Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
 • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
 • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
 • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
 • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit peníze při nákupu letenek


29. 12. 2019

Jak ušetřit peníze při nákupu letenek

Doba dovolených se blíží, tedy ta hlavní dovolenková sezóna a možná by se u šetření peněz hodilo prozradit i pár triků pro to, jak ušetřit peníze za nákup letenek. Nastává proto totiž ten nejlepší čas.

 • V případě, že chcete za letenku ušetřit, nakupujte letenky tak 3 měsíce dopředu. Některé destinace nabízí nejlevnější letenky dokonce 6 měsíců dopředu. V tomto případě jde především o nízkonákladové letecké společnosti. Jestliže chcete cestovat o Vánocích, Velikonocích, je nutno hledat i 10 měsíců dopředu. Letenky kupované na poslední chvíli jsou vždy nejdražší, protože jsou určeny pro obchodní cestující, jimž je hradí firmy.

 • Letenky vyhledávejte na srovnávačích. Nechte si zasílat zprávy o změnách cen a výhodnější nabídce. Ušetříte tím čas i tisíce. Pro srovnání se však vyplatí užívat anonymní prohlížeče. Stává se totiž, že když se na stejnou nabídku díváte opakovaně, její cena se začne uměle zvyšovat. To, zda jde o nejlepší nabídku, srovnejte s příslušnou leteckou společností.

 • Musíte také počítat s tím, že ty nejvýhodnější nabídky jsou rychle vyprodané, takže příliš dlouho neváhejte. Někdy k tomu stačí pár hodin a někdy dokonce jen několik minut.

 • Čím flexibilní u nákupu letenek budete, tím je větší šance sehnat je za lepší cenu.

 • Poznat to, že jde skutečně o tu nejlevnější nabídku, není jednoduché. Pokud se vám cena zamlouvá, neváhejte a kupte si ji. Spekulace a vyčkávání se vám nemusí vyplatit. Můžete svou šanci na nákup výhodných letenek promrhat. A tak je možná dobré si dopředu udělat obrázek, kolik obvykle letenky do dané destinace stojí, co už je moc a co je naopak výhodné.

 • Dejte si pozor na chybné tarify. Jsou sice super výhodné a dají se skvěle využít, ale pravdou je, že pokud k tomu dojde, letecká společnost si toho brzy všimne a rezervace ruší a vrací peníze. K chybování dochází tak jednou ročně, obvykle u dražších letenek. Pokud si takto letenku pořídíte měl byste s rezervací ubytování alespoň 14 dní počkat.

 • Zapamatujte si, nemůžete mít vše. Když chcete něco nejlevnějšího, počítejte s tím, že to může být na úkor vašeho pohodlí. Může být spojen i s přestupy, menším prostorem v letadle, okleštěním zavazadel, nulovým občerstvením.

 • Při samotném nákupu si dejte pozor, abyste koupili doopravdy jen to, co potřebujete. Zavazadlo si raději kupte dopředu, na letišti vás to vyjde hodně draho. Pokud se vám tam nabízí ubytování, pojištění, rezervace sedadel, zvažte, co doopravdy chcete a co nepotřebujete. Můžete tím ušetřit. Některé společnosti všechno zaškrtávají automaticky dopředu.

 • Také je nutno počítat s tím, že ty nejlevnější letenky není mnohdy možné vrátit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Americká hypotéka nemusí být pouze od banky

Chystáte si vzít půjčku? Vybírejte s rozvahou. Výši splátek si nastavte tak, aby nedošlo k výraznému snížení vaší původní standardní životní úrovně. Splátky by nikdy neměly přesáhnout 50% výši vašich příjmů. Aby tomu tak vskutku bylo, při výběru půjčky se proto zaměřte na to, jaká je úroková sazba, RPSN a také i na to, od koho si půjčujete.

Datum: 04. 01. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za energie v domácnosti

Jak ušetřit za energie v domácnosti

Zdá se vám, že děláte vše, abyste co nejvíce ušetřili, ale ony neustále zvyšující ceny jsou tak trochu proti vám. Je vůbec možné ještě nějakým způsobem ušetřit? Máme pro vás pár tipů, které by mohly být ve vaší snaze efektivní.

Datum: 20. 12. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Jak spořit peníze

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Datum: 30. 12. 2019
Kategotrie:
Celý článek