Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Podívejte se, jak vám inflace může pomoci splácet hypotéku


20. 11. 2023

Inflace je velký strašák každého, kdo spoří. Pokud však naopak splácíte, inflace pracuje ve váš prospěch. Splácet tak úvěr nebo hypotéku je vlastně výhodné. Jak to funguje?

Nominální hodnota peněz představuje pouze teoretickou hodnotu bankovky, která se nemění v čase. To znamená, že papírová tisícovka bude mít v obchodě i za 5 let hodnotu 1000 korun. Její reálná hodnota...to je jiná káva.

 

Za 1000 korun před 5 lety jste si mohli koupit něco jiného než dnes. Reálná hodnota peněz vypovídá o tom, kolik si toho za danou částku peněz opravdu koupíte. Když pak tato hodnota klesá, probíhá inflace, když naopak stoupá, jde o deflaci.

Inflace neštěstí pro spořící, radost pro splácející

Pokud si spoříte peníze na běžném účtu s nízkým výnosem, tak se snižuje reálná vašich úspor. Takové spoření je proto nevýhodné. V případě, že však dlouhodobě splácíte, třeba takovou hypotéku, může vám inflace se splácením pomoci. Splátky hypotéky máte sice fixní, ale tím, že reálná hodnota peněz díky inflaci mírně klesá, za 10 let splácení bude pro vás tento výdaj nejspíše daleko menší. Důležité přitom je, aby se doba fixace pohybovala mezi třemi až pěti lety.

Co to představuje pro vaši hypotéku?

Je to jednoduché. To, že v současné době jsou hypotéky nabízeny za velmi nízké úrokové sazby a již několik let probíhá inflace, hypotéka je nyní výhodnější než kdykoliv předtím. A bude tomu tak i přesto, že časem budou úrokové sazby nejspíš růst. Hypotéka je v současnosti prostě ten nejlevnější úvěr. Aktuálně je proto ta nejlepší chvíle proto, pořídit si hypotéku.

 

Pro nalezené té nejvýhodnější i samotné banky a finanční společnosti doporučují užít internetové kalkulátory, jež považují za vhodný nástroj k porovnání nabídek, který může nahradit i první návštěvu ve společnosti. Na internetu jsou nabídky navíc mnohem výhodnější.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Snažíte se ušetřit za platbu elektřiny a vaše snaha se zdá být marná? Účet za elektrickou energii místo poklesu neustále narůstá a vy marně uvažujete, který žrout v domácnosti ještě vyměnit, abyste uspořili? Pokud jste vyměnili chladničku, pračku a žehličku, zamiřte do svého obýváku. Za zvyšující spotřebou totiž bude nejspíše vaše nová velká super moderní televize.

Datum: 02. 12. 2023
Kategotrie:
Celý článek

TOP 5 tipů, jak ušetřit na vytápění i během kruté zimy

Příjemné teplo v zimním období je příjemné, horší jsou pak ty účty za topení. Je ještě vůbec možné náklady za topení nějakým způsobem snížit? Nejde však o to, připravit se o příjemné teplo a zimu prožít v několika navrstvených svetrech..

Datum: 16. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek

Pozor, zkušenost s půjčkou mají už i malé děti!

V poslední době se mezi dětmi rozmáhá takový nešvar…

Byť je jim pouze 12, už si půjčují a nutno říct, že opakovaně. Tento stav je však nezdravý a negativně může ovlivnit jejich vztah k penězům i to, jak s nimi budou umět hospodařit v dospělosti. Co za to může? Touha žít v přepychu, nemají však potuchu, jak toho dosáhnout.

Datum: 21. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek