Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí


06. 03. 2023

Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí

Kritika českých telefonních operátorů v posledních letech gradovala. Vše vyvrcholilo konečným rozhodnutím Evropské komise, která jim nařídila zlevnit své roamingové služby. A tak se tomu i stalo. Od dubna roku 2016 museli mobilní operátoři chtě, nechtě, svým klientům představit nové (mnohem levnější) mobilní a datové služby.

Ani do těchto cen se jim příliš nechtělo a tak zlevnili jen to, co museli a ostatní služby nechali bez úlev. I přes tuto skutečnost stále vychází dráže než v ostatních zemích Evropské unie.

Nařízení Evropské unie

Evropská komise vydala platné nařízení, jímž se musí řídit všechny země patřící do EU. Tedy i Česká republika. Přes protest a nesouhlas zdejších mobilních operátorů jim nezbylo nic jiného než se novou regulací řídit. A proto u nás došlo k zlevnění roamingových služeb.

Co to znamená?

Řada mobilních operátorů byla kvůli tomu donucena přehodnotit svou nabídku služeb . Některé stávající tarify byly proto zrušeny. Místo nich pak vznikly nové. Některé z nich dokonce nabízí i cestovní pojištění.

Mobilní služby jsou u nás stále nejdražší

Mobilní služby v České republice patří k těm nejdražším ze všech zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD. Prokázaly to analýzy společnosti Strategy Analytics. Jde o každoročně prováděnou analýzu, v níž se srovnává 11 kategorií tarifů. Jednotlivé tarify přitom nabízí nabídky pro firmy i běžné zákazníky. Všímají si přitom počtu hovorů, poslaných esemesek a vyčerpaných mobilních dat. V konečném výsledku naše země i přes tu skutečnost, že na konci roku ceny mobilních a datových služeb klesly, hluboce propadla. Obsadila totiž 30. místo z celkových 34 zemí. Tento stav je zajímavý i proto, že vysoké ceny mobilních tarifů neklesají i přes tu skutečnost, že je zde rok od roku více operátorů. Jen v roce 2015 jich tu bylo na 167. Trend bude přitom stále narůstat. Úspěšní podle odborníků budou pouze ti, kteří k výhodným cenám za své služby nabídnou i nějakou další přidanou hodnotu, jako cestovní pojištění anebo dodávku energií.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Čtvrtý mobilní operátor na českém trhu

Čtvrtý mobilní operátor na českém trhu

Je logické, že se to stávajícím mobilním společnostem nelíbí, že by se na trhu měl objevit další hráč. Zpočátku se hovořilo, že tomu tak bude nejprve po roce 2020, dnes však již víme, že je možné, aby tomu tak bylo již letos.

Datum: 12. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit mobilní data

Jak ušetřit mobilní data

Jen málokdo se dnes obejde bez internetového připojení. Aby vše fungovalo,neobejdete se bez mobilních dat. Bohužel i přes sebelepší tarif je snadné je rychle vyplýtvat. Co si budeme povídat, balíčky nabízené operátory jsou v dnešní době dost nedostatečné. Jejich cena je přitom stále vysoká. I proto si lidé kladou otázku, jak je co nejlépe ušetřit.

Datum: 11. 02. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Mobilní tarify 2017

Mobilní tarify 2017

I přes značnou kritiku místních, Evropské unie a dokonce i přes nařízení Evropské komise, jsou mobilní tarify stále vysoké. Očekávaly se velké změny. Když však byly konečně zveřejněny nové mobilní tarify, mobilní operátoři se tvářili, že přichází s velkými výhodami a se super nízkými cenami, avšak i když se zde objevil velký datový limit, stále jde o nabídku pohybující se nad průměrem EU.

Datum: 06. 03. 2023
Kategotrie:
Celý článek