Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Od roku 2019 zaplatíme za elektřinu až o 10% více


14. 01. 2022

Od roku 2019 zaplatíme za elektřinu až o 10% více

Spolu s plynem od ledna výrazně zdraží i elektřina. Může za to skutečnost, že ceny elektřiny během roku vyletěly o více než polovinu a od září nedošlo k žádnému poklesu cen. Rozdíl cen za poslední dva roky je přitom až dvojnásobný.

Někteří dodavatelé elektřinu zdražovali již v průběhu tohoto roku, většina z nich tak učiní teprve až s příchodem nového. Zdražení však bude poměrně vysoké, protože půjde až o 10%. V některých případech však navýšení může být dokonce ještě vyšší. Menší spotřebitelé zaplatí ročně jen o několik stovek více, zhruba o 40 korun měsíčně. Více to bude bolet ty, kteří jsou na elektřině více závislí, tam pak navýšení půjde do tisíců. Zajímavé však je, že nejvíce zdražení pocítí odběratelé s tím nejběžnějším tarifem, kde se platí okolo tisíce korun za měsíc. Za spořivost budou zákazníci potrestáni. U topenářských účtů, kde jsou platby běžně mnohonásobně vyšší, si dodavatelé budou snažit chránit před konkurencí a cena jim bude navyšována pomaleji.

Fixní ceny

Jediní, kdo může být v klidu, co mají smlouvy s fixní cenou na několik let. U některých dodavatelů má zafixovanou cenu až 40% zákazníků. Ti jsou chráněni. Aspoň zatím. Připraveni však musí být na to, že až jim tato smlouva jednou skončí, bude zdražení o to markantnější.

Jak si pomoci?

Stávající situaci můžete zachránit volbou nové smlouvy s fixní cenou. Sice to už nebude tak výhodné, jak tomu bylo před časem, ale i tak stále mohou zákazníka na určitou dobu ochránit před růstem velkoobchodních cen. I když výhody nabídek mezi jednotlivými dodavateli už nejsou příliš velké.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Rok 2019 začal s dost výrazným průvanem v našich peněženkách. Zdražilo toho spousta. Nejvíce však elektřina. Jenže, jak se zdá, tím to nekončí. Velmi brzy to nevydrží ani plyn.

Tam to však nebude tak jednotné.

Datum: 21. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Po otevření trhu s elektřinou se na českém trhu objevila spousta nových dodavatelů, kteří se snaží získat nové zákazníky různými praktikami. K těm nečistým patří především podomní prodej, při němž se obchodníci neobávají užít ani většího nátlaku. Jejich oblíbenou skupinou jsou přitom zejména senioři, jimž zcela bez skrupulí a s úsměvem na tváři vnucují nevýhodné smlouvy.

Datum: 11. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Mějte své energie pod kontrolou

Mějte své energie pod kontrolou

Chcete vědět, jak v této době ušetřit za energii? Jistě, něco můžete ohlídat, když budete dbát na to, abyste zbytečně nesvítili, užívali úsporné spotřebiče a žárovky. Významné je  i absolutní vypínání elektrospotřebičů, kdy nedopustíte, aby vaše spotřebiče byly v pohotovostním režimu anebo aby jen spaly.

Datum: 15. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek