Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se vyplatí podlahové topení


23. 01. 2024

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Jeho největší negativa

Jeho největším negativem je jeho vysoká pořizovací cena. Existuje jich spousta druhů, vybrat si můžete to nejlepší topení přímo na míru.

Druhým negativem je to, že než se roztopí, trvá to poměrně dlouho a není moc možné střídat výrazněji teploty v noci a ve dne.

Pozitiv je však mnohem více

Přináší velkou úsporu energie. Hodí se především do velkých místností a koupelny. V místnosti se díky podlahovému topení nevíří prach, což ocení i alergici. Můžete díky tomu chodit po podlaze bosýma nohama. Klidně na podlaze můžete ležet. Nepotřebujete koberec.

Teplovodní nebo elektrické vytápění

Teplovodní je náročnější na instalaci, zvyšuje podlahu, ale má zase vyšší akumulační schopnosti. Teplovodní topení může přinést až 12% úsporu. Elektrické vytápění je méně nákladné, snadno a přesně se reguluje, ale následně je pak dražší. Hodí se spíše do nízkoenergetických staveb nebo koupelny. Nehodí se do celého bytu. Nutno však přiznat, že je tu možné využít zvýhodněné sazby, která platí i 20 hodin denně. Díky tomu dost výrazně ušetříte nejen na topení, ale i na provozu ostatních elektrických spotřebičů. Navíc teplotní regulace vám umožní nastavit různou teplotu v jednotlivých místnostech a tím dosáhnout dalších úspor.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Víte, že na schválení půjčky mohou dnes mít i sociální sítě

Kdo v současnosti není na sociální síti, jakoby nebyl. Této skutečnosti dnes zcela běžně využívají zaměstnavatelé, aby si prověřili svého potencionálního zaměstnance, koho z vás by však napadlo, že tak činí i bankovní společnosti?

Datum: 05. 02. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Rok 2019 začal s dost výrazným průvanem v našich peněženkách. Zdražilo toho spousta. Nejvíce však elektřina. Jenže, jak se zdá, tím to nekončí. Velmi brzy to nevydrží ani plyn.

Tam to však nebude tak jednotné.

Datum: 21. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Jak ještě ušetřit

Jak ještě ušetřit

Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám lidé uvažují, kde by ještě ušetřili. A jelikož růst cen za energie jsou letos skutečně výrazné, zdá se snaha něco ušetřit takřka nemožná. Není tomu tak. Stále existují možnosti, které nám mohou pomoci v naší snaze zaplatit za vedení domácnosti o něco méně.

Chcete vědět, kde ušetřit?

Datum: 18. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek