Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak postupovat při nehodě na dovolené


10. 02. 2024

Jak postupovat při nehodě na dovolené

Chystáte se na dovolenou? Jistě nemáte v plánu nikde havarovat, bohužel cesta do zahraničí je vždy spojena se zvýšeným rizikem nehod. Víte, jak se zachovat v případě, že by se vám na cestě do zahraničí autonehoda stala? 

Věcem je nutné předcházet, a proto, dříve, než vyrazíte do zahraničí, si nechte své vozidlo zkontrolovat v autorizovaném servisu. Díky kontrole a opravě náhodně objevených vad předejdete řadě komplikacím, které by vás mohly na cestě překvapit a celou dovolenou zkazit. 


Jak funguje Euro protokol
V případě nehody v zahraničí vždy volejte místní policii, zkuste se však dohodnout na Euro protokolu. Euro protokol je záznam o nehodě. Nezapomeňte přitom, že Euro protokol musí být podepsán z obou stran. Pozor, nic nepodepisujte v jazyce, kterému nerozumíte. Při nehodě je vhodné se také spojit se svou asistenční službou. Vše pečlivě zdokumentujte, zajistěte svědky. Při nehodě si zapište také státní registrační značku, VIN kód a značku spolu s typem zúčastněného vozidla. Dále si poznamenejte i jméno, příjmení, bydliště řidiče. Nezbytné je také zjistit i číslo pojištění, platnost povinného ručení a také i název pojistitele účastníka nehody.
České povinné ručení


Povinné ručení uzavřené v České republice je platné ve všech zemích EU plus Norko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Island. V jiných zemích si platnost svého pojištění musíte zjistit předem. A pokud tam neplatí, je nutno uzavřít speciální havarijní pojištění pro danou zemi. Pokud tomu tak neučiníte, veškeré náklady za úhradu škody hradíte z vlastní kapsy. 
 

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Pojištění před neschopností pracovat

Pojištění před neschopností pracovat

Pojistit je dnes možné skoro všechno, takže proč si nepojistit svou neschopnost pracovat? Toto pojištění je navíc velice praktické a výhodné. Může vás ochránit před celou řadou nepříjemností, které jsou s nemocenskou spojeny.

Datum: 30. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Daň z nemovitostí v roce 2019

Daň z nemovitostí v roce 2019

K novinkám tohoto roku je i platba daně z nemovitých věcí. Jde o domy, byty, garáže, všechny další budovy, pozemky i vodní plochy, které jsou evidovány v katastru nemovitostí. Daň z nemovitosti přitom neplatí pouze jeho majitel.

Datum: 20. 01. 2024
Celý článek
Cestovní pojištění pro sportovce

Cestovní pojištění pro sportovce

Aktivní lidé, zejména sportovci, by při balení se na dovolenou měli myslet i na důležité cestovní pojištění, které dostatečně pokryje i zranění způsobené při sportu. To totiž mnoho klasických, základních cestovních pojištění nemá.

Datum: 08. 02. 2024
Kategotrie:
Celý článek