Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Mějte své energie pod kontrolou


01. 08. 2020

Mějte své energie pod kontrolou

Chcete vědět, jak v této době ušetřit za energii? Jistě, něco můžete ohlídat, když budete dbát na to, abyste zbytečně nesvítili, užívali úsporné spotřebiče a žárovky. Významné je  i absolutní vypínání elektrospotřebičů, kdy nedopustíte, aby vaše spotřebiče byly v pohotovostním režimu anebo aby jen spaly.

Základem však je, mít přehled. Sledovat spotřebu energie a hlídat si i ceny energií u konkurenčních společností. Podle toho, co je aktuálně nejlepší na trhu, může vám to ušetřit velké množství peněz. Případná změna dodavatele dnes už není nic složitého. Dá se to udělat doma s pomocí internetu. Je to snadné a rychlé.

Měřiče spotřeby energie

Své spotřebiče v domácnosti můžete podrobit testu. Dnes již existují různé typy digitálních měřičů, které se zapojí mezi spotřebič a zásuvku a ten vám pak zjistí přesně, kolik spotřebujete. Spotřebu energií přitom můžete měřit v různých časových úsecích a srovnávat je. Měřiče nejsou pouze k zakoupení, ale také i k zapůjčení.

Online hlídání spotřeby

K ohlídání spotřeby je vhodné, abyte si pravidelně zapisovali stav elektroměru. Nově se však objevují i různé aplikace, které sledují spotřebu on-line. Některé však vyžadují, abyste do nich pravidelně zaznamenávali změny na elektroměru nebo plynoměru. Aplikace pak vyhodnocuje měsíční a roční spotřebu, její nárůst i pokles a umožňuje její porovnání.

Existují však ještě šikovnější systémy, které ukáží spotřebu v reálném čase, což vám pal umožní odhalit největšího žrouta ve vaší domácnosti.

Grafy vám mohou odhalit, jestli by nebylo dobré nějaké spotřebiče vyměnit anebo je vhodné je pouštět v době, kdy je levnější elektřina. Většina takových aplikací je možno propojit s mobilem a spotřebu tak můžete mít pod kontrolou i mimo svůj domov.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


TOP 5 tipů, jak ušetřit na vytápění i během kruté zimy

Příjemné teplo v zimním období je příjemné, horší jsou pak ty účty za topení. Je ještě vůbec možné náklady za topení nějakým způsobem snížit? Nejde však o to, připravit se o příjemné teplo a zimu prožít v několika navrstvených svetrech..

Datum: 10. 07. 2020
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit za energie v domácnosti

Jak ušetřit za energie v domácnosti

Zdá se vám, že děláte vše, abyste co nejvíce ušetřili, ale ony neustále zvyšující ceny jsou tak trochu proti vám. Je vůbec možné ještě nějakým způsobem ušetřit? Máme pro vás pár tipů, které by mohly být ve vaší snaze efektivní.

Datum: 04. 08. 2020
Kategotrie:
Celý článek

Vyplatí se ještě změna dodavatele plynu?

Blíží se závěr roku, startuje topná sezóna a je na čase zvážit, zda výdaje domácnosti tečou tím správným směrem a jestli by stále nešlo nějakým způsobem ušetřit. Je to vůbec ještě možné? A vyplatí se v dnešní době změna dodavatele?

 

Datum: 16. 07. 2020
Kategotrie:
Celý článek