Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se hodí rychlá půjčka


26. 12. 2021

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Kdy se tedy hodí rychlá půjčka?

Půjčka jedné tisícovky nepředstavuje závratnou částku, takže by vás tento úvěr nemusel uvrhnout do dluhů, zvlášť pokud se můžete spolehnout na stabilní příjem. Půjčka takto malé částky je proto vhodná na nečekané malé výdaje, kdy potřebujete nečekaně koupit nějaké léky, zaplatit opraváře anebo koupit nějaký dárek. Vhodná je i tehdy, když se vám v domácnosti porouchá lednička nebo pračka a vy doma nemáte dostatečnou hotovost, abyste si okamžitě koupili novou. Dále je rychlá půjčka výhodná i tehdy, když nechcete sahat do svých úspor. To by totiž narušilo samotnou podstatu šetření.

Co udělat před rychlou půjčkou?

Dříve než realizujete rychlou půjčku, zvažte jestli jste vskutku schopni půjčku zaplatit včas. Existuje zde sice možnost prodloužení splácení, ale výše poplatků není zrovna příznivá a rychlou půjčku by znevýhodnila. Tato půjčka není vhodná pro ty, jež nemají stálý příjem a hrozí jim riziko neschopnosti půjčku splatit.

Nová novela zpřísnila podmínky půjček, což spotřebitele, žadatele půjček více ochrání. Nově totiž každý zájemce o poskytování půjček musí získat svolení od České národní banky. To však není vše, kromě toho musí zvládnout i test znalosti finančního trhu a v neposlední řadě musí složit i kapitál v minimální výši 20 milionů korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Co byste měli vědět, dříve než si půjčíte peníze

Půjčka může mnohdy představovat velmi dobrý způsob financování různých projektů, jako kupříkladu bydlení, podnikání nebo třeba studium. Není tomu tak však vždy. A proto dříve než si půjčíte, pečlivě vše zvažte. Půjčky jsou totiž veskrze drahé a za jejich získání nakonec zaplatíte mnohem víc, než získáte.

Datum: 25. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Snažíte se ušetřit za platbu elektřiny a vaše snaha se zdá být marná? Účet za elektrickou energii místo poklesu neustále narůstá a vy marně uvažujete, který žrout v domácnosti ještě vyměnit, abyste uspořili? Pokud jste vyměnili chladničku, pračku a žehličku, zamiřte do svého obýváku. Za zvyšující spotřebou totiž bude nejspíše vaše nová velká super moderní televize.

Datum: 09. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 20. 01. 2022
Celý článek