Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se hodí rychlá půjčka


18. 11. 2023

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Kdy se tedy hodí rychlá půjčka?

Půjčka jedné tisícovky nepředstavuje závratnou částku, takže by vás tento úvěr nemusel uvrhnout do dluhů, zvlášť pokud se můžete spolehnout na stabilní příjem. Půjčka takto malé částky je proto vhodná na nečekané malé výdaje, kdy potřebujete nečekaně koupit nějaké léky, zaplatit opraváře anebo koupit nějaký dárek. Vhodná je i tehdy, když se vám v domácnosti porouchá lednička nebo pračka a vy doma nemáte dostatečnou hotovost, abyste si okamžitě koupili novou. Dále je rychlá půjčka výhodná i tehdy, když nechcete sahat do svých úspor. To by totiž narušilo samotnou podstatu šetření.

Co udělat před rychlou půjčkou?

Dříve než realizujete rychlou půjčku, zvažte jestli jste vskutku schopni půjčku zaplatit včas. Existuje zde sice možnost prodloužení splácení, ale výše poplatků není zrovna příznivá a rychlou půjčku by znevýhodnila. Tato půjčka není vhodná pro ty, jež nemají stálý příjem a hrozí jim riziko neschopnosti půjčku splatit.

Nová novela zpřísnila podmínky půjček, což spotřebitele, žadatele půjček více ochrání. Nově totiž každý zájemce o poskytování půjček musí získat svolení od České národní banky. To však není vše, kromě toho musí zvládnout i test znalosti finančního trhu a v neposlední řadě musí složit i kapitál v minimální výši 20 milionů korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Víte, že na schválení půjčky mohou dnes mít i sociální sítě

Kdo v současnosti není na sociální síti, jakoby nebyl. Této skutečnosti dnes zcela běžně využívají zaměstnavatelé, aby si prověřili svého potencionálního zaměstnance, koho z vás by však napadlo, že tak činí i bankovní společnosti?

Datum: 21. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 07. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek

Americká hypotéka nemusí být pouze od banky

Chystáte si vzít půjčku? Vybírejte s rozvahou. Výši splátek si nastavte tak, aby nedošlo k výraznému snížení vaší původní standardní životní úrovně. Splátky by nikdy neměly přesáhnout 50% výši vašich příjmů. Aby tomu tak vskutku bylo, při výběru půjčky se proto zaměřte na to, jaká je úroková sazba, RPSN a také i na to, od koho si půjčujete.

Datum: 18. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek