Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!


01. 05. 2021

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Pokud vám tedy tento, nebo příští rok, končí fixace úvěru, nečekejte až se dočkáte od své banky zprávy s návrhem úrokové sazby pro další fixační období. Nebude to totiž moc dobrý návrh. Chyťte se poslední šance a reagujte okamžitě. Svou hypotéku můžete refinancovat již 2 roky předem. Fixujte ji tedy v okamžiku, kdy máte ještě šanci zajistit si tu nejslušnější sazbu. Jinak hrozí, že se vám splátky mohou navýšit i o několik tisícovek korun měsíčně.

Jak to udělat?

Porozhlédněte se po nabídce nejen u vlastní banky. Možná jinde najdete ještě lepší nabídku, která vám ještě více sníží splácení úroků. Pozor, nižší úroky však nejsou vše! Srovnejte i další náležitosti. Jde o náklady, které jsou s refinancováním v jiné bance spojené. Může jít o nutnost vytvoření nového odhadu cenu nemovitosti.

Co ještě s refinancováním můžete získat?

Pozitivní je, že refinancováním hypotéčního úvěru můžete získat nižší úrokovou sazbu. Ta je aktuálně dost pádným důvodem, abyste se zajímali o refinancování úvěru. Potom, co se si počkáte na nabídku své banky, zkuste srovnat i jiné nabídky. V konečném výsledku se může stát, že se nakonec dopracujete k lepší nabídce od vlastní banky. Získáte tím čas vše v klidu splatit. V případě potřeby můžete svůj úvěr i navýšit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 29. 04. 2021
Celý článek
Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Rekonstrukce domu není levnou záležitostí. Šetření na levném materiálu a neosvědčených řemeslnících se nevyplácí. Co vám tedy může ušetřit peníze?

Datum: 06. 05. 2021
Kategotrie:
Celý článek