Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Poskytovatelé hypoték si stále užívají zlaté časy


17. 10. 2019

Zájem o hypotéky v posledních letech neustále vzrůstají. Jen vloni byly poskytnuty hypotéky za 184 miliard korun. Letos se dokonce očekává prolomení hranice 200 miliard korun. Co za to může?

Vedle nízkých úrokových sazeb, které se pohybují okolo 2%, jim nahrává i lepší dostupnost a celkově dobrá ekonomická situace v České republice. Díky tomu jsou lidé ochotni investovat do nemovitosti nejen za účelem vlastního bydlení, ale i jako investice do budoucnosti.

Pozor, levné úrokové sazby nemusí být věčně!

Deje si pozor na nízké úrokové sazby, mohou se za pár let změnit. Všímejte si také i fixace, která může být delší než na 5 let (také i na 7 nebo 10 let). Po uvolnění fixace si pak můžete zvolit jiného poskytovatele nebo si svou hypotéku přenést k někomu jinému, a to za nových a mnohem lepších podmínek.

Nový spotřebitelský úvěr ovlivní i hypotéky

Nový zákon, který byl schválen tento rok v červnu přináší výrazné zlepšení kvality služeb a zvýšení ochrany spotřebitelů. Díky novým opatřením by tak již nemělo docházet ke klamání spotřebitelů nesolventními společnostmi. Prosadila se i možnost předčasného splacení hypotéky, a to až do výše 20% jednou ročně.

Někteří odborníci tvrdí, že tento krok je zbytečný

Možnost předčasného splacení je totiž v dnešní době už běžnou záležitostí, kterou bankovní i nebankovní společnosti nabízí v rámci konkurenčního boje. Dle odborníků by bylo mnohem lepší, kdyby se změny zaměřily spíše na zprostředkovatele hypoték, kdy by k provozování této činnosti měli mít certifikaci a fungovat by měla i mnohem přísnější pravidla. Důležitá je i finanční gramotnost, jejíž součástí je důkladná informovanost, zájem o aktuality a přehled o solventních společnostech, které na českém trhu fungují spolehlivě již po dlouhou dobu a mají i dobré reference. Vyhýbat by se naopak měli pofidérním nabídkám od podomních zprostředkovatelů.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 13. 11. 2019
Celý článek

Americká hypotéka nemusí být pouze od banky

Chystáte si vzít půjčku? Vybírejte s rozvahou. Výši splátek si nastavte tak, aby nedošlo k výraznému snížení vaší původní standardní životní úrovně. Splátky by nikdy neměly přesáhnout 50% výši vašich příjmů. Aby tomu tak vskutku bylo, při výběru půjčky se proto zaměřte na to, jaká je úroková sazba, RPSN a také i na to, od koho si půjčujete.

Datum: 20. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Jak ušetřit při rekonstrukci domu

Rekonstrukce domu není levnou záležitostí. Šetření na levném materiálu a neosvědčených řemeslnících se nevyplácí. Co vám tedy může ušetřit peníze?

Datum: 13. 10. 2019
Kategotrie:
Celý článek