Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Zelená k úsporám pokračuje!


09. 02. 2024

Zelená k úsporám pokračuje!

Zelená úsporám představuje program, jenž je určen majitelům domů, kteří tak získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Program vznikl v roce 2009, kdy byl vyhlášen vůbec poprvé. Tehdy bylo majitelům rodinných domů a bytů vyplaceno více než 20 miliard korun. Nová zelená úsporám bude nově probíhat formou tzv. kontinuální výzvy, v jejímž průběhu budete moci žádat o dotaci až do roku 2021. V roce 2016 je k dipozici pro tyto účely 2,85 miliard korun.

Nová zelená úsporám je bez omezení

Hlavní změnou v programu Zelená úsporám je změna z běžné výzvy na kontinuální. Program bude probíhat nepřetržitě až do roku 2021. Výhodou této výzvy je, že žadatel si může svou akci pečlivě naplánovat a přizpůsobit ji svým finančním i časovým možnostem. V průběhu těchto let pak bude mezi lidi rozděleno cca 27 miliard korun, které stát získal prodejem emisních povolenek. Realizaci úsporných opatření tak můžete provádět po částech i v průběhu několika let.

Nová zelená úsporám fandí fotovoltaickým systémům

Jde o další novinku, která je určena podpoře fotovoltaických systémů na výrobu elektřiny a ohřevu teplé vody přímo v domácnostech. Výše dotace přitom může dosahovat až 100 000 korun.

Zelená úsporám přinesla řadu změn

Nová zelená úsporám je určena všem majitelům rodinných domů, kteří chtějí získat dotaci na zateplení domu, výměn elektrického zdroje tepla (za tepelné čerpadlo nebo solární panely) nebo také výměnu oken a dveří. Program rovněž podporuje i výstavbu nových domů s nízkou energetickou spotřebou. Omezeny jsou naopak dotace týkající se změny neekologických zdrojů vytápění na které je možné získat peníze formou tzv. kotlíkových dotací, což je pro změnu Operační program Životního prostředí. V rámci tohoto programu je tak možné proto měnit elektrické zdroje za ekologičtější a účinnější tepelná čerpadla nebo solární systémy.

Jak zažádat o dotaci?

O dotaci Zelená úsporám je možno zažádat předem, v průběhu, ale i po dokončení realizace všech podporovaných opatření. Nutné je k tomu podat perfektně zpracovanou žádost. Podání žádosti je jednoduché, možné je to i elektronicky prostřednictvím formuláře na internetových stránkách www.novazelenausporam.cz. Přiložit k tomu je nutné i předepsané přílohy a celou dokumentaci odešle poštou nebo osobně do 5 od vyplnění na příslušné krajské pracoviště. Úřad má pak 9 týdnů na vyřízení vaší žádosti i poslání peněz.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ještě ušetřit

Jak ještě ušetřit

Vzhledem ke stále vzrůstajícím cenám lidé uvažují, kde by ještě ušetřili. A jelikož růst cen za energie jsou letos skutečně výrazné, zdá se snaha něco ušetřit takřka nemožná. Není tomu tak. Stále existují možnosti, které nám mohou pomoci v naší snaze zaplatit za vedení domácnosti o něco méně.

Chcete vědět, kde ušetřit?

Datum: 18. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Jaké vytápění je nejlevnější

Jaké vytápění je nejlevnější

Bohužel žijeme v takovém teplotním pásmu, že se bez topení neobejdeme. Jak a čím topit, abychom na tom nakonec ušetřili? Odpověď není zrovna nejsnazší, protože možností je vážně spousta.

Datum: 19. 02. 2024
Kategotrie:
Celý článek