Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Pojištění před neschopností pracovat


23. 02. 2021

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Co je to za pojištění?

Pojištění pracovní neschopnosti vyrovná ztrátu vašeho příjmu, jež nastane po vzniku pracovní neschopnosti z důvodu nemoci nebo úrazu. Peníze budou vypláceny po dobu trvání pracovní neschopnosti. Vyplácena bude od smluvně dohodnutého dne, sjednaná pojistná částka, která spolu s běžným nemocenským pojištěním dorovnává významnou část měsíčního příjmu.

Pro koho je toto pojištění určeno?

Pojistit se může každý občan České republiky ve věku 18-60 let. Je přitom jedno, zda je zaměstnanec nebo OSVČ, kteří jsou zároveň i pojištěnci veřejného zdravotního pojištění České republiky nebo tu mají trvalý nebo přechodný pobyt občana EU na území ČR.

Jak to vypadá v praxi?

Pojišťovna v případě nemoci může vyplácet minimálně 100 korun denně, až 1500-2000 korun denně. Výše denní dávky je možné kdykoliv změnit. Při součtu se státní nemocenskou dávkou by však neměl být překročen průměrný příjem.

Kolik stojí toto pojištění?

Cena za toto pojištění se odvíjí od věku, pohlaví, délky čekací doby a výši denní dávky. Čekací doba je obvykle uzavírána v limitech 8,15, 22, 29 nebo 36 dní.

Pojištění při pracovní neschopnosti se vyplácí nejvíce u dlouhodobých nemocenských, především tam, kde může dosáhnout i roční pracovní neschopnosti. Pokud ve vašem zaměstnání je riziko úrazů apod. jde o velmi přínosné pojištění. Na trhu je dost velký počet pojišťoven, které toto pojištění nabízí, stačí jen jednotlivé nabídky srovnat a vybrat si tu nejlepší, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit za bydlení

Jak ušetřit za bydlení

Platby za bydlení patří k těm nejvyšším položkám z rodinného rozpočtu. I když se to zdá nemožné, stále existují cesty a vy máte možnosti, jak své náklady za bydlení celkem jednoduše snížit.

Datum: 18. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit na osvětlení

Jak ušetřit na osvětlení

Zvažujete jak byste ještě mohli ušetřit na osvětlení interiéru? V domácnosti je možno použít hned několik typů světelných zdrojů. Ne všechny se však hodí do každého prostoru. Při volbě úsporného osvětlení je nutné si především ujasnit, co od osvětlení v dané místnosti vlastně očekáváte. A také si uvědomit, že kromě světla, osvětlení v domu vytváří i určitou atmosféru.

Datum: 03. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění

Doba dovolených se blíží, a proto velká většina lidí si právě prohlíží katalogy a hledá tu nejlepší dovolenou. Aby se však dovolená snů neproměnila v noční můru, je dobré při jejím plánování myslet i na cestovní pojištění, bez něhož se žádná dovolená v zahraničí neobejde. Samozřejmě, risknout to můžete, ale nemusí se vám to vůbec vyplatit. Víte však, jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění?  

Datum: 22. 02. 2021
Kategotrie:
Celý článek