Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jaký první telefon vybrat dítěti


17. 01. 2022

Jaký první telefon vybrat dítěti

Stále se vedou debaty o tom, kdy je ta nejvhodnější doba pořídit dítěti mobil. Věk se však rok od roku snižuje. Ve své kapse ho má tak už skoro každý prvňáček. Tento věk však není považován za ten nejlepší. Odborníci se shodují, že darovat dítěti mobilní telefon, je vhodnější mezi osmým a devátým rokem, kdy dítě už plynule čte a píše.

Kdy koupit první telefon

Mobilní telefon rodičům umožňuje být s dítětem v kontaktu. Pravdou také je, že ve 12 už ho má 90% školáků. Pokud chcete mít pod dítě mladší 8 let pod kontrolou, místo mobilního telefonu mu raději pořiďte chytré hodinky GPS.

V jaké ceně

Ani devítiletému dítěti však nepořizujte příliš drahý telefon. Koupit dnes můžete pěkný a kvalitní chytrý telefon do 2000 korun. Není proto nutné přepálit svůj rozpočet. Dítě by mělo vědět, jak na tom jste, protože s věkem budou jeho požadavky narůstat. Čím dříve bude dítě seznámeno s rodinnými financemi, tím lépe. Optimální cena za takový mobil se proto pohybuje mezi 2000 až 8000 korunami.

Na co se při výběru koukat

Spíše než na cenu se u telefonu dívejte na jeho velikost. Dítě má malé ruce a velký mobilní telefon se jim bude špatně ovládat. Čím větší výkon bude mít, tím snadněji zvládne přehrávat hry a videa. Použitelný telefon by měl mít dnes minimálně 2-16 GM RAM, čili vnitřní paměti. Baterie by měla vydržet co nejdéle. Vzhled je také důležitý. Pouzdro chrání displej před poškozením. Dítě by mělo mít možnost volat i psát SMS, to, zda si připlatit za mobilní data, je na rozhodnutí každého rodiče.

Předplacená karta nebo tarif

Otázkou také je, jestli se rozhodnete pro nějaký tarif anebo sáhnete spíše po předplacené kartě. Přínosem karty, že dítě okamžitě ucítí důsledek přešvihnutí rozpočtu. Nevýhodou je, že když nemá kredit, nezavolá ani vám. Další věcí je, že další služby jsou na kartě drahé. Co se týká tarifů záleží, jaké máte možnosti. V dnešní době řada firem nabízí rodinné balíčky. Stojí však i přesto na zvážení rodičů, zda by se na rozvinutější tarif neměli podílet. Dítě se tak díky tomu naučí finanční gramotnost.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak získat tu nejlepší nabídku na neomezené volání?

Jak získat tu nejlepší nabídku na neomezené volání?

Neomezené tarify doposud patřily k těm nejčastěji nabízeným tarifům. Jen stěží však mezi nimi najdeme nějaký, který by nás dokázal potěšit se vším všudy. Vždy je tam nějaké ale. Spojeny jsou navíc s vysokými cenami. Chcete všechny výhody, ale nechcete za ně platit tak vysoké peníze? Máme pro vás tipy, jak telefonní společnosti donutit k lepší nabídce.

Datum: 08. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Neomezené tarify užívá pouze pětina zákazníků

Neomezené tarify užívá pouze pětina zákazníků

Neomezené tarify se zdály být velkým trhákem. Operátoři s nimi přišli před pár lety, ve světě však již dlouhá léta patřily k běžnému standardu. Zpočátku tuto novinku Češi přijali s nadšením a ve velkém na ně přecházeli, brzy však pochopili, že jsou vesměs nevýhodné a oplatí se jen málokomu.

Datum: 06. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Jak prodloužit výdrž baterie mobilu

Jak prodloužit výdrž baterie mobilu

Trápí vás, že váš telefon vydrží po nabití jen tak krátce? Nabíjíte ho několikrát denně a je to stále bezvýsledné? Víme proč. Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou prodloužit výdrž baterie vašeho mobilního telefonu.

Datum: 31. 12. 2021
Kategotrie:
Celý článek