Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za topení


03. 06. 2023

Jak ušetřit za topení

Chcete bydlet v teple a bez zbytečných výdajů? Máme tu pro vás nějaké rady, s nimiž můžete dokázat ušetřit za topení.

Minimalizujte úniky tepla

Základem úspěchu je důkladné utěsnění všech oken a dveří. Zkontrolujte proto, zda vám všechna vaše okna a dveře správně těsní. Pakliže tomu tak není, zvažte, zda by nebylo vhodné vyměnit je za nové. Pomoci může i termoizolační fólie.

Nepřetápějte!

Příliš vysoká teplota v interiéru není ideální ani ze zdravotních důvodů. Navíc je zbytečné, abyste vytápěl byt na 25 stupňů Celsia, když právě nejste doma. V těch případech nastavte termostat na 18-19 stupňů Celsia. Pakliže jste doma, udržujte teplotu v rozmezí 21-22 stupňů Celsia. Více ne. Každý stupeň navíc se vám dost výrazně prodraží.  Největší teplo by proto mělo být v obýváku, dětském pokoji a koupelně. Nejchladněji by mělo být na chodbě, Toaletě a v ložnici. V obývacím pokoji by mělo být 20-22 stupňů Celsia, v ložnici 18-20 stupňů Celsia, v dětském pokoji 20-21 stupňů, v koupelně by mělo být 22-24 stupňů, na WC 20-21 stupńů Celsia a na chodbě pak 17-19 stupńů Celsia.

Větrání a radiátor

Nevětrejte dlouho, větrejte však intenzivně. Okna otevřete pouze na 10 minut maximálně.  Optimální však je, když je otevřete tak na 3-5 minut. své radiátory dobře odvzdušněte. Nepokládejte na ně žádné oblečení. Přikrývat by je neměly ani záclony nebo závěsy a dejte pozor na nábytek, který by neměl stát před topením. Za radiátor nainstalujte reflexní folii, ta zabrání prohřívání zdi. Vzduch pak bude proudit přímo do místnosti. V domě topte podle toho, kde se pohybujete.

Další praktické tipy, o nichž jste možná nevěděli

Chcete zamezit tepelným ztrátám? Žaluzie vás neochrání pouze před sluncem. Neslouží ani k ochránění intimity, mohou vám také ušetřit peníze. Stačí, když je budete na noc stahovat. Pokud nemáte žaluzie, stejný účel splní rolety i závěsy. Používejte termostaty, které vám umožní nastavit topení na požadovanou teplotu.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak zbytečně neplýtvat energií v kuchyni

Jak zbytečně neplýtvat energií v kuchyni

Žádná moderní domácnost se v současnosti neobejde bez energie. Její spotřeba je úměrná podle členů domácnosti a podle schopnosti ji ušetřit. Platba za energii je však v současnosti vysoká a tak lidé uvažují, jak by ještě ušetřili. Podívejte se spolu s námi, kde lze v kuchyni ušetřit.

Datum: 27. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za bydlení

Jak ušetřit za bydlení

Platby za bydlení patří k těm nejvyšším položkám z rodinného rozpočtu. I když se to zdá nemožné, stále existují cesty a vy máte možnosti, jak své náklady za bydlení celkem jednoduše snížit.

Datum: 05. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek
Nezapomeňte, topná sezóna končí až v květnu!

Nezapomeňte, topná sezóna končí až v květnu!

Příchod jara a pomalu stoupající teploty v nás vzbuzují mylný dojem, že nastal čas pro uzavření kohoutků našich radiátorů. Pozor ale, tak tomu není! Noci i rána jsou stále ještě chladné a zima nás může ještě i v květnu nepříjemně překvapit.

Datum: 20. 05. 2023
Kategotrie:
Celý článek