Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit peníze na dovolenou


20. 02. 2021

Jak ušetřit peníze na dovolenou

Dovolená něco stojí. Pokud však chcete zažít pěknou dovolenou, nemusíte být bohatí. Povíme vám, jak si na takovou dovolenou ušetřit. S trochou kreativity dokážete zrealizovat pěknou dovolenou i bez potřeby nějaké půjčky.

Jak ušetřit peníze na dovolenou

Na dovolenou si momentálně půjčuje čtvrtina lidí, což není zrovna nízké číslo. Průzkumy také říkají, že za dovolenou Čech utratí průměrně 11 000 korun. Je to však celkem zbytečné, s trochou šikovnosti si na ni můžete našetřit i vy. Stačí jen, když si na ni začnete šetřit už v lednu. Není možno přesně definovat částku, kterou si máte odkládat stranou. Někde pomůže mít pokladničku a střádat si jednoduše po celý rok. Jinde pomůže jednoduchá evidence útrat, která vede k uvědomění si svých útrat. Které výdaje jsou nutné a které jsou zbytečné? Neutrácejte tolik! Ne vždy musíte kupovat to nejdražší. Naučte se nakupovat. Mějte přehled o cenách, akcích, výprodejích. Pomoci mohou i letáky. Nemusíte pak vykoupit celý krám, jen se naučte nakupovat s rozmyslem a strategicky. Nekupujte polotovary, nekupujte džusy, limonády, slazené minerálky, nejezte venku. Vařte si. Srovnejte si kolik stojí jedna porce v restauraci a uvařená doma. Ten rozdíl je neuvěřitelný. Nesyslete věci. Co nepotřebujete, nechcete, nevlezete se do toho, zbavte se toho. Není třeba všechno vyhazovat, nejprve ty věci zkuste prodat. Když už musíte něco koupit, porozhlédněte se po všech možnostech. Není možné danou věc pořídit na internetu levněji? A není někde nabídka bez platby poštovného? Ušetřit můžete i na dopravě. Pokud máte slabost pro knížky, začít můžete se slevami a výprodeji, ale vůbec nejvíce se vám podaří ušetřit ve chvíli, když s pořídíte průkazku do knihovny.

Jak pořídit dovolenou nejlevněji?

Pokud chcete za nákup dovolené ušetřit, s hledáním začněte v dostatečném předstihu. Nejlevnější jsou totiž zájezdy typu first minute. To ostatně platí i u letenek. V případě rekreací u nás by se vám mohlo stát i to, že později nějaké pěkné ubytování ani neseženete. Pokud jste flexibilní a máte možnost sbalit se ze dne na den, pohlídejte si naopak Last minute. Tyto zájezdy pak mohou být až o 30% levnější. Levněji vám vyjde nákup dovolené v zahraničí. Ty nejvýhodnější nabídky mají předem německé cestovní kanceláře každý den v době okolo 10.30 hodiny. Ostatně v tu dobu pořídíte nejvýhodněji i letenky. Při hledání dovolené, je důležité si uvědomit, že nejdražší zájezdy jsou v době hlavní sezóny,čili v červenci a srpnu. Nejlevnější jsou mimo sezónu.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Až 1/3 českých studentů má půjčku

Nebankovní společnost Fair Credit provedla marketingový průzkum zaměřený na studen ve věku 21 až 26 let. Průzkum probíhal v červenci a zúčastnilo se jej na 2000 studentů z České i Slovenské republiky. Zájmem společnosti bylo, jak na tom tito mladí lidé jsou s půjčkami.

Datum: 26. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Pojištění před neschopností pracovat

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Datum: 23. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek

Pozor, na triky bank, ať se vám běžný účet zdarma neprodraží!

V dnešní době již téměř každá banka nabízí vedení běžného účtu zdarma. Je to chvályhodné, ale také i jedno velké ALE. Banky totiž vedení běžného účtu ZDARMA nějakým způsobem omezují, takže když se to tak vezme, nakonec nějaké peníze s provozem svého bankovního účtu zaplatíte skoro pokaždé. Dávejte si proto pozor a podívejte se s námi, jak se můžete zbytečnému placení vyhnout.

Datum: 28. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek