Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za topení


02. 04. 2024

Jak ušetřit za topení

Chcete bydlet v teple a bez zbytečných výdajů? Máme tu pro vás nějaké rady, s nimiž můžete dokázat ušetřit za topení.

Minimalizujte úniky tepla

Základem úspěchu je důkladné utěsnění všech oken a dveří. Zkontrolujte proto, zda vám všechna vaše okna a dveře správně těsní. Pakliže tomu tak není, zvažte, zda by nebylo vhodné vyměnit je za nové. Pomoci může i termoizolační fólie.

Nepřetápějte!

Příliš vysoká teplota v interiéru není ideální ani ze zdravotních důvodů. Navíc je zbytečné, abyste vytápěl byt na 25 stupňů Celsia, když právě nejste doma. V těch případech nastavte termostat na 18-19 stupňů Celsia. Pakliže jste doma, udržujte teplotu v rozmezí 21-22 stupňů Celsia. Více ne. Každý stupeň navíc se vám dost výrazně prodraží.  Největší teplo by proto mělo být v obýváku, dětském pokoji a koupelně. Nejchladněji by mělo být na chodbě, Toaletě a v ložnici. V obývacím pokoji by mělo být 20-22 stupňů Celsia, v ložnici 18-20 stupňů Celsia, v dětském pokoji 20-21 stupňů, v koupelně by mělo být 22-24 stupňů, na WC 20-21 stupńů Celsia a na chodbě pak 17-19 stupńů Celsia.

Větrání a radiátor

Nevětrejte dlouho, větrejte však intenzivně. Okna otevřete pouze na 10 minut maximálně.  Optimální však je, když je otevřete tak na 3-5 minut. své radiátory dobře odvzdušněte. Nepokládejte na ně žádné oblečení. Přikrývat by je neměly ani záclony nebo závěsy a dejte pozor na nábytek, který by neměl stát před topením. Za radiátor nainstalujte reflexní folii, ta zabrání prohřívání zdi. Vzduch pak bude proudit přímo do místnosti. V domě topte podle toho, kde se pohybujete.

Další praktické tipy, o nichž jste možná nevěděli

Chcete zamezit tepelným ztrátám? Žaluzie vás neochrání pouze před sluncem. Neslouží ani k ochránění intimity, mohou vám také ušetřit peníze. Stačí, když je budete na noc stahovat. Pokud nemáte žaluzie, stejný účel splní rolety i závěsy. Používejte termostaty, které vám umožní nastavit topení na požadovanou teplotu.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Jak ušetřit na osvětlení

Jak ušetřit na osvětlení

Zvažujete jak byste ještě mohli ušetřit na osvětlení interiéru? V domácnosti je možno použít hned několik typů světelných zdrojů. Ne všechny se však hodí do každého prostoru. Při volbě úsporného osvětlení je nutné si především ujasnit, co od osvětlení v dané místnosti vlastně očekáváte. A také si uvědomit, že kromě světla, osvětlení v domu vytváří i určitou atmosféru.

Datum: 26. 03. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Méně peněz od ledna dostanou i zelené elektrárny

Kromě toho, že od ledna za elektřinu více zaplatíme, zároveň se také snížil i příspěvek na elektřinu vyrobenou v obnovitelných zdrojích. Už několik let přitom na tyto elektrárny přispívají i běžné české domácnosti.

Datum: 06. 04. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Co vaří nejúsporněji

Co vaří nejúsporněji

Na čem se vám vaří nejlépe? Na elektrickém sporáku, “plyňáku” anebo indukční desce? Odpověď by nejspíše vyvolala pěknou polemiku. Profíci jsou jednoznačně pro sporák, indukční deska vám uvaří nejrychleji vodu, ale na vaření je ošemetná. A co se týká úspory? Tak na to bychom se museli podívat trochu podrobněji.

Datum: 18. 03. 2024
Kategotrie:
Celý článek