Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou


12. 02. 2020

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Co to znamená?

Už žádná předražená telefonní čísla, která by zájemce o půjčku oškubala. Bylo to mnohdy rafinované, hovor se táhl i půl hodinu s podmínkou, že platba za hovor bude odečtena po předání peněz, avšak nesměl být nikterak přerušen. Co si budeme povídat, k přerušení vždy nějakým způsobem došlo…

S novým zákonem však odzvonilo i jiným nekalým praktikám. Dnes tak již nebude možné, aby půjčku poskytl v podstatě kdokoliv, jak tomu bylo doposud. Nově je nutné, v případě zájmu o poskytování půjček, zažádat nejprve o licenci u České národní banky, složit minimální kapitál ve výši 20 milionů korun a úspěšně udělat test ze znalostí současného finančního trhu. Kromě toho je ještě nutné, aby dotyčný dosáhl minimálně maturitního vzdělání.

Nová novela o úvěrech a neschopnost splácet

Jednou z největších úskalí rychlých půjček byla skutečnost, že byla dána komukoliv bez nutnosti doložit příjem. Mnoho lidí ve finanční tísni se tak mohlo chytit do dluhové pasti, protože nebyli schopni půjčku splatit. Velmi rychle se tak stalo, že díky vypůjčení několika tisícovek, nakonec dlužili několik desítek tisíc korun. Následná exekuce pak mohla dotyčnému spotřebiteli zničit život. I tomu však nová novela zamezila. Nově bude nutné u jakékoliv půjčky, tedy i u té rychlé, doložit výši příjmu a potvrdit, že půjčené peníze dokážete splatit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Levnější mobilní data

Levnější mobilní data

Levnější mobilní data představují momentálně problém, jehož vyřešení bude možná oceněno Nobelovkou. Tak trochu se to podobá zarputilému tvrzení, že my Češi chceme jíst nekvalitní a drahé potraviny.

Datum: 08. 02. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Kdy se vyplatí podlahové topení

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Datum: 01. 02. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit na osvětlení

Jak ušetřit na osvětlení

Zvažujete jak byste ještě mohli ušetřit na osvětlení interiéru? V domácnosti je možno použít hned několik typů světelných zdrojů. Ne všechny se však hodí do každého prostoru. Při volbě úsporného osvětlení je nutné si především ujasnit, co od osvětlení v dané místnosti vlastně očekáváte. A také si uvědomit, že kromě světla, osvětlení v domu vytváří i určitou atmosféru.

Datum: 19. 01. 2020
Kategotrie:
Celý článek