Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se hodí rychlá půjčka


25. 02. 2023

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Kdy se tedy hodí rychlá půjčka?

Půjčka jedné tisícovky nepředstavuje závratnou částku, takže by vás tento úvěr nemusel uvrhnout do dluhů, zvlášť pokud se můžete spolehnout na stabilní příjem. Půjčka takto malé částky je proto vhodná na nečekané malé výdaje, kdy potřebujete nečekaně koupit nějaké léky, zaplatit opraváře anebo koupit nějaký dárek. Vhodná je i tehdy, když se vám v domácnosti porouchá lednička nebo pračka a vy doma nemáte dostatečnou hotovost, abyste si okamžitě koupili novou. Dále je rychlá půjčka výhodná i tehdy, když nechcete sahat do svých úspor. To by totiž narušilo samotnou podstatu šetření.

Co udělat před rychlou půjčkou?

Dříve než realizujete rychlou půjčku, zvažte jestli jste vskutku schopni půjčku zaplatit včas. Existuje zde sice možnost prodloužení splácení, ale výše poplatků není zrovna příznivá a rychlou půjčku by znevýhodnila. Tato půjčka není vhodná pro ty, jež nemají stálý příjem a hrozí jim riziko neschopnosti půjčku splatit.

Nová novela zpřísnila podmínky půjček, což spotřebitele, žadatele půjček více ochrání. Nově totiž každý zájemce o poskytování půjček musí získat svolení od České národní banky. To však není vše, kromě toho musí zvládnout i test znalosti finančního trhu a v neposlední řadě musí složit i kapitál v minimální výši 20 milionů korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Rok 2019 začal s dost výrazným průvanem v našich peněženkách. Zdražilo toho spousta. Nejvíce však elektřina. Jenže, jak se zdá, tím to nekončí. Velmi brzy to nevydrží ani plyn.

Tam to však nebude tak jednotné.

Datum: 13. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za vodu

Jak ušetřit za vodu

Je jen otázkou času, kdy po zdražování plynu a elektřiny, přijde na řadu zdražování vody. Už tak je šetření s vodou dost náročným úkonem. Zdá se vám, že vícesnad již není možné udělat? Možná přece jen existují nějaké možnosti. Máme pro vás nějaké tipy, s nimiž možná docílíte k úspoře.

Datum: 11. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Datum: 26. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek