Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za topení


20. 03. 2021

Jak ušetřit za topení

Chcete bydlet v teple a bez zbytečných výdajů? Máme tu pro vás nějaké rady, s nimiž můžete dokázat ušetřit za topení.

Minimalizujte úniky tepla

Základem úspěchu je důkladné utěsnění všech oken a dveří. Zkontrolujte proto, zda vám všechna vaše okna a dveře správně těsní. Pakliže tomu tak není, zvažte, zda by nebylo vhodné vyměnit je za nové. Pomoci může i termoizolační fólie.

Nepřetápějte!

Příliš vysoká teplota v interiéru není ideální ani ze zdravotních důvodů. Navíc je zbytečné, abyste vytápěl byt na 25 stupňů Celsia, když právě nejste doma. V těch případech nastavte termostat na 18-19 stupňů Celsia. Pakliže jste doma, udržujte teplotu v rozmezí 21-22 stupňů Celsia. Více ne. Každý stupeň navíc se vám dost výrazně prodraží.  Největší teplo by proto mělo být v obýváku, dětském pokoji a koupelně. Nejchladněji by mělo být na chodbě, Toaletě a v ložnici. V obývacím pokoji by mělo být 20-22 stupňů Celsia, v ložnici 18-20 stupňů Celsia, v dětském pokoji 20-21 stupňů, v koupelně by mělo být 22-24 stupňů, na WC 20-21 stupńů Celsia a na chodbě pak 17-19 stupńů Celsia.

Větrání a radiátor

Nevětrejte dlouho, větrejte však intenzivně. Okna otevřete pouze na 10 minut maximálně.  Optimální však je, když je otevřete tak na 3-5 minut. své radiátory dobře odvzdušněte. Nepokládejte na ně žádné oblečení. Přikrývat by je neměly ani záclony nebo závěsy a dejte pozor na nábytek, který by neměl stát před topením. Za radiátor nainstalujte reflexní folii, ta zabrání prohřívání zdi. Vzduch pak bude proudit přímo do místnosti. V domě topte podle toho, kde se pohybujete.

Další praktické tipy, o nichž jste možná nevěděli

Chcete zamezit tepelným ztrátám? Žaluzie vás neochrání pouze před sluncem. Neslouží ani k ochránění intimity, mohou vám také ušetřit peníze. Stačí, když je budete na noc stahovat. Pokud nemáte žaluzie, stejný účel splní rolety i závěsy. Používejte termostaty, které vám umožní nastavit topení na požadovanou teplotu.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Po skončení topné sezóny si objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

Topná sezóna oficiálně končí 31. května a doba po jejím skončení je ideální proto, abyste si objednali kominíka pro očistu a kontrolu komína i spalinových cest. Nenechávejte objednávání kominíka až na poslední chvíli. V červnu mají obvykle již plné diáře a najít tak volný vhodný termín nemusí být snadné. Objednejte si proto svého kominíka včas.

Datum: 14. 03. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Kdy se vyplatí podlahové topení

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Datum: 26. 03. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Největším žroutem energie v domácnosti je moderní televizor

Snažíte se ušetřit za platbu elektřiny a vaše snaha se zdá být marná? Účet za elektrickou energii místo poklesu neustále narůstá a vy marně uvažujete, který žrout v domácnosti ještě vyměnit, abyste uspořili? Pokud jste vyměnili chladničku, pračku a žehličku, zamiřte do svého obýváku. Za zvyšující spotřebou totiž bude nejspíše vaše nová velká super moderní televize.

Datum: 18. 04. 2021
Kategotrie:
Celý článek