Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se hodí rychlá půjčka


04. 04. 2021

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Kdy se tedy hodí rychlá půjčka?

Půjčka jedné tisícovky nepředstavuje závratnou částku, takže by vás tento úvěr nemusel uvrhnout do dluhů, zvlášť pokud se můžete spolehnout na stabilní příjem. Půjčka takto malé částky je proto vhodná na nečekané malé výdaje, kdy potřebujete nečekaně koupit nějaké léky, zaplatit opraváře anebo koupit nějaký dárek. Vhodná je i tehdy, když se vám v domácnosti porouchá lednička nebo pračka a vy doma nemáte dostatečnou hotovost, abyste si okamžitě koupili novou. Dále je rychlá půjčka výhodná i tehdy, když nechcete sahat do svých úspor. To by totiž narušilo samotnou podstatu šetření.

Co udělat před rychlou půjčkou?

Dříve než realizujete rychlou půjčku, zvažte jestli jste vskutku schopni půjčku zaplatit včas. Existuje zde sice možnost prodloužení splácení, ale výše poplatků není zrovna příznivá a rychlou půjčku by znevýhodnila. Tato půjčka není vhodná pro ty, jež nemají stálý příjem a hrozí jim riziko neschopnosti půjčku splatit.

Nová novela zpřísnila podmínky půjček, což spotřebitele, žadatele půjček více ochrání. Nově totiž každý zájemce o poskytování půjček musí získat svolení od České národní banky. To však není vše, kromě toho musí zvládnout i test znalosti finančního trhu a v neposlední řadě musí složit i kapitál v minimální výši 20 milionů korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Wifi ve vlacích nebude

Wifi ve vlacích nebude

Ještě na podzim České dráhy slibovali wifi ve všech dálkových spojích, dnes je tomu úplně naopak. České dráhy zvažují limity ve svých vlacích a je možné, že místo směrem do Evropy, kde jsou volná data zcela běžná, se vracíme do středověku. Co za to může?

Datum: 27. 03. 2021
Kategotrie:
Celý článek

Víte, že na schválení půjčky mohou dnes mít i sociální sítě

Kdo v současnosti není na sociální síti, jakoby nebyl. Této skutečnosti dnes zcela běžně využívají zaměstnavatelé, aby si prověřili svého potencionálního zaměstnance, koho z vás by však napadlo, že tak činí i bankovní společnosti?

Datum: 08. 04. 2021
Kategotrie:
Celý článek

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Datum: 06. 04. 2021
Kategotrie:
Celý článek