Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Senát chce vrátit práva zákazníkům


12. 02. 2024

Senát chce vrátit práva zákazníkům

Tento rok čeká v resortu telekomunikací řada změn. Telekomunikační zákon bude totiž opět upraven. Senátu se nelíbí jednání operatorů. K nejskandálnějšímu chování přisuzují to, že si operátoři mění zákaznické smlouvy, jak je napadne. Nová podoba zákona by jim v tom měla zamezit. Práva by se totiž měly opětně vrátit do rukou zákazníků. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Ke kontroverzním změnám, kdy operátoři dostali moc nad svými klienty, došlo v roce 2014. Toto uzákonění pak mělo za vliv, že toho telekomunikační operátoři hojně využili a udělali celou řadu změn v neprospěch zákazníka. Nový návrh zákona se snažil pozměnit aktuální jednostranně výhodné změny smluv a převedení telefonního čísla.

Nevýhodný zákon v roce 2014 protlačil člen sněmovního hospodářského výboru Stanislav Pfléger na základě lobby operátorů. Díky němu si bez vědomí zákazníka mohli operátoři měnit parametry jednotlivých produktů. To samozřejmě ve velkém využívali a staré tarify nečekaně převáděli na nové, které samozřejmě už nnebyli tak výhodné.

Dále se pak objevil i další nešvar, a to nevyžádané automatické zpoplatňování dokupování datových balíčků.

Zákazníkovi byl rovněž značně ztížen odchod od operátora. Mohl odejít pouze tehdy, když prokázal, že jej nevýhodná změna jednoznačně poškozuje. Jinak musel zaplatit velké sankce.

Lidé se tak stali nedobrovolnými otroky svých mobilních operátorů, kteří si s nimi dělali, co chtěli. Nová novela vrací vše zpět. Nespokojený zákazník, když nesouhlasí se změnami, má šanci zcela bez sankcí odstoupit, pokud mu stávající operátor nenabídne nějaké vyhovující řešení.

Nově je rovněž možné přenést si své telefonní číslo i k jinému operátorovi. Přenos je sice možný již nyní, ale trvá až 42 dní, což je oproti jiným evropským zemím příliš dlouhá doba. Nově by to mělo trvat maximálně 4 dny.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jaký první telefon vybrat dítěti

Jaký první telefon vybrat dítěti

Stále se vedou debaty o tom, kdy je ta nejvhodnější doba pořídit dítěti mobil. Věk se však rok od roku snižuje. Ve své kapse ho má tak už skoro každý prvňáček. Tento věk však není považován za ten nejlepší. Odborníci se shodují, že darovat dítěti mobilní telefon, je vhodnější mezi osmým a devátým rokem, kdy dítě už plynule čte a píše.

Datum: 16. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Jak získat tu nejlepší nabídku na neomezené volání?

Jak získat tu nejlepší nabídku na neomezené volání?

Neomezené tarify doposud patřily k těm nejčastěji nabízeným tarifům. Jen stěží však mezi nimi najdeme nějaký, který by nás dokázal potěšit se vším všudy. Vždy je tam nějaké ale. Spojeny jsou navíc s vysokými cenami. Chcete všechny výhody, ale nechcete za ně platit tak vysoké peníze? Máme pro vás tipy, jak telefonní společnosti donutit k lepší nabídce.

Datum: 15. 02. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Stát chce zkrotit předražená data

Stát chce zkrotit předražená data

To, že jsou u nás mobilní data dražší než v zahraničí, není nic nového. Vše se však má od léta radikálně změnit. Schválena totiž byla nová novela, která zcela radikálně změnila v naší zemi postavení mobilních operátorů. Kromě slev a vrácení práv zákazníkům, má nová novela umožnit úřadům lepší kontrolu a rozšíří jí pravomoci.

Datum: 14. 02. 2024
Kategotrie:
Celý článek