Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Kdy se vyplatí podlahové topení


24. 01. 2022

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Jeho největší negativa

Jeho největším negativem je jeho vysoká pořizovací cena. Existuje jich spousta druhů, vybrat si můžete to nejlepší topení přímo na míru.

Druhým negativem je to, že než se roztopí, trvá to poměrně dlouho a není moc možné střídat výrazněji teploty v noci a ve dne.

Pozitiv je však mnohem více

Přináší velkou úsporu energie. Hodí se především do velkých místností a koupelny. V místnosti se díky podlahovému topení nevíří prach, což ocení i alergici. Můžete díky tomu chodit po podlaze bosýma nohama. Klidně na podlaze můžete ležet. Nepotřebujete koberec.

Teplovodní nebo elektrické vytápění

Teplovodní je náročnější na instalaci, zvyšuje podlahu, ale má zase vyšší akumulační schopnosti. Teplovodní topení může přinést až 12% úsporu. Elektrické vytápění je méně nákladné, snadno a přesně se reguluje, ale následně je pak dražší. Hodí se spíše do nízkoenergetických staveb nebo koupelny. Nehodí se do celého bytu. Nutno však přiznat, že je tu možné využít zvýhodněné sazby, která platí i 20 hodin denně. Díky tomu dost výrazně ušetříte nejen na topení, ale i na provozu ostatních elektrických spotřebičů. Navíc teplotní regulace vám umožní nastavit různou teplotu v jednotlivých místnostech a tím dosáhnout dalších úspor.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Se vstupem do roku 2019 přišla spousta změn. Jednou z nich je i zvyšování náhrad za pracovní úraz a nemoc z povolání a náhradu na výživu pozůstalých. Odškodné bylo navýšeno o dobré 3,4%.

Datum: 19. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za topení

Jak ušetřit za topení

Chcete bydlet v teple a bez zbytečných výdajů? Máme tu pro vás nějaké rady, s nimiž můžete dokázat ušetřit za topení.

Datum: 18. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek

Vyplatí se ještě změna dodavatele plynu?

Blíží se závěr roku, startuje topná sezóna a je na čase zvážit, zda výdaje domácnosti tečou tím správným směrem a jestli by stále nešlo nějakým způsobem ušetřit. Je to vůbec ještě možné? A vyplatí se v dnešní době změna dodavatele?

 

Datum: 31. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek