Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Od nového roku očekávejte zdražení povinného ručení


31. 07. 2020

Od nového roku očekávejte zdražení povinného ručení

Zdražování povinného ručení proběhne i v roce 2019. Nejvíce zdražení pocítí řidiči, kteří mají časté pojistné události. Viníci nehod od roku 2019 mohou za své pojistné zaplatit dokonce až o 80% více.

Povinné ručení musí platit každý, kdo vlastní nebo provozuje motorové vozidlo. Z pojistky se hradí škoda na zdraví a majetku, které na silnici způsobíte někomu jinému.

Ten, kdo je nejrizikovější, zaplatí nejvíce

Rizikovost, nebo také škodní průběh, se promítá do tzv. bonusů u povinného ručení. Ty se pak promítají do slevy na pojistném. Pojišťovna tyto bonusy uděluje za období bez nehody. Po způsobení pojistné události o ně pak přijdete. Cena je vyšší i pro ty, kteří své pojistné neplatili řádně. Vliv na výši povinného ručení má i rizikovost vozidel. Ze statistik dlouhodobě vychází, že vůbec tou nejrizikovější skupinou řidičů jsou lidé do 22 let a pak senioři ve věku nad 65 let. U tahačů návěsů je možné očekávat nárůst pojištění až o 30% a u některých autobusů dokonce až o 100%. Ti, kteří řídí už dlouho a bez poskvrnky, dočkají se naopak slevy. Jejich povinné ručení bude cenově výhodnější. Ušetřit mohou až o ⅔ oproti těm, kteří jezdí bezohledně a bourají.  

Proč se zdražuje?

Důvodů, proč se zdražuje je více. Jedním z nich je fakt, že zatím je již několik let v mínusu. Pojišťovna vyplatila až o 12% více peněz, než vybrala. Velký vliv na výši povinného ručení má zvyšující se nehodovost a následně pak i nárůst cen náhradních dílů.

Své povinné ručení si u nás můžete zřídit v jedné z 13 pojišťoven. Každá z nich nabízí různé sazby vytvořené podle věku, místa bydliště a stáří vozidla. Vliv na pojistku má i objem a výkon motoru, počet ujetých kilometrů a další kritérií. V budoucnu bude mít vliv i frekvence a rozsah přestupků a vybavenost asistenčním systémy.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Plánování dovolené – rizikové destinace

Plánování dovolené – rizikové destinace

Letní dovolená je takovou odměnou za práci, kterou úmorně vykonáváte. Má přinést nejen potřebný relax, odpočinek a také čas na rodinu, blízké a poznání něčeho nového. Jezdíme poznávat nové kraje, protože to vyžene z hlavy náš stereotyp a zaměstnání naše myšlení zcela jinými záležitostmi, než je práce a běžné starosti. Jenže i na cestách nás může potkat nemilá událost, pokud cestujeme do rizikových destinací, pak obzvlášť.

Datum: 18. 07. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Se vstupem do roku 2019 přišla spousta změn. Jednou z nich je i zvyšování náhrad za pracovní úraz a nemoc z povolání a náhradu na výživu pozůstalých. Odškodné bylo navýšeno o dobré 3,4%.

Datum: 04. 07. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Doba dovolených se blíží, a proto velká většina lidí si právě prohlíží katalogy a hledá tu nejlepší dovolenou. Aby se však dovolená snů neproměnila v noční můru, je dobré při jejím plánování myslet i na cestovní pojištění, bez něhož se žádná dovolená v zahraničí neobejde. Samozřejmě, risknout to můžete, ale nemusí se vám to vůbec vyplatit. Víte však, jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění?  

Datum: 08. 07. 2020
Kategotrie:
Celý článek