Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Nezapomeňte, topná sezóna končí až v květnu!


03. 01. 2022

Nezapomeňte, topná sezóna končí až v květnu!

Příchod jara a pomalu stoupající teploty v nás vzbuzují mylný dojem, že nastal čas pro uzavření kohoutků našich radiátorů. Pozor ale, tak tomu není! Noci i rána jsou stále ještě chladné a zima nás může ještě i v květnu nepříjemně překvapit.

Byť máte zimy plné zuby a třesete se na první teplé sluneční paprsky, ve skutečnosti koncem března není vůbec ještě vyhráno. A to i přesto, že astronomické jaro začíná někdy okolo jednadvacátého března, podle hydrometeorologického ústavu topná sezóna oficiálně trvá až do konce května.

Pravidla topné sezóny

Pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody jsou pevně upravena vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb. Tato vyhláška pevně stanovuje dobu topné sezóny od 1. 9. do 31. 5. následujícího roku. Dodávka tepla je přitom zahajována při poklesu průměrné venkovní denní teploty pod 13 stupňů Celsia po dobu nejméně dvou jdoucích dnů za sebou. Dodávka tepla pak v tomto období může být přerušena pouze tehdy, když průměrná denní teplota venku přesáhne alespoň po dva dny více než 13 stupňů Celsia. Pozor však, teplo může být dodáváno i mimo oficiální topné období, a to tehdy, když to vyžaduje průběh venkovních teplot a souhlas vyjádřily nejméně ⅔ spotřebitelů.

Zimy jsou v posledních letech mírné

Dle statistik hydrometeorlogického ústavu je však patrné, že zima je v posledních letech mírná. První jarní dny jsou slunečné. Ale pozor, i přes tuto skutečnost se ranní i noční teploty pohybují pod bodem mrazu. Stále hrozí i sněhové přeháňky. Průměrná denní teplota se v tom období pohybuje okolo 4 stupňů Celsia. Nutno proto říct, že jarní počasí je velmi aprílové. Jeden den teploty dosahují vysokých hodnot a druhý den je chladno a prší, nebo dokonce sněží. Topit je proto nutné i tehdy.

Jak topit na jaře?

Počasí nás v tomto období dokáže pěkně pozlobit. Najít tu správnou míru topení proto nebývá snadné. Ptáte se, jak topit na jaře? Pokud máte tu možnost regulovat si teplo podle času, nastavte si vyšší teplotu spíše na ráno. Nepřetápějte však. Jestliže vás překvapí chladné a mrazivé ráno, lehce si přitopte ještě další dvě hodinky. Místnost se tak prohřeje, ale nepřetopí. Další dny mohou být teploty zcela odlišné, je zbytečné doma topit na maximum.

 

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ještě ušetřit

Jak ještě ušetřit

Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám lidé uvažují, kde by ještě ušetřili. A jelikož růst cen za energie jsou letos skutečně výrazné, zdá se snaha něco ušetřit takřka nemožná. Není tomu tak. Stále existují možnosti, které nám mohou pomoci v naší snaze zaplatit za vedení domácnosti o něco méně.

Chcete vědět, kde ušetřit?

Datum: 18. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za bydlení

Jak ušetřit za bydlení

Platby za bydlení patří k těm nejvyšším položkám z rodinného rozpočtu. I když se to zdá nemožné, stále existují cesty a vy máte možnosti, jak své náklady za bydlení celkem jednoduše snížit.

Datum: 19. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 12. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek