Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit na tuhém palivu


03. 05. 2021

Jak ušetřit na tuhém palivu

Již brzy bude ukončena topná sezóna a nastane doba bilancování. Kdy si domácnosti spočítají, kolik se letos protopilo a zda to nemohlo být úspornější. Pokud topíte tuhými palivy, nastává vhodná doba na to, abyste pouvažovali o jejich nákupu. Nechávat to na poslední chvíli se to totiž nevyplácí.

S příchodem chladného a nepříznivého počasí jdo ceny za otop nahoru. Vzhledem k tomu, že české domácnosti tuhé palivo používají ve velké míře, stojí za to se nad nákupem těchto komodit zamyslet. Nejvíce se je oblíbenými tuhými palivy jsou uhlí, palivové dřevo, dřevěné pelety a brikety.  Pokud jste si mysleli, že po celý rok jsou hojně dostupné za stejnou cenu, musím vás vyvést z omylu. Dostupné po celý rok sice jsou, ale jejich cena stabilní není. Výška je ovlivněna topnou sezónou. A proto nejlevněji tuhé palivo pořídíte po konci topné sezóny, tedy na jaře. Vůbec nejlevnější je však v létě. Pokud patříte mezi dobré hospodáře, máte celkem přesnou představu, kolik během zimy protopíte a kolik toho budete na příští topnou sezónu zřejmě potřebovat. Nemělo by proto být pro vás složité tuhé palivo objednat s velkým předstihem, místo, abyste ho kupovali na poslední chvíli. Jestliže ho totiž koupíte v létě, můžete na něm ušetřit více než 10%. To  v konečném výsledku představuje úsporu několika tisíc korun.

Které tuhé palivo je nejlevnější?

Finančně nejméně nákladné je topení štěpkou, obilím a dřevem v klasickém kotli. Jde proto i o nejoblíbenější způsob topení u nás. Problémem u toho je velká zátěž na životní prostředí. Nejnižší náklady na topení v domácnosti má hnědé uhlí, to předběhne i štěpku a obilí. Z tuhých paliv to je pak černé uhlí, dřevo, rostlinné pelety, dřevěné pelety, dřevěné brikety, koks.

Pokud chcete topit dřevem

I dřevo na otop je nutno pořizovat s velkým předstihem. Abyste ještě více ušetřili, je zapotřebí, abyste netopili čerstvým dřevem, ale minimálně jeden až dva roky sušeným. Takové dřevo má pak mnohem větší sílu. Více se u něj ohřejete a nebudete ani tolik dýmit. Díky tomu, že čerstvé dřevo obsahuje více vody, nevytopí tolik a vy ho pak potřebujete více.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Kdy se hodí rychlá půjčka

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Datum: 12. 05. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit peníze

Jak ušetřit peníze

Máte pocit, že vám každý měsíc mizí peníze rychlosti blesku? Rádi byste alespoň trochu ušetřili? Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak to učinit.

Datum: 06. 05. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Se vstupem do roku 2019 přišla spousta změn. Jednou z nich je i zvyšování náhrad za pracovní úraz a nemoc z povolání a náhradu na výživu pozůstalých. Odškodné bylo navýšeno o dobré 3,4%.

Datum: 05. 05. 2021
Kategotrie:
Celý článek