Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za vytápění?


09. 10. 2019

Jak ušetřit za vytápění?

Náklady na bydlení se neustále zvyšují. Zvyšují se i nároky na ekologické smýšlení. Uspořit však ještě více, se zdá takřka nemožné. A přitom právě úspora ve vytápění patří k těm nejvýznamnějším. Jak po ekologické stránce, tak i po finanční stránce.

Co vám může pomoci ušetřit?

Ohřívat vodu a vytápět své obydlí můžete různými způsoby. Nejvíce k tomu lidé používají kondenzační kotel a tepelné čerpadla. Oba systémy patří k těm nejúspornějším. U kondenzačního kotle však oproti jiným systémům můžete ušetřit až 30% nákladů za energie. Tyto kotle jsou také přátelské k životnímu prostředí, protože vyrobí mnohem méně emisí. Při výběru kondenzačního kotle si dejte pozor na novou směrnici Evropské unie, které platí od září 2018, který stanovuje minimální požadavky na účinnost a emisní limity. Navíc od roku 2020 je nutné aby kotle splňovaly i další podmínku, která se týká snížení emisí skleníkových plynů a zvýšení obnovitelných zdrojů energie a zvýšení energetické účinnosti.

Sledujte zdroje úniku tepla

Náklady za vytápění navyšují zbytečné úniky tepla z místností. Nejrizikovějšími místy jsou především okna a dveře. Situaci změníte výměnou dveří a oken. Tepelné ztráty však mohou pocházet i ze špatně izolovaného potrubí v kotelně, ve sklepě anebo v jiných místnostech. Nejde o nic malého, mohou být až 50%. Čím je větší průměr potrubí, tím větší je možná tepelná ztráta.

Nesprávně nastavený kotel

Každý kotel by měl před každou topnou sezónou projít kontrolou revizním technikem. Ten by pak měl kotel nejen zkontrolovat, ale také správně nastavit. Součástí této revize je i jeho vyčištění. V konečném výsledku sice zaplatíte za revizního technika, ale nakonec můžete ušetřit i několik tisíc korun. A to už se rozhodně vyplatí, nemyslíte?

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Pozor, na triky bank, ať se vám běžný účet zdarma neprodraží!

V dnešní době již téměř každá banka nabízí vedení běžného účtu zdarma. Je to chvályhodné, ale také i jedno velké ALE. Banky totiž vedení běžného účtu ZDARMA nějakým způsobem omezují, takže když se to tak vezme, nakonec nějaké peníze s provozem svého bankovního účtu zaplatíte skoro pokaždé. Dávejte si proto pozor a podívejte se s námi, jak se můžete zbytečnému placení vyhnout.

Datum: 14. 09. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Co byste měli vědět, dříve než si půjčíte peníze

Půjčka může mnohdy představovat velmi dobrý způsob financování různých projektů, jako kupříkladu bydlení, podnikání nebo třeba studium. Není tomu tak však vždy. A proto dříve než si půjčíte, pečlivě vše zvažte. Půjčky jsou totiž veskrze drahé a za jejich získání nakonec zaplatíte mnohem víc, než získáte.

Datum: 18. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Kdy se hodí rychlá půjčka

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Datum: 19. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek