Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

TOP 5 tipů, jak ušetřit na vytápění i během kruté zimy


10. 05. 2023

Příjemné teplo v zimním období je příjemné, horší jsou pak ty účty za topení. Je ještě vůbec možné náklady za topení nějakým způsobem snížit? Nejde však o to, připravit se o příjemné teplo a zimu prožít v několika navrstvených svetrech..

Účelná jsou pouze úsporná řešení. I když se jedná o investice, velmi brzy se vám však vrátí v podobě ušetřených peněz za platby topení.

1. Zateplete dům

Základním opatřením pro výraznou úsporu za topení je zateplení celého domu, jež zamezí tepelným ztrátám, k nimž dochází v místech, kde dům není dostatečně utěsněn. Jde například o fasádu, strop, střechu, okna atd. Je prokázáno, že jakmile se dům řádně utěsní, dojde u starých domů až k třiceti procentnímu zlepšení.

2. Vyměňte okna i dveře

Velké množství uniká i starými netěsnícími okny a dveřmi. Moderní okna s izolačními skly dokáží nejen zabránit úniku tepla, ale mají i perfektní zvukové izolační vlastnosti. Výhodnost výměny představuje přitom návratnost investice do 5 až 10 let.

3. Modernizace topného systému

Snížit účty vám pomůže i výměna starých kotlů za úsporné. Poraďte se s odborníkem, který vám doporučí ten nejvýhodnější typ vytápění pro každou domácnost. Pozor si přitom dejte, aby otopný systém byl i správně dimenzovaný.

4. Odvzdušňujte!

Pro plnou účinnost otopné soustavy je vhodné radiátory pravidelně odvzdušňovat, a to nejlépe jednou za 3 měsíce. Nefunkční radiátory poznáte tak, že radiátor je v horní části horký a v dolní naopak studený.

5. Regulujte vytápění

Pokud chcete při platbách za vytápění ušetřit, mějte své topení pod kontrolou. Pomohou vám v tom regulační ventily s termo statickýmu hlavicemi. Díky nim budete moci teplotu v jednotlivých místnostech nastavit podle aktuální potřeby. I když koupě a montáž takového ventilu stojí okolo tisícovky, v konečném výsledku je však úspora mnohem výraznější. Investice se vám proto rozhodně vyplatí.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Levnější mobilní data

Levnější mobilní data

Levnější mobilní data představují momentálně problém, jehož vyřešení bude možná oceněno Nobelovkou. Tak trochu se to podobá zarputilému tvrzení, že my Češi chceme jíst nekvalitní a drahé potraviny.

Datum: 09. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Zelená k úsporám pokračuje!

Zelená k úsporám pokračuje!

Zelená úsporám představuje program, jenž je určen majitelům domů, kteří tak získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Datum: 19. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 28. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek