Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Jak ušetřit za vodu


19. 01. 2024

Jak ušetřit za vodu

Je jen otázkou času, kdy po zdražování plynu a elektřiny, přijde na řadu zdražování vody. Už tak je šetření s vodou dost náročným úkonem. Zdá se vám, že vícesnad již není možné udělat? Možná přece jen existují nějaké možnosti. Máme pro vás nějaké tipy, s nimiž možná docílíte k úspoře.

Dvě třetiny spotřebované vody v domácnosti proteče vaší vanou nebo sprchou a dále ještě i toaletou.V těsném závěsu za nimi je pak praní prádla a voda spotřebovaná za úklid. O něco méně vody padne za mytí nádobí a přípravu jídla, mytí rukou, pití vody, zalévání a další.

Koupelna

V koupelně můžete ušetřit při koupání. Pomoci vám mohou úsporné sprchy, které užívají speciální systém, u něhož se voda ředí se vzduchem a voda stříká v menších kapkách. Pakliže speciální sprchu neplánujete, zkuste si pořídit úspornou sprchovou hlavici, které mají poloviční spotřebu než běžné sprchy. Pomoci může i změna způsobu sprchování. Nejprve se během 30 sekund namočte, zastavte vodu, namydlete se a vydrhněte a během jedné minuty ze sebe smyjte mýdlo. Koupelím se vyhýbejte. Můžete díky tomu ušetřit i několik tisícovek korun.

Toaleta

Jedno spláchnutí u neregulované nádrže toalety vás vyjde na korunu, když se to však vynásobí počtem spláchnutí denně a počtem osob a dále se pak dopracujete k roční spotřebě, zjistíte že každý rok vaše rodina do záchodu spláchnete klidně i 5000 korun.

Moderní záchody myslí úsporně a nabízí dvě formy spláchnutí. Spláchnout můžete třemi nebo šesti litry. Díky tomu pak náklady na splachování můžete snížit až o ⅔. Ušetřit můžete i s WC stop, který se vkládá přímo do nádržky toalety. Zabraníte tím protékání a snížíte tím objem splachované vody. I zde pak může dojít k úspoře vody až o dvě třetiny.

Praní

Dost peněz ušetříte s novou pračkou s označením A+++. Ty nejmodernější pračky dokáží prádlo v pračce zvážit a použijí pak přesné množství body, kolik je potřeba. Šetří nejen vodu, ale i elektřinu.

Mytí nádobí a vodovodní baterie

Pokud chcete ušetřit vodu, pořiďte si moderní myčku. U ručního mytí spotřebujete totiž jednou tolik vody. K nákladům za myčku je sice nutné připočítat i pořizovací náklady, elektřinu, leštidlo a sůl, ale i tak je to výhodnější.  

U vodovodních baterií byste měli vědět, že ty nejvíce úsporné jsou termostatické baterie, u nichž se voda nastavuje před jejich spuštěním. Pomoci mohou mimo toho i perlátory, které se instalují přímo do batérií. Voda je obohacená kyslíkem, snižuje průtok vody, čímž se snižuje spotřeba vody. Ty nejlevnější jsou k mání za 25 korun.

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Wifi ve vlacích nebude

Wifi ve vlacích nebude

Ještě na podzim České dráhy slibovali wifi ve všech dálkových spojích, dnes je tomu úplně naopak. České dráhy zvažují limity ve svých vlacích a je možné, že místo směrem do Evropy, kde jsou volná data zcela běžná, se vracíme do středověku. Co za to může?

Datum: 24. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek

Nová novela o úvěrech slibuje zlepšení půjček před výplatou

Půjčky před výplatou jsou rychlým typem půjček, které dokázaly pomoci všude tam, kde nečekaně před výplatou chybělo několik málo tisíc korun. Typické pro ně však je, že se musí do měsíce splatit. Bohužel této skutečnosti, i velké obliby, nejvíce zneužívaly podvodné společnosti, které se chtěly přiživit na cizím neštěstí a využívaly k tomu díry v zákoně. Nová novela o úvěrech, kterou schválili před měsícem by tomu však měla udělat přítrž. Klade si totiž za úkol, spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Datum: 03. 02. 2024
Kategotrie:
Celý článek
Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Končí vám fixace hypotéky v letech 2019 a 2020? Neváhejte!

Aktuálně sazby úroků u hypoték přesáhly 3%. Ponejvíce se pohybují v rozmezí 3,09-3,59%. Výše se samozřejmě odvíjí od výše poskytnutého úvěru a výše procentuální částky braného úvěru. Může se proto předpokládat, že v následujících 3 letech  dojde k dalšímu zvyšování sazeb. Předpokládá se, že do roku 2020 stopne až na 4,5%.

Datum: 22. 01. 2024
Kategotrie:
Celý článek