Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit peníze


18. 02. 2023

Jak ušetřit peníze

Máte pocit, že vám každý měsíc mizí peníze rychlosti blesku? Rádi byste alespoň trochu ušetřili? Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak to učinit.

Ke správnému hospodaření s penězi patří nejen kontrola výdajů, ale i tvorba rezerv. Každá domácnost by je měla mít. Bude pak připravena i na neočekávané události. Minimální výše takové rezervy by měla dosahovat trojnásobku až šestinásobku nutných měsíčních výdajů.

Máte pocit, že nemáte z čeho tvořit rezervy? Udělejte si nejprve přehled. Jaké jsou vaše průměrné měsíční příjmy a výdaje. Víte, za co utrácíte? A nejsou to zbytečnosti? Tvoření zásob vyžaduje disciplínu a osvojení správných návyků.

Veďte si záznamy o svých výdajích

Pokud chcete skutečně ušetřit, veďte si poznámkový deník, do něhož si zapisujte, za co jste všechno utratili. Dnes už existuje i spousta aplikací do mobilních telefonů, které vám pomohou udržet si přehled. Tento přehled vám pak může pomoci ujasnit si, kde můžete ještě ušetřit nějaké peníze. Pak už je to i o vašich prioritách. Skutečně potřebujete kupovat noviny a tak rozsáhlou kabelovku? Zkuste nakupovat ve slevách. Stejně tak můžete kupovat i oblečení, ale jste si jisti, že toho tolik potřebujete? Pořiďte si výhodnější tarif. Volejte přes sociální sítě, skype nebo WhatsApp.

Kam zbytečně mizí peníze?

Až 20% výplaty je utracena za jídlo. O to děsivější je to, že až ⅓ toho, co nakoupíme je pak vyhozeno. Zkuste se zamyslet, kolik peněz jde na kávičky, drinky, pamlsky, zákusky, polotovary. Zkuste to jinak, kávu si vařte doma, zapomeňte na polotovary, ale začněte vařit. Pouvažujte, co opakovaně vyhazujete z lednice a přestaňte to kupovat.

Nekupujte zbytečnosti

Nikdy nekupujte víc, než potřebujete. U nakupování přemýšlejte. Nechoďte nakupovat hladoví, pište si seznam. Mějte přehled o tom, co je kde levnější a cenově výhodnější. Na začátku si ujasněte, kolik chcete ušetřit Může jít třeba o předsevzetí, že za zábavu v daný měsíc utratíte pouze 500 korun. Pokud nakupujete v online obchodech, srovnávejte jejich nabídku a využívejte cashback (to vám vrátí nějakou část peněz zpět).

Přestaňte užívat kreditní karty

Placením kreditními kartami ztrácíte přehled. Nemáte přesně danou hranici. Peníze v hotovosti vás vybízí k úspoře, neutratíte více, než je nutné. Pokud nedokážete kreditní karty užívat zodpovědně, neužívejte je.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


TOP 5 tipů, jak ušetřit na vytápění i během kruté zimy

Příjemné teplo v zimním období je příjemné, horší jsou pak ty účty za topení. Je ještě vůbec možné náklady za topení nějakým způsobem snížit? Nejde však o to, připravit se o příjemné teplo a zimu prožít v několika navrstvených svetrech..

Datum: 23. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Kromě toho, že od ledna za elektřinu více zaplatíme, zároveň se také snížil i příspěvek na elektřinu vyrobenou v obnovitelných zdrojích. Už několik let přitom na tyto elektrárny přispívají i běžné české domácnosti.

Datum: 13. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek

Víte, že na schválení půjčky mohou dnes mít i sociální sítě

Kdo v současnosti není na sociální síti, jakoby nebyl. Této skutečnosti dnes zcela běžně využívají zaměstnavatelé, aby si prověřili svého potencionálního zaměstnance, koho z vás by však napadlo, že tak činí i bankovní společnosti?

Datum: 28. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek