Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí


20. 03. 2024

Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí

Kritika českých telefonních operátorů v posledních letech gradovala. Vše vyvrcholilo konečným rozhodnutím Evropské komise, která jim nařídila zlevnit své roamingové služby. A tak se tomu i stalo. Od dubna roku 2016 museli mobilní operátoři chtě, nechtě, svým klientům představit nové (mnohem levnější) mobilní a datové služby.

Ani do těchto cen se jim příliš nechtělo a tak zlevnili jen to, co museli a ostatní služby nechali bez úlev. I přes tuto skutečnost stále vychází dráže než v ostatních zemích Evropské unie.

Nařízení Evropské unie

Evropská komise vydala platné nařízení, jímž se musí řídit všechny země patřící do EU. Tedy i Česká republika. Přes protest a nesouhlas zdejších mobilních operátorů jim nezbylo nic jiného než se novou regulací řídit. A proto u nás došlo k zlevnění roamingových služeb.

Co to znamená?

Řada mobilních operátorů byla kvůli tomu donucena přehodnotit svou nabídku služeb . Některé stávající tarify byly proto zrušeny. Místo nich pak vznikly nové. Některé z nich dokonce nabízí i cestovní pojištění.

Mobilní služby jsou u nás stále nejdražší

Mobilní služby v České republice patří k těm nejdražším ze všech zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD. Prokázaly to analýzy společnosti Strategy Analytics. Jde o každoročně prováděnou analýzu, v níž se srovnává 11 kategorií tarifů. Jednotlivé tarify přitom nabízí nabídky pro firmy i běžné zákazníky. Všímají si přitom počtu hovorů, poslaných esemesek a vyčerpaných mobilních dat. V konečném výsledku naše země i přes tu skutečnost, že na konci roku ceny mobilních a datových služeb klesly, hluboce propadla. Obsadila totiž 30. místo z celkových 34 zemí. Tento stav je zajímavý i proto, že vysoké ceny mobilních tarifů neklesají i přes tu skutečnost, že je zde rok od roku více operátorů. Jen v roce 2015 jich tu bylo na 167. Trend bude přitom stále narůstat. Úspěšní podle odborníků budou pouze ti, kteří k výhodným cenám za své služby nabídnou i nějakou další přidanou hodnotu, jako cestovní pojištění anebo dodávku energií.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Mobilní tarify 2017

Mobilní tarify 2017

I přes značnou kritiku místních, Evropské unie a dokonce i přes nařízení Evropské komise, jsou mobilní tarify stále vysoké. Očekávaly se velké změny. Když však byly konečně zveřejněny nové mobilní tarify, mobilní operátoři se tvářili, že přichází s velkými výhodami a se super nízkými cenami, avšak i když se zde objevil velký datový limit, stále jde o nabídku pohybující se nad průměrem EU.

Datum: 20. 03. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit mobilní data

Jak ušetřit mobilní data

Jen málokdo se dnes obejde bez internetového připojení. Aby vše fungovalo,neobejdete se bez mobilních dat. Bohužel i přes sebelepší tarif je snadné je rychle vyplýtvat. Co si budeme povídat, balíčky nabízené operátory jsou v dnešní době dost nedostatečné. Jejich cena je přitom stále vysoká. I proto si lidé kladou otázku, jak je co nejlépe ušetřit.

Datum: 04. 04. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Jak prodloužit výdrž baterie mobilu

Jak prodloužit výdrž baterie mobilu

Trápí vás, že váš telefon vydrží po nabití jen tak krátce? Nabíjíte ho několikrát denně a je to stále bezvýsledné? Víme proč. Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou prodloužit výdrž baterie vašeho mobilního telefonu.

Datum: 16. 03. 2024
Kategotrie:
Celý článek