Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit mobilní data


12. 09. 2020

Jak ušetřit mobilní data

Jen málokdo se dnes obejde bez internetového připojení. Aby vše fungovalo,neobejdete se bez mobilních dat. Bohužel i přes sebelepší tarif je snadné je rychle vyplýtvat. Co si budeme povídat, balíčky nabízené operátory jsou v dnešní době dost nedostatečné. Jejich cena je přitom stále vysoká. I proto si lidé kladou otázku, jak je co nejlépe ušetřit.

Když vyčerpáte data z vašeho mobilního balíčku, dojde k výraznému zpomalení rychlosti internetu, nebo k jeho úplnému vypnutí. Jde o dočasnou penalizaci, která skončí s koncem měsíce anebo v momentě, kdy si přikoupíte další mobilní data.

Kolik dat spotřebují různé činnosti na mobilu

4GB vám dovolí prolistovat 7200 stránek, poslat 1400000 emailů, 8000 emailů s přílohou, umožní vám poslechnout si 800 písniček, po dobu 8 hodin sledovat videa, skypovat po dobu 120 hodin, vést videohovor po 16 hodin, 64 hodin poslouchat rádio a stáhnout si nebo updatovat na 300 aplikací.

 

  1. Pokud chcete ušetřit, využívejte možnosti připojit se na volně přístupné sítě ve svém okolí. Dnes již jsou na mnoha místech. Mají je některá města, vlaky, MHD, restaurace, bary i kavárny. Pokud jsou zaheslované, stačí si říct o heslo. V hledání volných sítí vám může pomoci i různé šikovné aplikace.

  2. Vypínejte aplikace spuštěné na pozadí. Omezte i automatické aktualizace. Mějte přehled o tom, které aplikace vám data užírají nejvíc. I na to jsou různé aplikace, které vám to pomohou zjistit.

  3. Vůbec nejlepší je, když hudbu posloucháte offline. Při sledování Spotify nebo Youtube neužívejte tu nejvyšší kvalitu.

  4. Pozor na odesílání souborů, i to ubírá data. Pokud chcete nahrát fotky nebo videa z výletu, počkejte až budete doma anebo někde, kde je Wi-Fi

  5. Pokud se chystáte na cestu, připravte se už doma. Stáhněte si offline mapy, nahrajte si e-booky, průvodce a vše ostatní, co potřebujete a co by se vám mohlo hodit.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Kdy se hodí rychlá půjčka

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Datum: 19. 08. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Termínované vklady

Termínované vklady

Termínované vklady nabízí banky i družstevní záložny. Na rozdíl od běžných spořících účtů, na těchto musí peníze zůstat po určitou smluvenou dobu. Jeho velkou výhodou jsou vysoké úroky. Pokud si vyberete ten s nejvyšším, jde o velmi výhodné spoření.

Datum: 08. 09. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 15. 09. 2020
Kategotrie:
Celý článek