Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za vytápění?


23. 01. 2022

Jak ušetřit za vytápění?

Náklady na bydlení se neustále zvyšují. Zvyšují se i nároky na ekologické smýšlení. Uspořit však ještě více, se zdá takřka nemožné. A přitom právě úspora ve vytápění patří k těm nejvýznamnějším. Jak po ekologické stránce, tak i po finanční stránce.

Co vám může pomoci ušetřit?

Ohřívat vodu a vytápět své obydlí můžete různými způsoby. Nejvíce k tomu lidé používají kondenzační kotel a tepelné čerpadla. Oba systémy patří k těm nejúspornějším. U kondenzačního kotle však oproti jiným systémům můžete ušetřit až 30% nákladů za energie. Tyto kotle jsou také přátelské k životnímu prostředí, protože vyrobí mnohem méně emisí. Při výběru kondenzačního kotle si dejte pozor na novou směrnici Evropské unie, které platí od září 2018, který stanovuje minimální požadavky na účinnost a emisní limity. Navíc od roku 2020 je nutné aby kotle splňovaly i další podmínku, která se týká snížení emisí skleníkových plynů a zvýšení obnovitelných zdrojů energie a zvýšení energetické účinnosti.

Sledujte zdroje úniku tepla

Náklady za vytápění navyšují zbytečné úniky tepla z místností. Nejrizikovějšími místy jsou především okna a dveře. Situaci změníte výměnou dveří a oken. Tepelné ztráty však mohou pocházet i ze špatně izolovaného potrubí v kotelně, ve sklepě anebo v jiných místnostech. Nejde o nic malého, mohou být až 50%. Čím je větší průměr potrubí, tím větší je možná tepelná ztráta.

Nesprávně nastavený kotel

Každý kotel by měl před každou topnou sezónou projít kontrolou revizním technikem. Ten by pak měl kotel nejen zkontrolovat, ale také správně nastavit. Součástí této revize je i jeho vyčištění. V konečném výsledku sice zaplatíte za revizního technika, ale nakonec můžete ušetřit i několik tisíc korun. A to už se rozhodně vyplatí, nemyslíte?

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ještě ušetřit

Jak ještě ušetřit

Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám lidé uvažují, kde by ještě ušetřili. A jelikož růst cen za energie jsou letos skutečně výrazné, zdá se snaha něco ušetřit takřka nemožná. Není tomu tak. Stále existují možnosti, které nám mohou pomoci v naší snaze zaplatit za vedení domácnosti o něco méně.

Chcete vědět, kde ušetřit?

Datum: 18. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Finanční gramotnost

Finanční gramotnost

Je to smutné, ale naše finanční gramotnost je velmi nízká, ještě nižší je však u dětí, které vypouštíme do světa a drsného života zcela nepřipravené. Nemají vůbec žádný pojem o financích, ani hospodaření, což pak vede k dluhům a do bludného kruhu, z něhož není cesty ven. I proto je důležité tuto situaci změnit a děti učit, aby byly finančně gramotné.

Datum: 22. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak snížit spotřebu auta

Jak snížit spotřebu auta

Snížení spotřeby paliva u aut je žhavým tématem. Koluje okolo něho spousta těch nejrůznějších tipů a triků, ale ne všechny jsou tak úžasné, jak to o sobě tvrdí. Popravdě, asi neexistuje žádná univerzální rada, která by dokázala ušetřit nějak velkou část paliva. Ty nejlepší rady vám však mohou snížit spotřebu až o 30%. To je však maximum. I to se však celkem slušné, nemyslíte?

Datum: 23. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek