Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak správně zazimovat auto


24. 08. 2020

Jak správně zazimovat auto

Ne každý jezdí v zimě a je tomu z celé řady důvodů. Nejde pouze o sváteční řidiče, kteří se bojí počasí a nejsou si svými dovednostmi jisti, ale ne každý v zimě auto nutně potřebuje. Nebo používá během zimy jiné. Každé auto, které však v zimě nejezdí, potřebuje nejprve zazimovat. Jen tak dokáže nepřízeň počasí přečkat bez úhony.

 

  1. Základem je stejná péče, jako byste s autem jezdili. Auto tedy nejprve zkontrolujte, dolijte provozní kapaliny, a to včetně nemrznoucí směsi do chladiče a odstřikovačů, ošetřete lak, důkladně auto omyjte a navoskujte.

  2. Ukliďte vnitřek. Pořádně ho vyluxujte, vyčistěte a ošetřete čalounění, neopomeňte i plasty, dřevo, pryžové těsnění.

  3. Pneumatiky ošetřete speciálními spreji, přezouvat nemusíte. Vhodné je pneumatiky nahustit více než obvykle, protože vzduch bude v průběhu zimy unikat. Každý měsíc by však kolo při stání mělo změnit polohu a pokud je to možné, postavte ho na špalky.

  4. Nezapomeňte na baterii. Poloprázdný akumulátor vám přes zimu nevydrží a na jaře budete muset kupovat novou. A proto elektroinstalaci raději vyjměte a uschovejte na suchém místě, i přesto však baterii v průběhu zimy opakovaně dobíjejte, aby její kapacita příliš neklesla. Prázdnou rozhodně nenechávejte ani nádrž auta. I když s autem v zimě nebudete jezdit, měli byste do něj jednou za čas sednout a protočit motor, aby se prohřál a promazal (neměl by přitom však být mráz).

  5. Pokud je vozidlo v garáži, nezapomeňte pravidelně větrat. Vhodné také je automobil přikrýt autoplachtou.

Náš tip

V případě, že s autem doopravdy v průběhu zimy nebudete jezdit, doporučujeme vám uzavřít pouze sezónní povinné ručení, které vám může ušetřit nějaké peníze. U takového typu pojištění budete platit pouze za měsíce, kdy je auto v provozu. V době, kdy jej však neplatíte, byste jej rozhodně neměli používat, protože v případě nehody budete veškeré náhrady škody hradit z vlastního.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Cestovní pojištění pro sportovce

Cestovní pojištění pro sportovce

Aktivní lidé, zejména sportovci, by při balení se na dovolenou měli myslet i na důležité cestovní pojištění, které dostatečně pokryje i zranění způsobené při sportu. To totiž mnoho klasických, základních cestovních pojištění nemá.

Datum: 25. 08. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 13. 09. 2020
Celý článek
Plánování dovolené – rizikové destinace

Plánování dovolené – rizikové destinace

Letní dovolená je takovou odměnou za práci, kterou úmorně vykonáváte. Má přinést nejen potřebný relax, odpočinek a také čas na rodinu, blízké a poznání něčeho nového. Jezdíme poznávat nové kraje, protože to vyžene z hlavy náš stereotyp a zaměstnání naše myšlení zcela jinými záležitostmi, než je práce a běžné starosti. Jenže i na cestách nás může potkat nemilá událost, pokud cestujeme do rizikových destinací, pak obzvlášť.

Datum: 25. 08. 2020
Kategotrie:
Celý článek