Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
 • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
 • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
 • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
 • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za energie v domácnosti


18. 01. 2024

Jak ušetřit za energie v domácnosti

Zdá se vám, že děláte vše, abyste co nejvíce ušetřili, ale ony neustále zvyšující ceny jsou tak trochu proti vám. Je vůbec možné ještě nějakým způsobem ušetřit? Máme pro vás pár tipů, které by mohly být ve vaší snaze efektivní.

 1. Pohlídejte si, jestli spolu s vámi spí i energetičtí žrouti. nenechávejte zbytečně nabíječky v zástrčkách, když zrovna nic nenabíjíte. Nenechte své spotřebiče v pohotovostním režimu. Vypínejte vše na spotřebičích nebo je odpojujte ze zásuvek. Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale ušetřit můžete až 1/12 z ročních plateb za elektřinu.

 2. Více elektřiny spotřebují klasické počítače. Nejvíce úsporné jsou notebooky.

 3. Využívejte levnějšího nočního proudu. Pokud na svých spotřebičích máte možnost odloženého startu, můžete své nádobí umýt, prádlo vyprat, chleba upéct, v tuto cenově výhodnou dobu.

 4. Největším žroutem je chladnička . Náklady na mrazení obvykle představují až 20% celkové spotřeby domácnosti. I proto se vyplatí mít doma chladničku energetické třídy A +++. Ušetřit tak můžete během roku i více než jednu tisícovku. Pozor si dejte i na námrazu, protože námraza silnější než 5 mm zvyšuje spotřebu až o 30%.

 5. Nepodceňujte svou pračku a pokud nemají šestý smysl na množství prádla, tak byste ji neměli pouštět poloprázdnou.

 6. Nejinak je tomu i se sušičkou. Pokud máte jen trochu možnost, tak místo sušičky používejte přirozené zdroje sušení.

 7. Zajistěte si u svého dodavatele tu nejlepší cenu za za dvoutarifní sazbu elektřiny. Své spotřebiče pak přepínejte do nízkého tarifu. Přinese vám to zajímavé úspory.

 8. Sledujte nabídky různých dodavatelů, rozdíly v nabídkách nejsou zanedbatelné a přechodem k levnějšímu dodavateli můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit mobilní data

Jak ušetřit mobilní data

Jen málokdo se dnes obejde bez internetového připojení. Aby vše fungovalo,neobejdete se bez mobilních dat. Bohužel i přes sebelepší tarif je snadné je rychle vyplýtvat. Co si budeme povídat, balíčky nabízené operátory jsou v dnešní době dost nedostatečné. Jejich cena je přitom stále vysoká. I proto si lidé kladou otázku, jak je co nejlépe ušetřit.

Datum: 19. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za bydlení

Jak ušetřit za bydlení

Platby za bydlení patří k těm nejvyšším položkám z rodinného rozpočtu. I když se to zdá nemožné, stále existují cesty a vy máte možnosti, jak své náklady za bydlení celkem jednoduše snížit.

Datum: 26. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek

Kdy se hodí rychlá půjčka

Rychlá půjčka, nebo také i půjčka před výplatou, představuje krátkodobou půjčku, kterou je nutné splatit obvykle do jednoho měsíce. Existuje sice možnost prodloužení, ale výše poplatků není zrovna příznivá. Nehodí se tedy brát si ji pro všechny případy.

Datum: 02. 02. 2024
Kategotrie:
Celý článek