Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za vytápění?


09. 03. 2020

Jak ušetřit za vytápění?

Náklady na bydlení se neustále zvyšují. Zvyšují se i nároky na ekologické smýšlení. Uspořit však ještě více, se zdá takřka nemožné. A přitom právě úspora ve vytápění patří k těm nejvýznamnějším. Jak po ekologické stránce, tak i po finanční stránce.

Co vám může pomoci ušetřit?

Ohřívat vodu a vytápět své obydlí můžete různými způsoby. Nejvíce k tomu lidé používají kondenzační kotel a tepelné čerpadla. Oba systémy patří k těm nejúspornějším. U kondenzačního kotle však oproti jiným systémům můžete ušetřit až 30% nákladů za energie. Tyto kotle jsou také přátelské k životnímu prostředí, protože vyrobí mnohem méně emisí. Při výběru kondenzačního kotle si dejte pozor na novou směrnici Evropské unie, které platí od září 2018, který stanovuje minimální požadavky na účinnost a emisní limity. Navíc od roku 2020 je nutné aby kotle splňovaly i další podmínku, která se týká snížení emisí skleníkových plynů a zvýšení obnovitelných zdrojů energie a zvýšení energetické účinnosti.

Sledujte zdroje úniku tepla

Náklady za vytápění navyšují zbytečné úniky tepla z místností. Nejrizikovějšími místy jsou především okna a dveře. Situaci změníte výměnou dveří a oken. Tepelné ztráty však mohou pocházet i ze špatně izolovaného potrubí v kotelně, ve sklepě anebo v jiných místnostech. Nejde o nic malého, mohou být až 50%. Čím je větší průměr potrubí, tím větší je možná tepelná ztráta.

Nesprávně nastavený kotel

Každý kotel by měl před každou topnou sezónou projít kontrolou revizním technikem. Ten by pak měl kotel nejen zkontrolovat, ale také správně nastavit. Součástí této revize je i jeho vyčištění. V konečném výsledku sice zaplatíte za revizního technika, ale nakonec můžete ušetřit i několik tisíc korun. A to už se rozhodně vyplatí, nemyslíte?

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit mobilní data

Jak ušetřit mobilní data

Jen málokdo se dnes obejde bez internetového připojení. Aby vše fungovalo,neobejdete se bez mobilních dat. Bohužel i přes sebelepší tarif je snadné je rychle vyplýtvat. Co si budeme povídat, balíčky nabízené operátory jsou v dnešní době dost nedostatečné. Jejich cena je přitom stále vysoká. I proto si lidé kladou otázku, jak je co nejlépe ušetřit.

Datum: 06. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Pojištění před neschopností pracovat

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Datum: 17. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek

Až 1/3 českých studentů má půjčku

Nebankovní společnost Fair Credit provedla marketingový průzkum zaměřený na studen ve věku 21 až 26 let. Průzkum probíhal v červenci a zúčastnilo se jej na 2000 studentů z České i Slovenské republiky. Zájmem společnosti bylo, jak na tom tito mladí lidé jsou s půjčkami.

Datum: 21. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek