Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Nenechte si ujít státní podporu u stavebního spoření!


06. 11. 2019

Nenechte si ujít státní podporu u stavebního spoření!

Stavební spoření představuje finanční produkt, který se u nás objevil již před 30 lety. Po chvíli úpadku, je opět na vzestupu. Jde totiž o jeden z nejbezpečnějších investičních produktů, které na našem trhu najdete a je podporován státem.

Jak funguje stavební spoření

Spoření umožňuje našetřit si na nějakou výstavbu, rekonstrukci nebo stavební úpravy nemovitosti. Naspořenou částku si můžete vybrat nejdříve po 6 letech spoření. V případě, že byste stavební spoření nakonec ukončili dříve, přijdete o státní příspěvek i úrok. Vklady na účtu jsou úročeny 1-2% v závislosti na tom, kde stavební spoření uzavřete. Vliv na výši úroku má i výše vkládané částky. Potom, co spoříte alespoň 24 měsíců a dosáhnete za tu dobu alespoň 40% cílové částky, můžete zažádat o levný úvěr na bytové potřeby. Reálný úrok po započtení státního příspěvku pak může představovat až 4%, což je velmi pozitivní. Pokud vydržíte šetřit minimálně 6 let, můžete si celou částku, a to včetně státní podpory, vybrat a můžete si s naspořenými penězi dělat, co chcete.

Státní podpora

Pokud nechcete přijít o 2000 korun státní podpory u stavebního spoření, musíte vedle poplatku za vedení účtu, platit každý měsíc 1667 korun. Peníze můžete platit pravidelně jednou měsíčně, ale i jednorázově jednou za rok. Na účtu přitom musí být připsány do 31. 12. Jinak hrozí, že na maximální podporu od státu nedosáhnete. Nevýhodou je nestálost státního příspěvku, který se může libovolně měnit a když se bude vládě chtít, může ho klidně i úplně zrušit.

Naše tipy

Pokud jste během roku spořili méně, ale i tak chcete získat státní podporu v plné výši, navyšte svůj poslední vklad. Pomoci i může nová smlouva. Spousta spořitelen má teď před koncem roku i různé akce, takže vás to může vyjít mnohem výhodněji.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 13. 11. 2019
Celý článek
Státní půjčky na bydlení pro mladé

Státní půjčky na bydlení pro mladé

Vláda odsouhlasila dotované úvěry na byty a rodinné domy pro mladé rodiny. Dosáhnou na ně manželé a registrovaní partneři, ale i rodiče žijící sami s dětmi do 15 let, kdy žadatel nepřesáhl věkovou hranici 36 let.

Datum: 07. 11. 2019
Kategotrie:
Celý článek

Poskytovatelé hypoték si stále užívají zlaté časy

Zájem o hypotéky v posledních letech neustále vzrůstají. Jen vloni byly poskytnuty hypotéky za 184 miliard korun. Letos se dokonce očekává prolomení hranice 200 miliard korun. Co za to může?

Datum: 17. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek