Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Nenechte si ujít státní podporu u stavebního spoření!


15. 06. 2022

Nenechte si ujít státní podporu u stavebního spoření!

Stavební spoření představuje finanční produkt, který se u nás objevil již před 30 lety. Po chvíli úpadku, je opět na vzestupu. Jde totiž o jeden z nejbezpečnějších investičních produktů, které na našem trhu najdete a je podporován státem.

Jak funguje stavební spoření

Spoření umožňuje našetřit si na nějakou výstavbu, rekonstrukci nebo stavební úpravy nemovitosti. Naspořenou částku si můžete vybrat nejdříve po 6 letech spoření. V případě, že byste stavební spoření nakonec ukončili dříve, přijdete o státní příspěvek i úrok. Vklady na účtu jsou úročeny 1-2% v závislosti na tom, kde stavební spoření uzavřete. Vliv na výši úroku má i výše vkládané částky. Potom, co spoříte alespoň 24 měsíců a dosáhnete za tu dobu alespoň 40% cílové částky, můžete zažádat o levný úvěr na bytové potřeby. Reálný úrok po započtení státního příspěvku pak může představovat až 4%, což je velmi pozitivní. Pokud vydržíte šetřit minimálně 6 let, můžete si celou částku, a to včetně státní podpory, vybrat a můžete si s naspořenými penězi dělat, co chcete.

Státní podpora

Pokud nechcete přijít o 2000 korun státní podpory u stavebního spoření, musíte vedle poplatku za vedení účtu, platit každý měsíc 1667 korun. Peníze můžete platit pravidelně jednou měsíčně, ale i jednorázově jednou za rok. Na účtu přitom musí být připsány do 31. 12. Jinak hrozí, že na maximální podporu od státu nedosáhnete. Nevýhodou je nestálost státního příspěvku, který se může libovolně měnit a když se bude vládě chtít, může ho klidně i úplně zrušit.

Naše tipy

Pokud jste během roku spořili méně, ale i tak chcete získat státní podporu v plné výši, navyšte svůj poslední vklad. Pomoci i může nová smlouva. Spousta spořitelen má teď před koncem roku i různé akce, takže vás to může vyjít mnohem výhodněji.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


I přes neustálé zdražování, zájem o hypotéku neklesá

I přes neustálé zdražování, zájem o hypotéku neklesá

Již před dvěma lety začaly první změny ohledně hypoték. Stalo se tomu tak na doporučení České národní banky. Té to však nestačilo a tak v červnu tohoto roku přišla s ještě přísnějšími nařízeními. Jenže s nimi se zdá, že na hypotéku už dosáhne pouze elita.

Datum: 19. 06. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 22. 06. 2022
Celý článek
Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Rekonstrukce domu není levnou záležitostí. Šetření na levném materiálu a neosvědčených řemeslnících se nevyplácí. Co vám tedy může ušetřit peníze?

Datum: 29. 06. 2022
Kategotrie:
Celý článek