Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit peníze na dovolenou


15. 05. 2019

Jak ušetřit peníze na dovolenou

Dovolená něco stojí. Pokud však chcete zažít pěknou dovolenou, nemusíte být bohatí. Povíme vám, jak si na takovou dovolenou ušetřit. S trochou kreativity dokážete zrealizovat pěknou dovolenou i bez potřeby nějaké půjčky.

Jak ušetřit peníze na dovolenou

Na dovolenou si momentálně půjčuje čtvrtina lidí, což není zrovna nízké číslo. Průzkumy také říkají, že za dovolenou Čech utratí průměrně 11 000 korun. Je to však celkem zbytečné, s trochou šikovnosti si na ni můžete našetřit i vy. Stačí jen, když si na ni začnete šetřit už v lednu. Není možno přesně definovat částku, kterou si máte odkládat stranou. Někde pomůže mít pokladničku a střádat si jednoduše po celý rok. Jinde pomůže jednoduchá evidence útrat, která vede k uvědomění si svých útrat. Které výdaje jsou nutné a které jsou zbytečné? Neutrácejte tolik! Ne vždy musíte kupovat to nejdražší. Naučte se nakupovat. Mějte přehled o cenách, akcích, výprodejích. Pomoci mohou i letáky. Nemusíte pak vykoupit celý krám, jen se naučte nakupovat s rozmyslem a strategicky. Nekupujte polotovary, nekupujte džusy, limonády, slazené minerálky, nejezte venku. Vařte si. Srovnejte si kolik stojí jedna porce v restauraci a uvařená doma. Ten rozdíl je neuvěřitelný. Nesyslete věci. Co nepotřebujete, nechcete, nevlezete se do toho, zbavte se toho. Není třeba všechno vyhazovat, nejprve ty věci zkuste prodat. Když už musíte něco koupit, porozhlédněte se po všech možnostech. Není možné danou věc pořídit na internetu levněji? A není někde nabídka bez platby poštovného? Ušetřit můžete i na dopravě. Pokud máte slabost pro knížky, začít můžete se slevami a výprodeji, ale vůbec nejvíce se vám podaří ušetřit ve chvíli, když s pořídíte průkazku do knihovny.

Jak pořídit dovolenou nejlevněji?

Pokud chcete za nákup dovolené ušetřit, s hledáním začněte v dostatečném předstihu. Nejlevnější jsou totiž zájezdy typu first minute. To ostatně platí i u letenek. V případě rekreací u nás by se vám mohlo stát i to, že později nějaké pěkné ubytování ani neseženete. Pokud jste flexibilní a máte možnost sbalit se ze dne na den, pohlídejte si naopak Last minute. Tyto zájezdy pak mohou být až o 30% levnější. Levněji vám vyjde nákup dovolené v zahraničí. Ty nejvýhodnější nabídky mají předem německé cestovní kanceláře každý den v době okolo 10.30 hodiny. Ostatně v tu dobu pořídíte nejvýhodněji i letenky. Při hledání dovolené, je důležité si uvědomit, že nejdražší zájezdy jsou v době hlavní sezóny,čili v červenci a srpnu. Nejlevnější jsou mimo sezónu.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Americká hypotéka nemusí být pouze od banky

Chystáte si vzít půjčku? Vybírejte s rozvahou. Výši splátek si nastavte tak, aby nedošlo k výraznému snížení vaší původní standardní životní úrovně. Splátky by nikdy neměly přesáhnout 50% výši vašich příjmů. Aby tomu tak vskutku bylo, při výběru půjčky se proto zaměřte na to, jaká je úroková sazba, RPSN a také i na to, od koho si půjčujete.

Datum: 20. 05. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za vytápění?

Jak ušetřit za vytápění?

Náklady na bydlení se neustále zvyšují. Zvyšují se i nároky na ekologické smýšlení. Uspořit však ještě více, se zdá takřka nemožné. A přitom právě úspora ve vytápění patří k těm nejvýznamnějším. Jak po ekologické stránce, tak i po finanční stránce.

Datum: 09. 05. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Co byste měli vědět, dříve než si půjčíte peníze

Půjčka může mnohdy představovat velmi dobrý způsob financování různých projektů, jako kupříkladu bydlení, podnikání nebo třeba studium. Není tomu tak však vždy. A proto dříve než si půjčíte, pečlivě vše zvažte. Půjčky jsou totiž veskrze drahé a za jejich získání nakonec zaplatíte mnohem víc, než získáte.

Datum: 19. 05. 2019
Kategotrie:
Celý článek