Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou


20. 08. 2020

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Co to znamená?

Už žádná předražená telefonní čísla, která by zájemce o půjčku oškubala. Bylo to mnohdy rafinované, hovor se táhl i půl hodinu s podmínkou, že platba za hovor bude odečtena po předání peněz, avšak nesměl být nikterak přerušen. Co si budeme povídat, k přerušení vždy nějakým způsobem došlo…

S novým zákonem však odzvonilo i jiným nekalým praktikám. Dnes tak již nebude možné, aby půjčku poskytl v podstatě kdokoliv, jak tomu bylo doposud. Nově je nutné, v případě zájmu o poskytování půjček, zažádat nejprve o licenci u České národní banky, složit minimální kapitál ve výši 20 milionů korun a úspěšně udělat test ze znalostí současného finančního trhu. Kromě toho je ještě nutné, aby dotyčný dosáhl minimálně maturitního vzdělání.

Nová novela o úvěrech a neschopnost splácet

Jednou z největších úskalí rychlých půjček byla skutečnost, že byla dána komukoliv bez nutnosti doložit příjem. Mnoho lidí ve finanční tísni se tak mohlo chytit do dluhové pasti, protože nebyli schopni půjčku splatit. Velmi rychle se tak stalo, že díky vypůjčení několika tisícovek, nakonec dlužili několik desítek tisíc korun. Následná exekuce pak mohla dotyčnému spotřebiteli zničit život. I tomu však nová novela zamezila. Nově bude nutné u jakékoliv půjčky, tedy i u té rychlé, doložit výši příjmu a potvrdit, že půjčené peníze dokážete splatit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit na tuhém palivu

Jak ušetřit na tuhém palivu

Již brzy bude ukončena topná sezóna a nastane doba bilancování. Kdy si domácnosti spočítají, kolik se letos protopilo a zda to nemohlo být úspornější. Pokud topíte tuhými palivy, nastává vhodná doba na to, abyste pouvažovali o jejich nákupu. Nechávat to na poslední chvíli se to totiž nevyplácí.

Datum: 17. 09. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak spořit peníze

Jak spořit peníze

Statistiky jsou neúprosné. Podle posledních průzkumů neumíme šetřit. I když netrpíme nouzí a výplaty máme okolo 100 000, fungujeme od výplaty k výplatě. Vůbec nejhůře na tom jsou přitom mladí, kteří se nedívají do budoucnosti. Přitom šetřit peníze je potřeba. Ideální by bylo, kdyby každý měl na účtu v záloze alespoň tři měsíční výplaty.

Datum: 14. 08. 2020
Kategotrie:
Celý článek

Kdy se hodí rychlá půjčka

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Datum: 19. 08. 2020
Kategotrie:
Celý článek