Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit peníze


19. 02. 2021

Jak ušetřit peníze

Máte pocit, že vám každý měsíc mizí peníze rychlosti blesku? Rádi byste alespoň trochu ušetřili? Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak to učinit.

Ke správnému hospodaření s penězi patří nejen kontrola výdajů, ale i tvorba rezerv. Každá domácnost by je měla mít. Bude pak připravena i na neočekávané události. Minimální výše takové rezervy by měla dosahovat trojnásobku až šestinásobku nutných měsíčních výdajů.

Máte pocit, že nemáte z čeho tvořit rezervy? Udělejte si nejprve přehled. Jaké jsou vaše průměrné měsíční příjmy a výdaje. Víte, za co utrácíte? A nejsou to zbytečnosti? Tvoření zásob vyžaduje disciplínu a osvojení správných návyků.

Veďte si záznamy o svých výdajích

Pokud chcete skutečně ušetřit, veďte si poznámkový deník, do něhož si zapisujte, za co jste všechno utratili. Dnes už existuje i spousta aplikací do mobilních telefonů, které vám pomohou udržet si přehled. Tento přehled vám pak může pomoci ujasnit si, kde můžete ještě ušetřit nějaké peníze. Pak už je to i o vašich prioritách. Skutečně potřebujete kupovat noviny a tak rozsáhlou kabelovku? Zkuste nakupovat ve slevách. Stejně tak můžete kupovat i oblečení, ale jste si jisti, že toho tolik potřebujete? Pořiďte si výhodnější tarif. Volejte přes sociální sítě, skype nebo WhatsApp.

Kam zbytečně mizí peníze?

Až 20% výplaty je utracena za jídlo. O to děsivější je to, že až ⅓ toho, co nakoupíme je pak vyhozeno. Zkuste se zamyslet, kolik peněz jde na kávičky, drinky, pamlsky, zákusky, polotovary. Zkuste to jinak, kávu si vařte doma, zapomeňte na polotovary, ale začněte vařit. Pouvažujte, co opakovaně vyhazujete z lednice a přestaňte to kupovat.

Nekupujte zbytečnosti

Nikdy nekupujte víc, než potřebujete. U nakupování přemýšlejte. Nechoďte nakupovat hladoví, pište si seznam. Mějte přehled o tom, co je kde levnější a cenově výhodnější. Na začátku si ujasněte, kolik chcete ušetřit Může jít třeba o předsevzetí, že za zábavu v daný měsíc utratíte pouze 500 korun. Pokud nakupujete v online obchodech, srovnávejte jejich nabídku a využívejte cashback (to vám vrátí nějakou část peněz zpět).

Přestaňte užívat kreditní karty

Placením kreditními kartami ztrácíte přehled. Nemáte přesně danou hranici. Peníze v hotovosti vás vybízí k úspoře, neutratíte více, než je nutné. Pokud nedokážete kreditní karty užívat zodpovědně, neužívejte je.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Co byste měli vědět, dříve než si půjčíte peníze

Půjčka může mnohdy představovat velmi dobrý způsob financování různých projektů, jako kupříkladu bydlení, podnikání nebo třeba studium. Není tomu tak však vždy. A proto dříve než si půjčíte, pečlivě vše zvažte. Půjčky jsou totiž veskrze drahé a za jejich získání nakonec zaplatíte mnohem víc, než získáte.

Datum: 24. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Po otevření trhu s elektřinou se na českém trhu objevila spousta nových dodavatelů, kteří se snaží získat nové zákazníky různými praktikami. K těm nečistým patří především podomní prodej, při němž se obchodníci neobávají užít ani většího nátlaku. Jejich oblíbenou skupinou jsou přitom zejména senioři, jimž zcela bez skrupulí a s úsměvem na tváři vnucují nevýhodné smlouvy.

Datum: 03. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek

Až 1/3 českých studentů má půjčku

Nebankovní společnost Fair Credit provedla marketingový průzkum zaměřený na studen ve věku 21 až 26 let. Průzkum probíhal v červenci a zúčastnilo se jej na 2000 studentů z České i Slovenské republiky. Zájmem společnosti bylo, jak na tom tito mladí lidé jsou s půjčkami.

Datum: 26. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek