Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Poskytovatelé hypoték si stále užívají zlaté časy


10. 05. 2023

Zájem o hypotéky v posledních letech neustále vzrůstají. Jen vloni byly poskytnuty hypotéky za 184 miliard korun. Letos se dokonce očekává prolomení hranice 200 miliard korun. Co za to může?

Vedle nízkých úrokových sazeb, které se pohybují okolo 2%, jim nahrává i lepší dostupnost a celkově dobrá ekonomická situace v České republice. Díky tomu jsou lidé ochotni investovat do nemovitosti nejen za účelem vlastního bydlení, ale i jako investice do budoucnosti.

Pozor, levné úrokové sazby nemusí být věčně!

Deje si pozor na nízké úrokové sazby, mohou se za pár let změnit. Všímejte si také i fixace, která může být delší než na 5 let (také i na 7 nebo 10 let). Po uvolnění fixace si pak můžete zvolit jiného poskytovatele nebo si svou hypotéku přenést k někomu jinému, a to za nových a mnohem lepších podmínek.

Nový spotřebitelský úvěr ovlivní i hypotéky

Nový zákon, který byl schválen tento rok v červnu přináší výrazné zlepšení kvality služeb a zvýšení ochrany spotřebitelů. Díky novým opatřením by tak již nemělo docházet ke klamání spotřebitelů nesolventními společnostmi. Prosadila se i možnost předčasného splacení hypotéky, a to až do výše 20% jednou ročně.

Někteří odborníci tvrdí, že tento krok je zbytečný

Možnost předčasného splacení je totiž v dnešní době už běžnou záležitostí, kterou bankovní i nebankovní společnosti nabízí v rámci konkurenčního boje. Dle odborníků by bylo mnohem lepší, kdyby se změny zaměřily spíše na zprostředkovatele hypoték, kdy by k provozování této činnosti měli mít certifikaci a fungovat by měla i mnohem přísnější pravidla. Důležitá je i finanční gramotnost, jejíž součástí je důkladná informovanost, zájem o aktuality a přehled o solventních společnostech, které na českém trhu fungují spolehlivě již po dlouhou dobu a mají i dobré reference. Vyhýbat by se naopak měli pofidérním nabídkám od podomních zprostředkovatelů.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Nenechte si ujít státní podporu u stavebního spoření!

Nenechte si ujít státní podporu u stavebního spoření!

Stavební spoření představuje finanční produkt, který se u nás objevil již před 30 lety. Po chvíli úpadku, je opět na vzestupu. Jde totiž o jeden z nejbezpečnějších investičních produktů, které na našem trhu najdete a je podporován státem.

Datum: 30. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 01. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek
I přes neustálé zdražování, zájem o hypotéku neklesá

I přes neustálé zdražování, zájem o hypotéku neklesá

Již před dvěma lety začaly první změny ohledně hypoték. Stalo se tomu tak na doporučení České národní banky. Té to však nestačilo a tak v červnu tohoto roku přišla s ještě přísnějšími nařízeními. Jenže s nimi se zdá, že na hypotéku už dosáhne pouze elita.

Datum: 03. 06. 2023
Kategotrie:
Celý článek