Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Plánování dovolené – rizikové destinace


26. 03. 2020

Plánování dovolené – rizikové destinace

Letní dovolená je takovou odměnou za práci, kterou úmorně vykonáváte. Má přinést nejen potřebný relax, odpočinek a také čas na rodinu, blízké a poznání něčeho nového. Jezdíme poznávat nové kraje, protože to vyžene z hlavy náš stereotyp a zaměstnání naše myšlení zcela jinými záležitostmi, než je práce a běžné starosti. Jenže i na cestách nás může potkat nemilá událost, pokud cestujeme do rizikových destinací, pak obzvlášť.

Rizikové oblasti – co to je?

Především jsou to oblasti se zcela odlišnou kulturou, náboženstvím a zvyky. Jsou to místa, která jsou pro nás, Evropany tolik vzdálená a to nejen na mapě, ale především stylem života, vědomím myšlením tamějších lidí. To, co oni považují za zcela normální a běžné by pro nás mohlo být dost nepochopitelné a naopak. Proto se může stát, že pokud se běžně budeme chovat, pak nás může stihnout třeba i vězení, nebo přísné tresty.

Současné rizikové destinace

Oblasti, pro nás známé jako rizikové oblasti jsou takové oblasti, které nejsou naštěstí tolik našimi krajany navštěvované a rozhodně nepatří mezi destinace, účinkující v žebříčcích nejnavštěvovanějších destinací cestovních kanceláří. Jsou to místa v Africe a Asii, jako je Alžírsko, Afghánistán, Irák, Jemen, Keňa, Kamerun, Libye, Nigérie, Niger, Mali, Súdán, Sýrie, Somálsko, Pákistán, KDR, Čad, Středoafrická republika a do seznamu se vlivem událostí dostal i populární Egypt. Jde však o celou část, turistické oblasti jsou pořád klidnější variantou.

Důvody, proč jsou oblasti vysoce rizikové

Seznam zemí nevzešel jen tak z návrhu někoho, kdo si něco myslí, ale jde především o statistické údaje, ze kterých vše podstatné vychází. V těchto oblastech je totiž velké riziko hrozby cílených náhodných útoků, ale i bombových útoků nebo únosů, přepadení apod. V těchto oblastech také dochází k vojenským operacím, teroristické útoky, ale i vysoká kriminalita. Při cestě do takových oblastí je zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti.

DROZD

Vhodné je se zaregistrovat dobrovolně do aplikace DROZD, která dokáže českým občanům v zahraničí, v případě potřeb zorganizovat potřebnou pomoc.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Se vstupem do roku 2019 přišla spousta změn. Jednou z nich je i zvyšování náhrad za pracovní úraz a nemoc z povolání a náhradu na výživu pozůstalých. Odškodné bylo navýšeno o dobré 3,4%.

Datum: 12. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Pojištění před neschopností pracovat

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Datum: 17. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Doba dovolených se blíží, a proto velká většina lidí si právě prohlíží katalogy a hledá tu nejlepší dovolenou. Aby se však dovolená snů neproměnila v noční můru, je dobré při jejím plánování myslet i na cestovní pojištění, bez něhož se žádná dovolená v zahraničí neobejde. Samozřejmě, risknout to můžete, ale nemusí se vám to vůbec vyplatit. Víte však, jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění?  

Datum: 16. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek