto pozor a podívejte se s námi, jak se můžete zbytečnému placení vyhnout.

Datum: 06. 09. 2021
Kategotrie:
Celý článek