Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Od nového roku očekávejte zdražení povinného ručení


16. 03. 2023

Od nového roku očekávejte zdražení povinného ručení

Zdražování povinného ručení proběhne i v roce 2019. Nejvíce zdražení pocítí řidiči, kteří mají časté pojistné události. Viníci nehod od roku 2019 mohou za své pojistné zaplatit dokonce až o 80% více.

Povinné ručení musí platit každý, kdo vlastní nebo provozuje motorové vozidlo. Z pojistky se hradí škoda na zdraví a majetku, které na silnici způsobíte někomu jinému.

Ten, kdo je nejrizikovější, zaplatí nejvíce

Rizikovost, nebo také škodní průběh, se promítá do tzv. bonusů u povinného ručení. Ty se pak promítají do slevy na pojistném. Pojišťovna tyto bonusy uděluje za období bez nehody. Po způsobení pojistné události o ně pak přijdete. Cena je vyšší i pro ty, kteří své pojistné neplatili řádně. Vliv na výši povinného ručení má i rizikovost vozidel. Ze statistik dlouhodobě vychází, že vůbec tou nejrizikovější skupinou řidičů jsou lidé do 22 let a pak senioři ve věku nad 65 let. U tahačů návěsů je možné očekávat nárůst pojištění až o 30% a u některých autobusů dokonce až o 100%. Ti, kteří řídí už dlouho a bez poskvrnky, dočkají se naopak slevy. Jejich povinné ručení bude cenově výhodnější. Ušetřit mohou až o ⅔ oproti těm, kteří jezdí bezohledně a bourají.  

Proč se zdražuje?

Důvodů, proč se zdražuje je více. Jedním z nich je fakt, že zatím je již několik let v mínusu. Pojišťovna vyplatila až o 12% více peněz, než vybrala. Velký vliv na výši povinného ručení má zvyšující se nehodovost a následně pak i nárůst cen náhradních dílů.

Své povinné ručení si u nás můžete zřídit v jedné z 13 pojišťoven. Každá z nich nabízí různé sazby vytvořené podle věku, místa bydliště a stáří vozidla. Vliv na pojistku má i objem a výkon motoru, počet ujetých kilometrů a další kritérií. V budoucnu bude mít vliv i frekvence a rozsah přestupků a vybavenost asistenčním systémy.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Pojištění před neschopností pracovat

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Datum: 22. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 12. 02. 2023
Celý článek
Jak postupovat při nehodě na dovolené

Jak postupovat při nehodě na dovolené

Chystáte se na dovolenou? Jistě nemáte v plánu nikde havarovat, bohužel cesta do zahraničí je vždy spojena se zvýšeným rizikem nehod. Víte, jak se zachovat v případě, že by se vám na cestě do zahraničí autonehoda stala? 

Datum: 05. 03. 2023
Kategotrie:
Celý článek