Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Vyplatí se ještě změna dodavatele plynu?


31. 12. 2021

Blíží se závěr roku, startuje topná sezóna a je na čase zvážit, zda výdaje domácnosti tečou tím správným směrem a jestli by stále nešlo nějakým způsobem ušetřit. Je to vůbec ještě možné? A vyplatí se v dnešní době změna dodavatele?

 

Věci se mají tak, i kdyby byl přechod výhodný, pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli nebude zrovna snadný. Vaše přestoupení komplikuje výpovědní lhůta. I přes tuto skutečnost může být i dnes přechod jinam dobrou volbou.

Změna je stále dobrou volbou, když…

60 dodavatelů se neustále pere o své zákazníky a mění trh. To je spojeno s s novými zajímavými nabídkami. Důvodů, proč změnit dodavatele je i dnes hned několik. Číslem jedna je úspora financí, která je spojena s nižší platbou za megawatthodinu, což je spojeno s celkovým nižším měsíčním poplatkem. Nutno říct, že v tomto ohledu mají dodavatelé ohromný prostor, protože až tři čtvrtiny z její ceny závisí právě od toho, co si stanoví dodavatel. Rozdíl tak za rok může představovat i několik tisíc korun. Velkým motivem je i smlouva, která může být spojena s výhodami, bonusy, možností rychlého přechodu a smlouvy na určito i neurčito. Pádným důvodem jsou i výhodnější obchodní podmínky. I když se to zdá malicherné, ale pádným důvodem pro změnu je i komunikace, protože ta, když je špatná, donutí zákazníka k rychlé a razantní změně častěji než by se mohlo zdát i přes zdánlivě jiné výhody.

Jak změnit dodavatele plynu?

Je to jednoduché, najděte si nového dodavatele, který vám bude po všech stránkách vyhovovat. Jenž nabídne tu nejlepší cenu, smlouvu a další podmínky. Pozor si dejte na možnosti změny dodavatele, výpovědní lhůtu a možnost fixace. Cena plynu nemusí být vždy tak výhodná, jak se na první pohled zdá, skládá se totiž ze dvou složek, jedné regulované a druhé neregulované. Fixace cen plynu na několik je pěkná věc, ale není zárukou, že ta cena bude nakonec vážně stejná. Samotný přechod je pak už jednoduchý. Nový dodavatel to udělá i za vás, pokud mu k tomu dáte plnou moc.

Nechce se vám odcházet, ale chcete lepší cenu nebo jiné výhody, které nabízí jiný dodavatel? Řekněte si o ně. Vyjednat si mnohdy můžete dokonce i lepší cenu plynu. Často se stačí jen zeptat a budete překvapeni, jakých výhod se můžete dočkat.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ještě ušetřit

Jak ještě ušetřit

Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám lidé uvažují, kde by ještě ušetřili. A jelikož růst cen za energie jsou letos skutečně výrazné, zdá se snaha něco ušetřit takřka nemožná. Není tomu tak. Stále existují možnosti, které nám mohou pomoci v naší snaze zaplatit za vedení domácnosti o něco méně.

Chcete vědět, kde ušetřit?

Datum: 18. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Co vaří nejúsporněji

Co vaří nejúsporněji

Na čem se vám vaří nejlépe? Na elektrickém sporáku, “plyňáku” anebo indukční desce? Odpověď by nejspíše vyvolala pěknou polemiku. Profíci jsou jednoznačně pro sporák, indukční deska vám uvaří nejrychleji vodu, ale na vaření je ošemetná. A co se týká úspory? Tak na to bychom se museli podívat trochu podrobněji.

Datum: 03. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 12. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek