Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele


27. 10. 2023

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

A už vůbec neodkládejte čištění komínů na přes rok! Za jedno je to nebezpečné a za druhé pravidelné čištěná komínu a spalinových cest jednou ročně nařizuje i zákon. Vhodné je rovněž se zamyslet i nad tím, jestli by nebylo možné nějakým způsobem ušetřit, třeba výměnou dodavatele energie.

Závady komína patří k nejčastějším příčinám požáru

Důležitost pravidelného čištění komína není radno podceňovat, protože závady komína patří k častým příčinám požáru, zvláště na konci topné sezóny, kdy spalinová cesta nese často značnou známku provozního opotřebení nebo zanesení. Pokud se tedy budete chovat zodpovědně, riziko takového požáru snížíte na minimum.

 

Nejvhodnější dobou pro objednání kominíka je pozdní jaro, kdy si kominíka máte možnost rezervovat na ten nejlepší termín, tedy těsně po ukončení topné sezóny..

Kominíka vybírejte pečlivě!

Když tedy vezmete v úvahu, že čištění komína vás vyjde pouze na pár stovek korun, jde vskutku o šetření na nepravém místě. Ve městě za kontrolu spalinových cest zaplatíte od 700 do 1000. Na vesnicích vás to vyjde až o polovinu levněji.

Pozor však na kominíky! Pokud se nechcete spálit, volte pouze ty které jsou registrováni do Společenstva kominíků České republiky, web: www.skcr.cz.

Jak ještě více ušetřit za dodávky energií

Spolu s koncem topné sezóny se blíží vyúčtování za dodávky energií. Pokud chcete za platby příští rok ušetřit, zjistěte si, jaké podmínky nabízí konkurenční společnosti. Rozdíly v cenách jednotlivých dodavatelů totiž nejsou vůbec zanedbatelné. Dobré je proto porovnat více nabídek, a to včetně všech slev a bonusů. Některé nabídky vypadají lépe, než jakými jsou ve skutečnosti. Zapamatujte si také, že žádná sleva není ZADARMO. Všímejte si i nabízené smlouvy o dodávce energie. Ty výhodnější platí na dobu neurčitou. Taková smlouva vás pak v případě ukončení, nebude držet a nebude vám ani hrozit finanční pokuta za nedodržení smluvních podmínek.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak zbytečně neplýtvat energií v kuchyni

Jak zbytečně neplýtvat energií v kuchyni

Žádná moderní domácnost se v současnosti neobejde bez energie. Její spotřeba je úměrná podle členů domácnosti a podle schopnosti ji ušetřit. Platba za energii je však v současnosti vysoká a tak lidé uvažují, jak by ještě ušetřili. Podívejte se spolu s námi, kde lze v kuchyni ušetřit.

Datum: 26. 10. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Kdy se vyplatí podlahové topení

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Datum: 08. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Snažíte se ušetřit za platbu elektřiny a vaše snaha se zdá být marná? Účet za elektrickou energii místo poklesu neustále narůstá a vy marně uvažujete, který žrout v domácnosti ještě vyměnit, abyste uspořili? Pokud jste vyměnili chladničku, pračku a žehličku, zamiřte do svého obýváku. Za zvyšující spotřebou totiž bude nejspíše vaše nová velká super moderní televize.

Datum: 02. 12. 2023
Kategotrie:
Celý článek