Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!


08. 10. 2019

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Pokud vám tedy tento, nebo příští rok, končí fixace úvěru, nečekejte až se dočkáte od své banky zprávy s návrhem úrokové sazby pro další fixační období. Nebude to totiž moc dobrý návrh. Chyťte se poslední šance a reagujte okamžitě. Svou hypotéku můžete refinancovat již 2 roky předem. Fixujte ji tedy v okamžiku, kdy máte ještě šanci zajistit si tu nejslušnější sazbu. Jinak hrozí, že se vám splátky mohou navýšit i o několik tisícovek korun měsíčně.

Jak to udělat?

Porozhlédněte se po nabídce nejen u vlastní banky. Možná jinde najdete ještě lepší nabídku, která vám ještě více sníží splácení úroků. Pozor, nižší úroky však nejsou vše! Srovnejte i další náležitosti. Jde o náklady, které jsou s refinancováním v jiné bance spojené. Může jít o nutnost vytvoření nového odhadu cenu nemovitosti.

Co ještě s refinancováním můžete získat?

Pozitivní je, že refinancováním hypotéčního úvěru můžete získat nižší úrokovou sazbu. Ta je aktuálně dost pádným důvodem, abyste se zajímali o refinancování úvěru. Potom, co se si počkáte na nabídku své banky, zkuste srovnat i jiné nabídky. V konečném výsledku se může stát, že se nakonec dopracujete k lepší nabídce od vlastní banky. Získáte tím čas vše v klidu splatit. V případě potřeby můžete svůj úvěr i navýšit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak spořit peníze

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Datum: 15. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek
I přes neustálé zdražování, zájem o hypotéku neklesá

I přes neustálé zdražování, zájem o hypotéku neklesá

Již před dvěma lety začaly první změny ohledně hypoték. Stalo se tomu tak na doporučení České národní banky. Té to však nestačilo a tak v červnu tohoto roku přišla s ještě přísnějšími nařízeními. Jenže s nimi se zdá, že na hypotéku už dosáhne pouze elita.

Datum: 03. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Se vstupem do roku 2019 přišla spousta změn. Jednou z nich je i zvyšování náhrad za pracovní úraz a nemoc z povolání a náhradu na výživu pozůstalých. Odškodné bylo navýšeno o dobré 3,4%.

Datum: 12. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek