Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí


13. 01. 2020

Telefonní operátoři u nás již brzy zlevní volání ze zahraničí

Kritika českých telefonních operátorů v posledních letech gradovala. Vše vyvrcholilo konečným rozhodnutím Evropské komise, která jim nařídila zlevnit své roamingové služby. A tak se tomu i stalo. Od dubna roku 2016 museli mobilní operátoři chtě, nechtě, svým klientům představit nové (mnohem levnější) mobilní a datové služby.

Ani do těchto cen se jim příliš nechtělo a tak zlevnili jen to, co museli a ostatní služby nechali bez úlev. I přes tuto skutečnost stále vychází dráže než v ostatních zemích Evropské unie.

Nařízení Evropské unie

Evropská komise vydala platné nařízení, jímž se musí řídit všechny země patřící do EU. Tedy i Česká republika. Přes protest a nesouhlas zdejších mobilních operátorů jim nezbylo nic jiného než se novou regulací řídit. A proto u nás došlo k zlevnění roamingových služeb.

Co to znamená?

Řada mobilních operátorů byla kvůli tomu donucena přehodnotit svou nabídku služeb . Některé stávající tarify byly proto zrušeny. Místo nich pak vznikly nové. Některé z nich dokonce nabízí i cestovní pojištění.

Mobilní služby jsou u nás stále nejdražší

Mobilní služby v České republice patří k těm nejdražším ze všech zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj OECD. Prokázaly to analýzy společnosti Strategy Analytics. Jde o každoročně prováděnou analýzu, v níž se srovnává 11 kategorií tarifů. Jednotlivé tarify přitom nabízí nabídky pro firmy i běžné zákazníky. Všímají si přitom počtu hovorů, poslaných esemesek a vyčerpaných mobilních dat. V konečném výsledku naše země i přes tu skutečnost, že na konci roku ceny mobilních a datových služeb klesly, hluboce propadla. Obsadila totiž 30. místo z celkových 34 zemí. Tento stav je zajímavý i proto, že vysoké ceny mobilních tarifů neklesají i přes tu skutečnost, že je zde rok od roku více operátorů. Jen v roce 2015 jich tu bylo na 167. Trend bude přitom stále narůstat. Úspěšní podle odborníků budou pouze ti, kteří k výhodným cenám za své služby nabídnou i nějakou další přidanou hodnotu, jako cestovní pojištění anebo dodávku energií.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Čtvrtý mobilní operátor na českém trhu

Čtvrtý mobilní operátor na českém trhu

Je logické, že se to stávajícím mobilním společnostem nelíbí, že by se na trhu měl objevit další hráč. Zpočátku se hovořilo, že tomu tak bude nejprve po roce 2020, dnes však již víme, že je možné, aby tomu tak bylo již letos.

Datum: 22. 12. 2019
Kategotrie:
Celý článek
Senát chce vrátit práva zákazníkům

Senát chce vrátit práva zákazníkům

Tento rok čeká v resortu telekomunikací řada změn. Telekomunikační zákon bude totiž opět upraven. Senátu se nelíbí jednání operatorů. K nejskandálnějšímu chování přisuzují to, že si operátoři mění zákaznické smlouvy, jak je napadne. Nová podoba zákona by jim v tom měla zamezit. Práva by se totiž měly opětně vrátit do rukou zákazníků. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Datum: 13. 01. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Levnější mobilní data

Levnější mobilní data

Levnější mobilní data představují momentálně problém, jehož vyřešení bude možná oceněno Nobelovkou. Tak trochu se to podobá zarputilému tvrzení, že my Češi chceme jíst nekvalitní a drahé potraviny.

Datum: 31. 12. 2019
Kategotrie:
Celý článek