Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se vyplatí podlahové topení


08. 01. 2023

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Jeho největší negativa

Jeho největším negativem je jeho vysoká pořizovací cena. Existuje jich spousta druhů, vybrat si můžete to nejlepší topení přímo na míru.

Druhým negativem je to, že než se roztopí, trvá to poměrně dlouho a není moc možné střídat výrazněji teploty v noci a ve dne.

Pozitiv je však mnohem více

Přináší velkou úsporu energie. Hodí se především do velkých místností a koupelny. V místnosti se díky podlahovému topení nevíří prach, což ocení i alergici. Můžete díky tomu chodit po podlaze bosýma nohama. Klidně na podlaze můžete ležet. Nepotřebujete koberec.

Teplovodní nebo elektrické vytápění

Teplovodní je náročnější na instalaci, zvyšuje podlahu, ale má zase vyšší akumulační schopnosti. Teplovodní topení může přinést až 12% úsporu. Elektrické vytápění je méně nákladné, snadno a přesně se reguluje, ale následně je pak dražší. Hodí se spíše do nízkoenergetických staveb nebo koupelny. Nehodí se do celého bytu. Nutno však přiznat, že je tu možné využít zvýhodněné sazby, která platí i 20 hodin denně. Díky tomu dost výrazně ušetříte nejen na topení, ale i na provozu ostatních elektrických spotřebičů. Navíc teplotní regulace vám umožní nastavit různou teplotu v jednotlivých místnostech a tím dosáhnout dalších úspor.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 27. 12. 2022
Kategotrie:
Celý článek

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Datum: 19. 01. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 07. 01. 2023
Kategotrie:
Celý článek