Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Podívejte se, jak vám inflace může pomoci splácet hypotéku


27. 02. 2023

Inflace je velký strašák každého, kdo spoří. Pokud však naopak splácíte, inflace pracuje ve váš prospěch. Splácet tak úvěr nebo hypotéku je vlastně výhodné. Jak to funguje?

Nominální hodnota peněz představuje pouze teoretickou hodnotu bankovky, která se nemění v čase. To znamená, že papírová tisícovka bude mít v obchodě i za 5 let hodnotu 1000 korun. Její reálná hodnota...to je jiná káva.

 

Za 1000 korun před 5 lety jste si mohli koupit něco jiného než dnes. Reálná hodnota peněz vypovídá o tom, kolik si toho za danou částku peněz opravdu koupíte. Když pak tato hodnota klesá, probíhá inflace, když naopak stoupá, jde o deflaci.

Inflace neštěstí pro spořící, radost pro splácející

Pokud si spoříte peníze na běžném účtu s nízkým výnosem, tak se snižuje reálná vašich úspor. Takové spoření je proto nevýhodné. V případě, že však dlouhodobě splácíte, třeba takovou hypotéku, může vám inflace se splácením pomoci. Splátky hypotéky máte sice fixní, ale tím, že reálná hodnota peněz díky inflaci mírně klesá, za 10 let splácení bude pro vás tento výdaj nejspíše daleko menší. Důležité přitom je, aby se doba fixace pohybovala mezi třemi až pěti lety.

Co to představuje pro vaši hypotéku?

Je to jednoduché. To, že v současné době jsou hypotéky nabízeny za velmi nízké úrokové sazby a již několik let probíhá inflace, hypotéka je nyní výhodnější než kdykoliv předtím. A bude tomu tak i přesto, že časem budou úrokové sazby nejspíš růst. Hypotéka je v současnosti prostě ten nejlevnější úvěr. Aktuálně je proto ta nejlepší chvíle proto, pořídit si hypotéku.

 

Pro nalezené té nejvýhodnější i samotné banky a finanční společnosti doporučují užít internetové kalkulátory, jež považují za vhodný nástroj k porovnání nabídek, který může nahradit i první návštěvu ve společnosti. Na internetu jsou nabídky navíc mnohem výhodnější.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Kdy se vyplatí podlahové topení

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Datum: 15. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Rok 2019 začal s dost výrazným průvanem v našich peněženkách. Zdražilo toho spousta. Nejvíce však elektřina. Jenže, jak se zdá, tím to nekončí. Velmi brzy to nevydrží ani plyn.

Tam to však nebude tak jednotné.

Datum: 13. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Jak snížit spotřebu auta

Jak snížit spotřebu auta

Snížení spotřeby paliva u aut je žhavým tématem. Koluje okolo něho spousta těch nejrůznějších tipů a triků, ale ne všechny jsou tak úžasné, jak to o sobě tvrdí. Popravdě, asi neexistuje žádná univerzální rada, která by dokázala ušetřit nějak velkou část paliva. Ty nejlepší rady vám však mohou snížit spotřebu až o 30%. To je však maximum. I to se však celkem slušné, nemyslíte?

Datum: 15. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek