Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!


22. 01. 2022

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Pokud vám tedy tento, nebo příští rok, končí fixace úvěru, nečekejte až se dočkáte od své banky zprávy s návrhem úrokové sazby pro další fixační období. Nebude to totiž moc dobrý návrh. Chyťte se poslední šance a reagujte okamžitě. Svou hypotéku můžete refinancovat již 2 roky předem. Fixujte ji tedy v okamžiku, kdy máte ještě šanci zajistit si tu nejslušnější sazbu. Jinak hrozí, že se vám splátky mohou navýšit i o několik tisícovek korun měsíčně.

Jak to udělat?

Porozhlédněte se po nabídce nejen u vlastní banky. Možná jinde najdete ještě lepší nabídku, která vám ještě více sníží splácení úroků. Pozor, nižší úroky však nejsou vše! Srovnejte i další náležitosti. Jde o náklady, které jsou s refinancováním v jiné bance spojené. Může jít o nutnost vytvoření nového odhadu cenu nemovitosti.

Co ještě s refinancováním můžete získat?

Pozitivní je, že refinancováním hypotéčního úvěru můžete získat nižší úrokovou sazbu. Ta je aktuálně dost pádným důvodem, abyste se zajímali o refinancování úvěru. Potom, co se si počkáte na nabídku své banky, zkuste srovnat i jiné nabídky. V konečném výsledku se může stát, že se nakonec dopracujete k lepší nabídce od vlastní banky. Získáte tím čas vše v klidu splatit. V případě potřeby můžete svůj úvěr i navýšit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit peníze

Jak ušetřit peníze

Máte pocit, že vám každý měsíc mizí peníze rychlosti blesku? Rádi byste alespoň trochu ušetřili? Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak to učinit.

Datum: 20. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak mít osobní finance pod kontrolou

Jak mít osobní finance pod kontrolou

Spadnout do dluhů, je snadné. Vykládat by o tom mohli všichni ti, co se potýkají s osobním bankrotem anebo je nahánějí exekutoři a že jich u nás není málo. O tom, jak se budete mít, nerozhoduje pouze váš příjem a výška půjčky, ale hlavně vy samotní. Mít hodně peněz totiž ještě nemusí vždy představovat být také bohatý.

Datum: 16. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Pojištění před neschopností pracovat

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Datum: 24. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek