Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou


19. 11. 2023

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Co to znamená?

Už žádná předražená telefonní čísla, která by zájemce o půjčku oškubala. Bylo to mnohdy rafinované, hovor se táhl i půl hodinu s podmínkou, že platba za hovor bude odečtena po předání peněz, avšak nesměl být nikterak přerušen. Co si budeme povídat, k přerušení vždy nějakým způsobem došlo…

S novým zákonem však odzvonilo i jiným nekalým praktikám. Dnes tak již nebude možné, aby půjčku poskytl v podstatě kdokoliv, jak tomu bylo doposud. Nově je nutné, v případě zájmu o poskytování půjček, zažádat nejprve o licenci u České národní banky, složit minimální kapitál ve výši 20 milionů korun a úspěšně udělat test ze znalostí současného finančního trhu. Kromě toho je ještě nutné, aby dotyčný dosáhl minimálně maturitního vzdělání.

Nová novela o úvěrech a neschopnost splácet

Jednou z největších úskalí rychlých půjček byla skutečnost, že byla dána komukoliv bez nutnosti doložit příjem. Mnoho lidí ve finanční tísni se tak mohlo chytit do dluhové pasti, protože nebyli schopni půjčku splatit. Velmi rychle se tak stalo, že díky vypůjčení několika tisícovek, nakonec dlužili několik desítek tisíc korun. Následná exekuce pak mohla dotyčnému spotřebiteli zničit život. I tomu však nová novela zamezila. Nově bude nutné u jakékoliv půjčky, tedy i u té rychlé, doložit výši příjmu a potvrdit, že půjčené peníze dokážete splatit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit peníze

Jak ušetřit peníze

Máte pocit, že vám každý měsíc mizí peníze rychlosti blesku? Rádi byste alespoň trochu ušetřili? Nevíte, jak na to? Máme pro vás pár tipů, jak to učinit.

Datum: 11. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek

Pozor, na triky bank, ať se vám běžný účet zdarma neprodraží!

V dnešní době již téměř každá banka nabízí vedení běžného účtu zdarma. Je to chvályhodné, ale také i jedno velké ALE. Banky totiž vedení běžného účtu ZDARMA nějakým způsobem omezují, takže když se to tak vezme, nakonec nějaké peníze s provozem svého bankovního účtu zaplatíte skoro pokaždé. Dávejte si proto pozor a podívejte se s námi, jak se můžete zbytečnému placení vyhnout.

Datum: 20. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Rekonstrukce domu není levnou záležitostí. Šetření na levném materiálu a neosvědčených řemeslnících se nevyplácí. Co vám tedy může ušetřit peníze?

Datum: 12. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek