Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak spořit peníze


23. 06. 2019

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Je to zajímavé, protože ve své podstatě šetření není zase tak těžké, jak by se mohlo zdát. Jen musíte vědět jak na to. Zde je několik tipů, které vám v tom pomohou.

  1. Pokud nemáte zkušenosti s vedením domácnosti a nevíte, jaké jsou vaše životní náklady, můžete se snadno přepočítat. Je proto dobré si vést hospodaření. Můžete k tomu použít klasickou papírovou formu, můžete si to psát do tabulek, ale už jsou i šikovné aplikace do mobilu, které vám v tom pomohou. Díky takové evidenci velmi rychle zjistíte, jaké máte příjmy, očekávané náklady a kolik toho (a za co) utratíte. Budete mít přehled o tom, kam vám peníze tečou. Budete si moci nastavit limit. Budete si moci seškrtat zbytečnosti a můžete si začít odkládat plánovaně něco bokem. Ono v reálu nemusí jít ani o velkou částku. Však to znáte, korunka ke korunce.

  2. Šetřit můžete do prasátka, ale ještě lépe, když budete mít speciální spořící účet na který hned po výplatě, budete zasílat stabilní částku. Můžete si na svém účtu vytvořit trvalý příkaz.

  3. Začněte u nákupů více uvažovat. Nakupování s kartou i prostřednictvím internetu, je dost nebezpečné. Ponouká to k většímu utrácení a lidé ztrácí přehled o útratě i o tom, co má na účtu. Při nakupování přes e-shop si dejte na čas. Klidně počkejte do druhého dne.

  4. A tímto se dostáváme k tomu, že byste místo platebních karet měli používat především reálné peníze. Ty se utrácejí více bolestněji. Se spořením vám může pomoci i tzv. obálková metoda, u níž si peníze rozparcelujete (na jídlo, na drogérii, na zábavu). Velmi rychle se s nimi naučíte pracovat. Možná vám to nejprve nevyjde, ale po čase vám budou nějaké peníze přebývat a ty můžete odložit do úspor.

 

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit peníze při nákupu letenek

Jak ušetřit peníze při nákupu letenek

Doba dovolených se blíží, tedy ta hlavní dovolenková sezóna a možná by se u šetření peněz hodilo prozradit i pár triků pro to, jak ušetřit peníze za nákup letenek. Nastává proto totiž ten nejlepší čas.

Datum: 22. 06. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Jak se zbavit starých věcí a ještě na tom vydělat

Několikrát do roka provádím průvan ve skříni. Tradičně v rámci vánočního úklidu, na jaře a klasicky po skončení školního roku. Něco zcela jasně míří do popelnice, ale spousta věcí by ještě mohla někomu dělat radost. Je škoda vyházet je pouze proto, že nás omrzely anebo proto, že jsme si mezitím pořídili něco lepšího. Dům však není nafukovací, co s tím?
 

Datum: 01. 07. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Kdy se hodí rychlá půjčka

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Datum: 27. 06. 2019
Kategotrie:
Celý článek