Ušetříte s námi ročně
více než 115 770
TIP: Jak získat slevu?
  • 1. Formulář vyplníte za 1 minutu
  • 2. Obratem Vám zavoláme s kalkulací slevy
  • 3. Vše potřebné za Vás bezplatně vyřídíme
  • 4. Ušetříte s námi až 115 770 Kč ročně

Wifi ve vlacích nebude


26. 08. 2021

Wifi ve vlacích nebude

Ještě na podzim České dráhy slibovali wifi ve všech dálkových spojích, dnes je tomu úplně naopak. České dráhy zvažují limity ve svých vlacích a je možné, že místo směrem do Evropy, kde jsou volná data zcela běžná, se vracíme do středověku. Co za to může?

Původně měly České dráhy tento rok zajistit wifi v 829 vlacích. Loni tomu tak bylo v 550. Byla z toho velká sláva a vyšlo o tom spousta radostných článků. Jedná se o krok, který je součástí plánované modernizace, kterou si dráhy naplánovali již před dvěma lety.

Jenže ouha, operátoři udělali Českým drahám čáru přes rozpočet.

Operátoři se na dráhy domluvili

Operátoři se domluvili a vypověděli jim smlouvu na stahování dat bez hranic. Nově chtělo více peněz. Rádi by chtěli, aby České dráhy platili podle využitých dat. Dráhy stojí před nelehkým rozhodnutím. Zdá se, že mají nůž na krku. Náklady by se jim mohly zvýšit až na trojnásobek nebo čtyřnásobek. Doposud za tuto službu ročně platili 15 milionů korun. Zatím se jeví, že na poněkud vyděračský přístup nepřistoupí a půjdou do možnosti omezování dat. Nebylo by tak možné stahovat velké objemy dat (to se týká aktualizací, filmů, ale i skypování). Zrušení nebo omezení internetu se však brání.

Možnou cestou je vypsání nové zakázky pro operátory

Vzhledem k tomu, že České dráhy měli v plánu wifi ve vlacích rozšiřovat, mohou tuto nemilou situaci vyřešit novou zakázkou na operátory, kteří budou za daných podmínek čerpání dat ve vlacích nadále zajišťovat.

Téma ceny dat je aktuálně dost ožehavé. Řeší se na všech frontách. Zatím vedení nepřišlo k žádnému konstruktivního řešení.  

Spočítejte si úsporu a ušetřete:

Tento článek naleznete v kategorii

Podobné články


Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Dávejte si pozor na podomní prodejce!

Po otevření trhu s elektřinou se na českém trhu objevila spousta nových dodavatelů, kteří se snaží získat nové zákazníky různými praktikami. K těm nečistým patří především podomní prodej, při němž se obchodníci neobávají užít ani většího nátlaku. Jejich oblíbenou skupinou jsou přitom zejména senioři, jimž zcela bez skrupulí a s úsměvem na tváři vnucují nevýhodné smlouvy.

Datum: 12. 08. 2021
Kategotrie:
Celý článek

Jak si správně vybrat nebankovní úvěr

Reklamy na výhodné půjčky jsou na nás chrleny ze všech stran. Všechny se snaží vypadat důvěryhodně a vemlouvají nám, že právě ony nabízí to nejlepší. Bohužel přitom řada z nich ve skutečnosti jen zneužívá zoufalosti lidí a jejich nedostatečných znalostí v oblasti financí a úvěrů.

Datum: 03. 09. 2021
Kategotrie:
Celý článek
Jak ušetřit mobilní data

Jak ušetřit mobilní data

Jen málokdo se dnes obejde bez internetového připojení. Aby vše fungovalo,neobejdete se bez mobilních dat. Bohužel i přes sebelepší tarif je snadné je rychle vyplýtvat. Co si budeme povídat, balíčky nabízené operátory jsou v dnešní době dost nedostatečné. Jejich cena je přitom stále vysoká. I proto si lidé kladou otázku, jak je co nejlépe ušetřit.

Datum: 21. 08. 2021
Kategotrie:
Celý článek