Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak správně zazimovat auto


25. 03. 2020

Jak správně zazimovat auto

Ne každý jezdí v zimě a je tomu z celé řady důvodů. Nejde pouze o sváteční řidiče, kteří se bojí počasí a nejsou si svými dovednostmi jisti, ale ne každý v zimě auto nutně potřebuje. Nebo používá během zimy jiné. Každé auto, které však v zimě nejezdí, potřebuje nejprve zazimovat. Jen tak dokáže nepřízeň počasí přečkat bez úhony.

 

  1. Základem je stejná péče, jako byste s autem jezdili. Auto tedy nejprve zkontrolujte, dolijte provozní kapaliny, a to včetně nemrznoucí směsi do chladiče a odstřikovačů, ošetřete lak, důkladně auto omyjte a navoskujte.

  2. Ukliďte vnitřek. Pořádně ho vyluxujte, vyčistěte a ošetřete čalounění, neopomeňte i plasty, dřevo, pryžové těsnění.

  3. Pneumatiky ošetřete speciálními spreji, přezouvat nemusíte. Vhodné je pneumatiky nahustit více než obvykle, protože vzduch bude v průběhu zimy unikat. Každý měsíc by však kolo při stání mělo změnit polohu a pokud je to možné, postavte ho na špalky.

  4. Nezapomeňte na baterii. Poloprázdný akumulátor vám přes zimu nevydrží a na jaře budete muset kupovat novou. A proto elektroinstalaci raději vyjměte a uschovejte na suchém místě, i přesto však baterii v průběhu zimy opakovaně dobíjejte, aby její kapacita příliš neklesla. Prázdnou rozhodně nenechávejte ani nádrž auta. I když s autem v zimě nebudete jezdit, měli byste do něj jednou za čas sednout a protočit motor, aby se prohřál a promazal (neměl by přitom však být mráz).

  5. Pokud je vozidlo v garáži, nezapomeňte pravidelně větrat. Vhodné také je automobil přikrýt autoplachtou.

Náš tip

V případě, že s autem doopravdy v průběhu zimy nebudete jezdit, doporučujeme vám uzavřít pouze sezónní povinné ručení, které vám může ušetřit nějaké peníze. U takového typu pojištění budete platit pouze za měsíce, kdy je auto v provozu. V době, kdy jej však neplatíte, byste jej rozhodně neměli používat, protože v případě nehody budete veškeré náhrady škody hradit z vlastního.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Se vstupem do roku 2019 přišla spousta změn. Jednou z nich je i zvyšování náhrad za pracovní úraz a nemoc z povolání a náhradu na výživu pozůstalých. Odškodné bylo navýšeno o dobré 3,4%.

Datum: 12. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Pojištění před neschopností pracovat

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Datum: 17. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak postupovat při nehodě na dovolené

Jak postupovat při nehodě na dovolené

Chystáte se na dovolenou? Jistě nemáte v plánu nikde havarovat, bohužel cesta do zahraničí je vždy spojena se zvýšeným rizikem nehod. Víte, jak se zachovat v případě, že by se vám na cestě do zahraničí autonehoda stala? 

Datum: 28. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek