Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Podívejte se, jak vám inflace může pomoci splácet hypotéku


22. 03. 2020

Inflace je velký strašák každého, kdo spoří. Pokud však naopak splácíte, inflace pracuje ve váš prospěch. Splácet tak úvěr nebo hypotéku je vlastně výhodné. Jak to funguje?

Nominální hodnota peněz představuje pouze teoretickou hodnotu bankovky, která se nemění v čase. To znamená, že papírová tisícovka bude mít v obchodě i za 5 let hodnotu 1000 korun. Její reálná hodnota...to je jiná káva.

 

Za 1000 korun před 5 lety jste si mohli koupit něco jiného než dnes. Reálná hodnota peněz vypovídá o tom, kolik si toho za danou částku peněz opravdu koupíte. Když pak tato hodnota klesá, probíhá inflace, když naopak stoupá, jde o deflaci.

Inflace neštěstí pro spořící, radost pro splácející

Pokud si spoříte peníze na běžném účtu s nízkým výnosem, tak se snižuje reálná vašich úspor. Takové spoření je proto nevýhodné. V případě, že však dlouhodobě splácíte, třeba takovou hypotéku, může vám inflace se splácením pomoci. Splátky hypotéky máte sice fixní, ale tím, že reálná hodnota peněz díky inflaci mírně klesá, za 10 let splácení bude pro vás tento výdaj nejspíše daleko menší. Důležité přitom je, aby se doba fixace pohybovala mezi třemi až pěti lety.

Co to představuje pro vaši hypotéku?

Je to jednoduché. To, že v současné době jsou hypotéky nabízeny za velmi nízké úrokové sazby a již několik let probíhá inflace, hypotéka je nyní výhodnější než kdykoliv předtím. A bude tomu tak i přesto, že časem budou úrokové sazby nejspíš růst. Hypotéka je v současnosti prostě ten nejlevnější úvěr. Aktuálně je proto ta nejlepší chvíle proto, pořídit si hypotéku.

 

Pro nalezené té nejvýhodnější i samotné banky a finanční společnosti doporučují užít internetové kalkulátory, jež považují za vhodný nástroj k porovnání nabídek, který může nahradit i první návštěvu ve společnosti. Na internetu jsou nabídky navíc mnohem výhodnější.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 09. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek

Víte, že na schválení půjčky mohou dnes mít i sociální sítě

Kdo v současnosti není na sociální síti, jakoby nebyl. Této skutečnosti dnes zcela běžně využívají zaměstnavatelé, aby si prověřili svého potencionálního zaměstnance, koho z vás by však napadlo, že tak činí i bankovní společnosti?

Datum: 23. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek

Jak se zbavit starých věcí a ještě na tom vydělat

Několikrát do roka provádím průvan ve skříni. Tradičně v rámci vánočního úklidu, na jaře a klasicky po skončení školního roku. Něco zcela jasně míří do popelnice, ale spousta věcí by ještě mohla někomu dělat radost. Je škoda vyházet je pouze proto, že nás omrzely anebo proto, že jsme si mezitím pořídili něco lepšího. Dům však není nafukovací, co s tím?
 

Datum: 24. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek