Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Vyplatí se ještě změna dodavatele plynu?


24. 03. 2020

Blíží se závěr roku, startuje topná sezóna a je na čase zvážit, zda výdaje domácnosti tečou tím správným směrem a jestli by stále nešlo nějakým způsobem ušetřit. Je to vůbec ještě možné? A vyplatí se v dnešní době změna dodavatele?

 

Věci se mají tak, i kdyby byl přechod výhodný, pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli nebude zrovna snadný. Vaše přestoupení komplikuje výpovědní lhůta. I přes tuto skutečnost může být i dnes přechod jinam dobrou volbou.

Změna je stále dobrou volbou, když…

60 dodavatelů se neustále pere o své zákazníky a mění trh. To je spojeno s s novými zajímavými nabídkami. Důvodů, proč změnit dodavatele je i dnes hned několik. Číslem jedna je úspora financí, která je spojena s nižší platbou za megawatthodinu, což je spojeno s celkovým nižším měsíčním poplatkem. Nutno říct, že v tomto ohledu mají dodavatelé ohromný prostor, protože až tři čtvrtiny z její ceny závisí právě od toho, co si stanoví dodavatel. Rozdíl tak za rok může představovat i několik tisíc korun. Velkým motivem je i smlouva, která může být spojena s výhodami, bonusy, možností rychlého přechodu a smlouvy na určito i neurčito. Pádným důvodem jsou i výhodnější obchodní podmínky. I když se to zdá malicherné, ale pádným důvodem pro změnu je i komunikace, protože ta, když je špatná, donutí zákazníka k rychlé a razantní změně častěji než by se mohlo zdát i přes zdánlivě jiné výhody.

Jak změnit dodavatele plynu?

Je to jednoduché, najděte si nového dodavatele, který vám bude po všech stránkách vyhovovat. Jenž nabídne tu nejlepší cenu, smlouvu a další podmínky. Pozor si dejte na možnosti změny dodavatele, výpovědní lhůtu a možnost fixace. Cena plynu nemusí být vždy tak výhodná, jak se na první pohled zdá, skládá se totiž ze dvou složek, jedné regulované a druhé neregulované. Fixace cen plynu na několik je pěkná věc, ale není zárukou, že ta cena bude nakonec vážně stejná. Samotný přechod je pak už jednoduchý. Nový dodavatel to udělá i za vás, pokud mu k tomu dáte plnou moc.

Nechce se vám odcházet, ale chcete lepší cenu nebo jiné výhody, které nabízí jiný dodavatel? Řekněte si o ně. Vyjednat si mnohdy můžete dokonce i lepší cenu plynu. Často se stačí jen zeptat a budete překvapeni, jakých výhod se můžete dočkat.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak zbytečně neplýtvat energií v kuchyni

Jak zbytečně neplýtvat energií v kuchyni

Žádná moderní domácnost se v současnosti neobejde bez energie. Její spotřeba je úměrná podle členů domácnosti a podle schopnosti ji ušetřit. Platba za energii je však v současnosti vysoká a tak lidé uvažují, jak by ještě ušetřili. Podívejte se spolu s námi, kde lze v kuchyni ušetřit.

Datum: 04. 04. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Nezapomeňte, topná sezóna končí až v květnu!

Nezapomeňte, topná sezóna končí až v květnu!

Příchod jara a pomalu stoupající teploty v nás vzbuzují mylný dojem, že nastal čas pro uzavření kohoutků našich radiátorů. Pozor ale, tak tomu není! Noci i rána jsou stále ještě chladné a zima nás může ještě i v květnu nepříjemně překvapit.

Datum: 28. 03. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 05. 04. 2020
Kategotrie:
Celý článek