Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele


28. 05. 2023

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

A už vůbec neodkládejte čištění komínů na přes rok! Za jedno je to nebezpečné a za druhé pravidelné čištěná komínu a spalinových cest jednou ročně nařizuje i zákon. Vhodné je rovněž se zamyslet i nad tím, jestli by nebylo možné nějakým způsobem ušetřit, třeba výměnou dodavatele energie.

Závady komína patří k nejčastějším příčinám požáru

Důležitost pravidelného čištění komína není radno podceňovat, protože závady komína patří k častým příčinám požáru, zvláště na konci topné sezóny, kdy spalinová cesta nese často značnou známku provozního opotřebení nebo zanesení. Pokud se tedy budete chovat zodpovědně, riziko takového požáru snížíte na minimum.

 

Nejvhodnější dobou pro objednání kominíka je pozdní jaro, kdy si kominíka máte možnost rezervovat na ten nejlepší termín, tedy těsně po ukončení topné sezóny..

Kominíka vybírejte pečlivě!

Když tedy vezmete v úvahu, že čištění komína vás vyjde pouze na pár stovek korun, jde vskutku o šetření na nepravém místě. Ve městě za kontrolu spalinových cest zaplatíte od 700 do 1000. Na vesnicích vás to vyjde až o polovinu levněji.

Pozor však na kominíky! Pokud se nechcete spálit, volte pouze ty které jsou registrováni do Společenstva kominíků České republiky, web: www.skcr.cz.

Jak ještě více ušetřit za dodávky energií

Spolu s koncem topné sezóny se blíží vyúčtování za dodávky energií. Pokud chcete za platby příští rok ušetřit, zjistěte si, jaké podmínky nabízí konkurenční společnosti. Rozdíly v cenách jednotlivých dodavatelů totiž nejsou vůbec zanedbatelné. Dobré je proto porovnat více nabídek, a to včetně všech slev a bonusů. Některé nabídky vypadají lépe, než jakými jsou ve skutečnosti. Zapamatujte si také, že žádná sleva není ZADARMO. Všímejte si i nabízené smlouvy o dodávce energie. Ty výhodnější platí na dobu neurčitou. Taková smlouva vás pak v případě ukončení, nebude držet a nebude vám ani hrozit finanční pokuta za nedodržení smluvních podmínek.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Rok 2019 začal s dost výrazným průvanem v našich peněženkách. Zdražilo toho spousta. Nejvíce však elektřina. Jenže, jak se zdá, tím to nekončí. Velmi brzy to nevydrží ani plyn.

Tam to však nebude tak jednotné.

Datum: 07. 06. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Malý / velký převrat v placení za elektřinu

Malý / velký převrat v placení za elektřinu

Již s příchodem roku 2017 se můžeme těšit na malou/ velkou revoluci ve způsobu placení za elektrickou energii. Příští rok se totiž budou platby odvíjet od velikosti jističe, nikoliv skutečné výše spotřeby. Vskutku senás tato změna cen za elektřinu dotkne minimálně?

Datum: 26. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Mějte své energie pod kontrolou

Mějte své energie pod kontrolou

Chcete vědět, jak v této době ušetřit za energii? Jistě, něco můžete ohlídat, když budete dbát na to, abyste zbytečně nesvítili, užívali úsporné spotřebiče a žárovky. Významné je  i absolutní vypínání elektrospotřebičů, kdy nedopustíte, aby vaše spotřebiče byly v pohotovostním režimu anebo aby jen spaly.

Datum: 01. 06. 2023
Kategotrie:
Celý článek