Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit peníze


21. 06. 2019

Jak ušetřit peníze

Máte pocit, že vám každý měsíc mizí peníze rychlosti blesku? Rádi byste alespoň trochu ušetřili? Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak to učinit.

Ke správnému hospodaření s penězi patří nejen kontrola výdajů, ale i tvorba rezerv. Každá domácnost by je měla mít. Bude pak připravena i na neočekávané události. Minimální výše takové rezervy by měla dosahovat trojnásobku až šestinásobku nutných měsíčních výdajů.

Máte pocit, že nemáte z čeho tvořit rezervy? Udělejte si nejprve přehled. Jaké jsou vaše průměrné měsíční příjmy a výdaje. Víte, za co utrácíte? A nejsou to zbytečnosti? Tvoření zásob vyžaduje disciplínu a osvojení správných návyků.

Veďte si záznamy o svých výdajích

Pokud chcete skutečně ušetřit, veďte si poznámkový deník, do něhož si zapisujte, za co jste všechno utratili. Dnes už existuje i spousta aplikací do mobilních telefonů, které vám pomohou udržet si přehled. Tento přehled vám pak může pomoci ujasnit si, kde můžete ještě ušetřit nějaké peníze. Pak už je to i o vašich prioritách. Skutečně potřebujete kupovat noviny a tak rozsáhlou kabelovku? Zkuste nakupovat ve slevách. Stejně tak můžete kupovat i oblečení, ale jste si jisti, že toho tolik potřebujete? Pořiďte si výhodnější tarif. Volejte přes sociální sítě, skype nebo WhatsApp.

Kam zbytečně mizí peníze?

Až 20% výplaty je utracena za jídlo. O to děsivější je to, že až ⅓ toho, co nakoupíme je pak vyhozeno. Zkuste se zamyslet, kolik peněz jde na kávičky, drinky, pamlsky, zákusky, polotovary. Zkuste to jinak, kávu si vařte doma, zapomeňte na polotovary, ale začněte vařit. Pouvažujte, co opakovaně vyhazujete z lednice a přestaňte to kupovat.

Nekupujte zbytečnosti

Nikdy nekupujte víc, než potřebujete. U nakupování přemýšlejte. Nechoďte nakupovat hladoví, pište si seznam. Mějte přehled o tom, co je kde levnější a cenově výhodnější. Na začátku si ujasněte, kolik chcete ušetřit Může jít třeba o předsevzetí, že za zábavu v daný měsíc utratíte pouze 500 korun. Pokud nakupujete v online obchodech, srovnávejte jejich nabídku a využívejte cashback (to vám vrátí nějakou část peněz zpět).

Přestaňte užívat kreditní karty

Placením kreditními kartami ztrácíte přehled. Nemáte přesně danou hranici. Peníze v hotovosti vás vybízí k úspoře, neutratíte více, než je nutné. Pokud nedokážete kreditní karty užívat zodpovědně, neužívejte je.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Podívejte se, jak vám inflace může pomoci splácet hypotéku

Inflace je velký strašák každého, kdo spoří. Pokud však naopak splácíte, inflace pracuje ve váš prospěch. Splácet tak úvěr nebo hypotéku je vlastně výhodné. Jak to funguje?

Datum: 29. 06. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Americká hypotéka nemusí být pouze od banky

Chystáte si vzít půjčku? Vybírejte s rozvahou. Výši splátek si nastavte tak, aby nedošlo k výraznému snížení vaší původní standardní životní úrovně. Splátky by nikdy neměly přesáhnout 50% výši vašich příjmů. Aby tomu tak vskutku bylo, při výběru půjčky se proto zaměřte na to, jaká je úroková sazba, RPSN a také i na to, od koho si půjčujete.

Datum: 28. 06. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Jak si správně vybrat nebankovní úvěr

Reklamy na výhodné půjčky jsou na nás chrleny ze všech stran. Všechny se snaží vypadat důvěryhodně a vemlouvají nám, že právě ony nabízí to nejlepší. Bohužel přitom řada z nich ve skutečnosti jen zneužívá zoufalosti lidí a jejich nedostatečných znalostí v oblasti financí a úvěrů.

Datum: 27. 06. 2019
Kategotrie:
Celý článek