Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Dávejte si pozor na podomní prodejce!


11. 01. 2022

Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Po otevření trhu s elektřinou se na českém trhu objevila spousta nových dodavatelů, kteří se snaží získat nové zákazníky různými praktikami. K těm nečistým patří především podomní prodej, při němž se obchodníci neobávají užít ani většího nátlaku. Jejich oblíbenou skupinou jsou přitom zejména senioři, jimž zcela bez skrupulí a s úsměvem na tváři vnucují nevýhodné smlouvy.

Byť mnoho lidí nechápe, jak někdo může takto nevýhodnou smlouvu podepsat, když je přeci zcela zřejmé, že se jedná o podvodníky, senioři jsou velmi snadnou obětí a podepíší. Může za to skutečnost, že nejsou tak informovaní, nejsou schopni odolat nátlaku a rádi by ušetřili nějakou tu korunu. Pakliže obchodník působí důvěryhodně, prokáže se jakousi průkazkou, má dobré manipulativní dovednosti a umí to se slovy, nemusí si svého oklamání ani všimnout. Tito lidé moc dobře ví, co dělají a také ví, jak na to.

Nejčastější triky podomních prodejců

Podomní prodejci jsou velmi dobře proškoleni a ví moc dobře, koho oslovovat, tedy ty, u nichž mají velkou šanci uspět. Nenechte se zmást řečmi o kontrolách a nutné potřebě vidět váš elektroměr, fakturu a podobně. Dodavatelé energií neobchází domácnosti! Veškeré jejich kontroly jsou vždy ohlášené a provádí je konkrétní distribuční společnost.

K nejčastějším trikům těchto podomních obchodníků patří přitom tvrzení, že jsou vyslanci velkých dodavatelů, ponejvíce se hlásí k ČEZ, RWE, E. O. N. anebo se dokonce prokazují za pracovníky Energetického regulačního úřadu. Rádi by prý zkontrolovali elektroměr, informovali se o tarifech, distribučních sazbách a nabízí vám zajímavou slevu, chtějí vidět poslední vyúčtování za elektřinu a vše je samozřejmě spojeno s podepsáním nové smlouvy. Cílem podomního prodejce je získat vaše údaje, aby mohl vytvořit novou smlouvu, a to i bez vašeho souhlasu. Pokud je získá, má vyhráno.

Jak na podomní prodejce?

Byť většina měst přijala vyhlášku a podomní prodej zakázala, stále se mu u nás velmi dobře daří. Je tomu tak i přesto, že mohou být pokutováni. Jedinou cestou, jak na podomní prodejce, je jednoduše neotvírat. Jakmile je totiž necháte mluvit, začne vás namotávat a zvyšuje se tím šance, že nakonec získá to, proč si přišel. A pokud už uděláte tu chybu a rozhodli jste se nechat ho vymluvit, zapamatujte si, že nikdy, ale doopravdy NIKDY, se nesmíte nechat zpracovat, abyste mu ukázali smlouvy nebo poslední vyúčtování.

Co dělat, když jste smlouvu podepsali?

I přes veškerá ponaučení jste smlouvu mezi dveřmi přeci jen podepsali? Je to zlé, ale ani to naštěstí není bezvýchodná situace. Podle energetického zákona máte právo od podepsané smlouvy do 5 dnů před zahájením dodávky odstoupit. Pozor však, k odstoupení musí dojít v písemné podobě a vždy je nutné doručit ji doporučeně, abyste v rukách měli příslušný doklad.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 12. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za topení

Jak ušetřit za topení

Chcete bydlet v teple a bez zbytečných výdajů? Máme tu pro vás nějaké rady, s nimiž můžete dokázat ušetřit za topení.

Datum: 18. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Datum: 28. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek