Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
 • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
 • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
 • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
 • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit peníze při nákupu letenek


22. 06. 2019

Jak ušetřit peníze při nákupu letenek

Doba dovolených se blíží, tedy ta hlavní dovolenková sezóna a možná by se u šetření peněz hodilo prozradit i pár triků pro to, jak ušetřit peníze za nákup letenek. Nastává proto totiž ten nejlepší čas.

 • V případě, že chcete za letenku ušetřit, nakupujte letenky tak 3 měsíce dopředu. Některé destinace nabízí nejlevnější letenky dokonce 6 měsíců dopředu. V tomto případě jde především o nízkonákladové letecké společnosti. Jestliže chcete cestovat o Vánocích, Velikonocích, je nutno hledat i 10 měsíců dopředu. Letenky kupované na poslední chvíli jsou vždy nejdražší, protože jsou určeny pro obchodní cestující, jimž je hradí firmy.

 • Letenky vyhledávejte na srovnávačích. Nechte si zasílat zprávy o změnách cen a výhodnější nabídce. Ušetříte tím čas i tisíce. Pro srovnání se však vyplatí užívat anonymní prohlížeče. Stává se totiž, že když se na stejnou nabídku díváte opakovaně, její cena se začne uměle zvyšovat. To, zda jde o nejlepší nabídku, srovnejte s příslušnou leteckou společností.

 • Musíte také počítat s tím, že ty nejvýhodnější nabídky jsou rychle vyprodané, takže příliš dlouho neváhejte. Někdy k tomu stačí pár hodin a někdy dokonce jen několik minut.

 • Čím flexibilní u nákupu letenek budete, tím je větší šance sehnat je za lepší cenu.

 • Poznat to, že jde skutečně o tu nejlevnější nabídku, není jednoduché. Pokud se vám cena zamlouvá, neváhejte a kupte si ji. Spekulace a vyčkávání se vám nemusí vyplatit. Můžete svou šanci na nákup výhodných letenek promrhat. A tak je možná dobré si dopředu udělat obrázek, kolik obvykle letenky do dané destinace stojí, co už je moc a co je naopak výhodné.

 • Dejte si pozor na chybné tarify. Jsou sice super výhodné a dají se skvěle využít, ale pravdou je, že pokud k tomu dojde, letecká společnost si toho brzy všimne a rezervace ruší a vrací peníze. K chybování dochází tak jednou ročně, obvykle u dražších letenek. Pokud si takto letenku pořídíte měl byste s rezervací ubytování alespoň 14 dní počkat.

 • Zapamatujte si, nemůžete mít vše. Když chcete něco nejlevnějšího, počítejte s tím, že to může být na úkor vašeho pohodlí. Může být spojen i s přestupy, menším prostorem v letadle, okleštěním zavazadel, nulovým občerstvením.

 • Při samotném nákupu si dejte pozor, abyste koupili doopravdy jen to, co potřebujete. Zavazadlo si raději kupte dopředu, na letišti vás to vyjde hodně draho. Pokud se vám tam nabízí ubytování, pojištění, rezervace sedadel, zvažte, co doopravdy chcete a co nepotřebujete. Můžete tím ušetřit. Některé společnosti všechno zaškrtávají automaticky dopředu.

 • Také je nutno počítat s tím, že ty nejlevnější letenky není mnohdy možné vrátit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit za vytápění?

Jak ušetřit za vytápění?

Náklady na bydlení se neustále zvyšují. Zvyšují se i nároky na ekologické smýšlení. Uspořit však ještě více, se zdá takřka nemožné. A přitom právě úspora ve vytápění patří k těm nejvýznamnějším. Jak po ekologické stránce, tak i po finanční stránce.

Datum: 17. 06. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Snažíte se ušetřit za platbu elektřiny a vaše snaha se zdá být marná? Účet za elektrickou energii místo poklesu neustále narůstá a vy marně uvažujete, který žrout v domácnosti ještě vyměnit, abyste uspořili? Pokud jste vyměnili chladničku, pračku a žehličku, zamiřte do svého obýváku. Za zvyšující spotřebou totiž bude nejspíše vaše nová velká super moderní televize.

Datum: 11. 07. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Jak mít osobní finance pod kontrolou

Jak mít osobní finance pod kontrolou

Spadnout do dluhů, je snadné. Vykládat by o tom mohli všichni ti, co se potýkají s osobním bankrotem anebo je nahánějí exekutoři a že jich u nás není málo. O tom, jak se budete mít, nerozhoduje pouze váš příjem a výška půjčky, ale hlavně vy samotní. Mít hodně peněz totiž ještě nemusí vždy představovat být také bohatý.

Datum: 10. 06. 2019
Kategotrie:
Celý článek