Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

TOP 5 tipů, jak ušetřit na vytápění i během kruté zimy


25. 12. 2021

Příjemné teplo v zimním období je příjemné, horší jsou pak ty účty za topení. Je ještě vůbec možné náklady za topení nějakým způsobem snížit? Nejde však o to, připravit se o příjemné teplo a zimu prožít v několika navrstvených svetrech..

Účelná jsou pouze úsporná řešení. I když se jedná o investice, velmi brzy se vám však vrátí v podobě ušetřených peněz za platby topení.

1. Zateplete dům

Základním opatřením pro výraznou úsporu za topení je zateplení celého domu, jež zamezí tepelným ztrátám, k nimž dochází v místech, kde dům není dostatečně utěsněn. Jde například o fasádu, strop, střechu, okna atd. Je prokázáno, že jakmile se dům řádně utěsní, dojde u starých domů až k třiceti procentnímu zlepšení.

2. Vyměňte okna i dveře

Velké množství uniká i starými netěsnícími okny a dveřmi. Moderní okna s izolačními skly dokáží nejen zabránit úniku tepla, ale mají i perfektní zvukové izolační vlastnosti. Výhodnost výměny představuje přitom návratnost investice do 5 až 10 let.

3. Modernizace topného systému

Snížit účty vám pomůže i výměna starých kotlů za úsporné. Poraďte se s odborníkem, který vám doporučí ten nejvýhodnější typ vytápění pro každou domácnost. Pozor si přitom dejte, aby otopný systém byl i správně dimenzovaný.

4. Odvzdušňujte!

Pro plnou účinnost otopné soustavy je vhodné radiátory pravidelně odvzdušňovat, a to nejlépe jednou za 3 měsíce. Nefunkční radiátory poznáte tak, že radiátor je v horní části horký a v dolní naopak studený.

5. Regulujte vytápění

Pokud chcete při platbách za vytápění ušetřit, mějte své topení pod kontrolou. Pomohou vám v tom regulační ventily s termo statickýmu hlavicemi. Díky nim budete moci teplotu v jednotlivých místnostech nastavit podle aktuální potřeby. I když koupě a montáž takového ventilu stojí okolo tisícovky, v konečném výsledku je však úspora mnohem výraznější. Investice se vám proto rozhodně vyplatí.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Vedle elektřiny nahoru letí i nahoru i plyn, jak dlouho to vydrží?

Rok 2019 začal s dost výrazným průvanem v našich peněženkách. Zdražilo toho spousta. Nejvíce však elektřina. Jenže, jak se zdá, tím to nekončí. Velmi brzy to nevydrží ani plyn.

Tam to však nebude tak jednotné.

Datum: 21. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Od ledna 2019 je navýšeno odškodnění za pracovní úrazy

Se vstupem do roku 2019 přišla spousta změn. Jednou z nich je i zvyšování náhrad za pracovní úraz a nemoc z povolání a náhradu na výživu pozůstalých. Odškodné bylo navýšeno o dobré 3,4%.

Datum: 19. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak ještě ušetřit

Jak ještě ušetřit

Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám lidé uvažují, kde by ještě ušetřili. A jelikož růst cen za energie jsou letos skutečně výrazné, zdá se snaha něco ušetřit takřka nemožná. Není tomu tak. Stále existují možnosti, které nám mohou pomoci v naší snaze zaplatit za vedení domácnosti o něco méně.

Chcete vědět, kde ušetřit?

Datum: 18. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek