Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se hodí rychlá půjčka


05. 07. 2022

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Kdy se tedy hodí rychlá půjčka?

Půjčka jedné tisícovky nepředstavuje závratnou částku, takže by vás tento úvěr nemusel uvrhnout do dluhů, zvlášť pokud se můžete spolehnout na stabilní příjem. Půjčka takto malé částky je proto vhodná na nečekané malé výdaje, kdy potřebujete nečekaně koupit nějaké léky, zaplatit opraváře anebo koupit nějaký dárek. Vhodná je i tehdy, když se vám v domácnosti porouchá lednička nebo pračka a vy doma nemáte dostatečnou hotovost, abyste si okamžitě koupili novou. Dále je rychlá půjčka výhodná i tehdy, když nechcete sahat do svých úspor. To by totiž narušilo samotnou podstatu šetření.

Co udělat před rychlou půjčkou?

Dříve než realizujete rychlou půjčku, zvažte jestli jste vskutku schopni půjčku zaplatit včas. Existuje zde sice možnost prodloužení splácení, ale výše poplatků není zrovna příznivá a rychlou půjčku by znevýhodnila. Tato půjčka není vhodná pro ty, jež nemají stálý příjem a hrozí jim riziko neschopnosti půjčku splatit.

Nová novela zpřísnila podmínky půjček, což spotřebitele, žadatele půjček více ochrání. Nově totiž každý zájemce o poskytování půjček musí získat svolení od České národní banky. To však není vše, kromě toho musí zvládnout i test znalosti finančního trhu a v neposlední řadě musí složit i kapitál v minimální výši 20 milionů korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak spořit peníze

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Datum: 14. 08. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Termínované vklady

Termínované vklady

Termínované vklady nabízí banky i družstevní záložny. Na rozdíl od běžných spořících účtů, na těchto musí peníze zůstat po určitou smluvenou dobu. Jeho velkou výhodou jsou vysoké úroky. Pokud si vyberete ten s nejvyšším, jde o velmi výhodné spoření.

Datum: 31. 07. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Po otevření trhu s elektřinou se na českém trhu objevila spousta nových dodavatelů, kteří se snaží získat nové zákazníky různými praktikami. K těm nečistým patří především podomní prodej, při němž se obchodníci neobávají užít ani většího nátlaku. Jejich oblíbenou skupinou jsou přitom zejména senioři, jimž zcela bez skrupulí a s úsměvem na tváři vnucují nevýhodné smlouvy.

Datum: 26. 07. 2022
Kategotrie:
Celý článek