Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

TOP 5 tipů, jak ušetřit na vytápění i během kruté zimy


16. 11. 2023

Příjemné teplo v zimním období je příjemné, horší jsou pak ty účty za topení. Je ještě vůbec možné náklady za topení nějakým způsobem snížit? Nejde však o to, připravit se o příjemné teplo a zimu prožít v několika navrstvených svetrech..

Účelná jsou pouze úsporná řešení. I když se jedná o investice, velmi brzy se vám však vrátí v podobě ušetřených peněz za platby topení.

1. Zateplete dům

Základním opatřením pro výraznou úsporu za topení je zateplení celého domu, jež zamezí tepelným ztrátám, k nimž dochází v místech, kde dům není dostatečně utěsněn. Jde například o fasádu, strop, střechu, okna atd. Je prokázáno, že jakmile se dům řádně utěsní, dojde u starých domů až k třiceti procentnímu zlepšení.

2. Vyměňte okna i dveře

Velké množství uniká i starými netěsnícími okny a dveřmi. Moderní okna s izolačními skly dokáží nejen zabránit úniku tepla, ale mají i perfektní zvukové izolační vlastnosti. Výhodnost výměny představuje přitom návratnost investice do 5 až 10 let.

3. Modernizace topného systému

Snížit účty vám pomůže i výměna starých kotlů za úsporné. Poraďte se s odborníkem, který vám doporučí ten nejvýhodnější typ vytápění pro každou domácnost. Pozor si přitom dejte, aby otopný systém byl i správně dimenzovaný.

4. Odvzdušňujte!

Pro plnou účinnost otopné soustavy je vhodné radiátory pravidelně odvzdušňovat, a to nejlépe jednou za 3 měsíce. Nefunkční radiátory poznáte tak, že radiátor je v horní části horký a v dolní naopak studený.

5. Regulujte vytápění

Pokud chcete při platbách za vytápění ušetřit, mějte své topení pod kontrolou. Pomohou vám v tom regulační ventily s termo statickýmu hlavicemi. Díky nim budete moci teplotu v jednotlivých místnostech nastavit podle aktuální potřeby. I když koupě a montáž takového ventilu stojí okolo tisícovky, v konečném výsledku je však úspora mnohem výraznější. Investice se vám proto rozhodně vyplatí.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Pozor, na triky bank, ať se vám běžný účet zdarma neprodraží!

V dnešní době již téměř každá banka nabízí vedení běžného účtu zdarma. Je to chvályhodné, ale také i jedno velké ALE. Banky totiž vedení běžného účtu ZDARMA nějakým způsobem omezují, takže když se to tak vezme, nakonec nějaké peníze s provozem svého bankovního účtu zaplatíte skoro pokaždé. Dávejte si proto pozor a podívejte se s námi, jak se můžete zbytečnému placení vyhnout.

Datum: 20. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek

Jak si správně vybrat nebankovní úvěr

Reklamy na výhodné půjčky jsou na nás chrleny ze všech stran. Všechny se snaží vypadat důvěryhodně a vemlouvají nám, že právě ony nabízí to nejlepší. Bohužel přitom řada z nich ve skutečnosti jen zneužívá zoufalosti lidí a jejich nedostatečných znalostí v oblasti financí a úvěrů.

Datum: 17. 11. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 27. 10. 2023
Kategotrie:
Celý článek