Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Mějte své energie pod kontrolou


15. 01. 2022

Mějte své energie pod kontrolou

Chcete vědět, jak v této době ušetřit za energii? Jistě, něco můžete ohlídat, když budete dbát na to, abyste zbytečně nesvítili, užívali úsporné spotřebiče a žárovky. Významné je  i absolutní vypínání elektrospotřebičů, kdy nedopustíte, aby vaše spotřebiče byly v pohotovostním režimu anebo aby jen spaly.

Základem však je, mít přehled. Sledovat spotřebu energie a hlídat si i ceny energií u konkurenčních společností. Podle toho, co je aktuálně nejlepší na trhu, může vám to ušetřit velké množství peněz. Případná změna dodavatele dnes už není nic složitého. Dá se to udělat doma s pomocí internetu. Je to snadné a rychlé.

Měřiče spotřeby energie

Své spotřebiče v domácnosti můžete podrobit testu. Dnes již existují různé typy digitálních měřičů, které se zapojí mezi spotřebič a zásuvku a ten vám pak zjistí přesně, kolik spotřebujete. Spotřebu energií přitom můžete měřit v různých časových úsecích a srovnávat je. Měřiče nejsou pouze k zakoupení, ale také i k zapůjčení.

Online hlídání spotřeby

K ohlídání spotřeby je vhodné, abyte si pravidelně zapisovali stav elektroměru. Nově se však objevují i různé aplikace, které sledují spotřebu on-line. Některé však vyžadují, abyste do nich pravidelně zaznamenávali změny na elektroměru nebo plynoměru. Aplikace pak vyhodnocuje měsíční a roční spotřebu, její nárůst i pokles a umožňuje její porovnání.

Existují však ještě šikovnější systémy, které ukáží spotřebu v reálném čase, což vám pal umožní odhalit největšího žrouta ve vaší domácnosti.

Grafy vám mohou odhalit, jestli by nebylo dobré nějaké spotřebiče vyměnit anebo je vhodné je pouštět v době, kdy je levnější elektřina. Většina takových aplikací je možno propojit s mobilem a spotřebu tak můžete mít pod kontrolou i mimo svůj domov.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Kdy se vyplatí podlahové topení

Kdy se vyplatí podlahové topení

Polemizujete nad tím, zda topení elektřinou není přece jen příliš drahé? Ano, elektřina je stále dražší než plyn, ale v případě podlahového vytápění nemusí jít o žádnou překážku. Tam, kde se topí klasickými radiátory, musí topení dosáhnout teploty 60 stupňů, což je nákladově náročné. Podlahové si vystačí s o deset až dvacet stupňů nižší teplotou. Jde tedy o jedno z nejúsornějších řešení pro vytápění. Podlahové topení je navíc možné nainstalovat i dodatečně, do již vybavené domácnosti.

Datum: 24. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Po otevření trhu s elektřinou se na českém trhu objevila spousta nových dodavatelů, kteří se snaží získat nové zákazníky různými praktikami. K těm nečistým patří především podomní prodej, při němž se obchodníci neobávají užít ani většího nátlaku. Jejich oblíbenou skupinou jsou přitom zejména senioři, jimž zcela bez skrupulí a s úsměvem na tváři vnucují nevýhodné smlouvy.

Datum: 11. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za energie v domácnosti

Jak ušetřit za energie v domácnosti

Zdá se vám, že děláte vše, abyste co nejvíce ušetřili, ale ony neustále zvyšující ceny jsou tak trochu proti vám. Je vůbec možné ještě nějakým způsobem ušetřit? Máme pro vás pár tipů, které by mohly být ve vaší snaze efektivní.

Datum: 19. 01. 2022
Kategotrie:
Celý článek