Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
 • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
 • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
 • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
 • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za energie v domácnosti


28. 04. 2021

Jak ušetřit za energie v domácnosti

Zdá se vám, že děláte vše, abyste co nejvíce ušetřili, ale ony neustále zvyšující ceny jsou tak trochu proti vám. Je vůbec možné ještě nějakým způsobem ušetřit? Máme pro vás pár tipů, které by mohly být ve vaší snaze efektivní.

 1. Pohlídejte si, jestli spolu s vámi spí i energetičtí žrouti. nenechávejte zbytečně nabíječky v zástrčkách, když zrovna nic nenabíjíte. Nenechte své spotřebiče v pohotovostním režimu. Vypínejte vše na spotřebičích nebo je odpojujte ze zásuvek. Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale ušetřit můžete až 1/12 z ročních plateb za elektřinu.

 2. Více elektřiny spotřebují klasické počítače. Nejvíce úsporné jsou notebooky.

 3. Využívejte levnějšího nočního proudu. Pokud na svých spotřebičích máte možnost odloženého startu, můžete své nádobí umýt, prádlo vyprat, chleba upéct, v tuto cenově výhodnou dobu.

 4. Největším žroutem je chladnička . Náklady na mrazení obvykle představují až 20% celkové spotřeby domácnosti. I proto se vyplatí mít doma chladničku energetické třídy A +++. Ušetřit tak můžete během roku i více než jednu tisícovku. Pozor si dejte i na námrazu, protože námraza silnější než 5 mm zvyšuje spotřebu až o 30%.

 5. Nepodceňujte svou pračku a pokud nemají šestý smysl na množství prádla, tak byste ji neměli pouštět poloprázdnou.

 6. Nejinak je tomu i se sušičkou. Pokud máte jen trochu možnost, tak místo sušičky používejte přirozené zdroje sušení.

 7. Zajistěte si u svého dodavatele tu nejlepší cenu za za dvoutarifní sazbu elektřiny. Své spotřebiče pak přepínejte do nízkého tarifu. Přinese vám to zajímavé úspory.

 8. Sledujte nabídky různých dodavatelů, rozdíly v nabídkách nejsou zanedbatelné a přechodem k levnějšímu dodavateli můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit na tuhém palivu

Jak ušetřit na tuhém palivu

Již brzy bude ukončena topná sezóna a nastane doba bilancování. Kdy si domácnosti spočítají, kolik se letos protopilo a zda to nemohlo být úspornější. Pokud topíte tuhými palivy, nastává vhodná doba na to, abyste pouvažovali o jejich nákupu. Nechávat to na poslední chvíli se to totiž nevyplácí.

Datum: 03. 05. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak snížit spotřebu auta

Jak snížit spotřebu auta

Snížení spotřeby paliva u aut je žhavým tématem. Koluje okolo něho spousta těch nejrůznějších tipů a triků, ale ne všechny jsou tak úžasné, jak to o sobě tvrdí. Popravdě, asi neexistuje žádná univerzální rada, která by dokázala ušetřit nějak velkou část paliva. Ty nejlepší rady vám však mohou snížit spotřebu až o 30%. To je však maximum. I to se však celkem slušné, nemyslíte?

Datum: 02. 05. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jaké vytápění je nejlevnější

Jaké vytápění je nejlevnější

Bohužel žijeme v takovém teplotním pásmu, že se bez topení neobejdeme. Jak a čím topit, abychom na tom nakonec ušetřili? Odpověď není zrovna nejsnazší, protože možností je vážně spousta.

Datum: 21. 04. 2021
Kategotrie:
Celý článek